Asus'tan 'buz gibi' ekran kartı!

Asus, serin çalışma ısısıyla dikkat çeken yüksek overclock özellikleri sunan ekran kartını tanıttı!

Asus'tan 'buz gibi' ekran kartı!
MATRIX GTX 580

ROG MATRIX Serisi grafik kartlarının başarısını sürdüren ASUS, ROG MATRIX GTX 580 Serisini sunuyor. NVIDIA GeForce GTX 580 GPU tabanlı ROG MATRIX GTX 580 Serisi, TweakIt, ProbeIt ve yenilikçi bir Safe Mode butonu gibi anlık donanım overclock araçlarıyla 19 fazlı güç tasarımına, Super Alloy Power bileşenlere ve çift fanlı DirectCU II termal soğutma tasarımını bir araya getiriyor. Yeni GPU Tweak yazılımının overclock olanaklarıyla birlikte, hem oyun severler hem de overclock tutkunları kullanım süresince iyi bir performans elde edebiliyor.

ROG MATRIX GTX 580 serisi 816MHz hızında görev yaparken, sahip olduğu 1.5GB GDDR5 bellek 4.8GHz saat hızında çalışmaktadır. Anlık overclock ayarı ve ölçümü için TweakIt ve ProbeIt, herhangi bir zamanda kaydedilmiş ayarların geri getirilmesi için Safe Mode butonunu içeren donanımsal bir dizi yazılımlar önceden yüklenmiş olarak geliyor.

ROG MATRIX GTX 580 Serisi her yönüyle PCB düzenlemesi ve ayrıcalıklı 19 fazlı Super Alloy Power teknolojisiyle overclock performansında en son noktaya ulaşmak için üretilmiştir. Bu da referans tasarıma nazaran %15 performans artışı, 2,5 kat daha uzun yaşam ömrü ve 35°C daha serinlik özellikleriyle çok daha fazla overclock öncülüğünü garanti ediyor.

Doğrudan soğutma tarzı, ürün özellikleri

Doğrudan soğutma tarzı

MATRIX GTX 580 serisini soğutmaya yardımcı olan GPU ile direkt bağlantılı bakır sıcaklık borularından oluşan ayrıcalıklı bir DirectCU II termal tasarımdır. İkiz fanlar %20 daha serin çalışma ısısı sağlarken, referans tasarıma nazaran kartın ısı yutucuları %600 daha fazla hava çekiyor. MATRIX LED yükleme göstergesi, kartın tüm yüklemelerini aynı anda renk değiştiren görüntüsüyle sağlıyor.

Ürün özellikleri

• TweakIt ve ProbeIt gibi overclock donanım araçları direkt olarak her yönüyle yeniden tasarlanmış PCB'ye bağlıyken, Safe Mode butonu sorunsuz bir overclock için basit bir reset seçeneği dunuyor.
• GPU Tweak yazılımı ile birçok parametresi değiştirilebilen GTX 580, gerçek zamanlı overclock kontrolünü sağlamaktadır.
• 19 fazlı Super Alloy Power bileşenleri %15 performans desteği, 35°C'ye kadar azaltılmış çalışma sıcaklığı ve 2,5 katı uzatılmış ürün ömrüyle overclock için birinci sırada geliyor.
• Çift fanlı, ödüllü DirectCU II termal teknoloji referans tasarıma göre %600 daha büyük hava akımı ve %20 daha serin performans sunuyor.
• Çok renkli MATRIX LED yükleme göstergesi gerçek zamanlı GPU yüklemesinin anlık renk değişikliği görüntüsünü veriyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yüzde kaç Ne kadar daha soğuk olduğunu öğrendik ama boşta ve yük altında kaç derece olduğunu yazsanız da onuda öğrensek

vatanda satılıyorsa bir kaç kişiye öneririm...

İstediğiniz kadar soğutun fps delileri o ekran kartını ısıtmasını iyi bilirler.

directcu2 lı modeller ıyı bende onlardan bırısını aldım.Yenı guclu gpularda sogutma onemlı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost