Asus'tan çift bantlı kablosuz router!

Asus, çift bantlı, yüksek aktarım hızı sunan yeni router'ını ortaya çıkardı! İşte özellikleri...

Asus'tan çift bantlı kablosuz router!

ASUS, uygun fiyatıyla dikkat çeken AC750 çift bant router RT-AC52U'yu tanıttı. Router, 733Mbit/s ile süper hızlı aktarım hızı sağlayan 802.11ac Wi-Fi teknolojisini kullanıyor.
RT-AC52U, hem 2,4GHz hem de 5GHz bantlarından aynı anda Wi-Fi bağlantısı sunuyor ve rakip router'lara kıyasla kablosuz sinyalini %150 arttıran özel olarak tasarlanmış bir antene sahip. Yeni router'da kullanıcıların yazıcı, sabit disk veya 3G/4G (HSPA+) veri bağlantısı kurarak paylaşmalarına olanak sağlayan çok amaçlı bir USB portu da bulunuyor. Bu kullanışlı port, akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazları şarj etmek için de kullanılabiliyor.

RT-AC52U ayrıca dosyalar için kolay senkronizasyon, paylaşım ve akış olanağı sağlayan ASUS'a özgü AiCloud aracını da destekliyor.
    
Eş zamanlı çift bant bağlantı, yüksek güç iletimi ve şık tasarım

RT-AC52U'nun şıklığına katkıda bulunan üç dahili anten, hem 2,4GHz hem de 5GHz bantlarında eş zamanlı çalışarak kablosuz olasılıklarını iki katına çıkarırken performans potansiyelini de büyük oranda arttırıyor.

RT-AC52U eş zamanlı olarak 2,4GHz bandında 300Mbit/s, 5GHz bandında ise 433Mbit/s veri iletimi yapabiliyor. Toplam 733Mbit/s bant genişliği sayesinde 2,4GHz bandında Internet'te gezinme ve e-posta okuma gibi günlük işlerle ilgilenirken, trafiği daha az olan 5GHz frekansında ise online oyunları hızlı ve gecikmesiz oynayabilir, HD içerik akışlarını ise akıcı biçimde izleyebilirsiniz.

ASUS mühendisleri RT-AC52U'nun iç ve dış mekan kapsama alanını genişletmek için router'a güçlü bir amplifikatör de eklediler. Rakip 802.11ac router'larla kıyaslandığında RT-AC52U kablosuz sinyalini %150 arttırarak kapsama alanını evin her köşesine ve hatta bahçeye kadar genişletiyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Tek kelimeyle kusursuz ve muhteşem! Tasarımı da çok şık. Ama fiyatı 250 den aşağı olmayacaktır kesin.

Ilk once bir tabletlerine el at istersen 3 metrededen tabletin cekmiyor asus .ondan sonra bu işe

cihanız kablosuz sinyali %150 artırdığı yalan.asusun enbaba router olan rt-ac68u yu kullanıyorum.ucuz sıradan bi modemin kablosuz sinyalinden bile daha iyi değil.25 metreden arada hiç engel olmamasına rağmen sinyal 1 e düşüyor.servise gönderdim sorun yok diye geri yolladılar.yani inanmayın.airadar özelliği hikaye.internet sağlayıcımın verdiği modemin sinyalini iki kat aşağıda kullanabiliyorken asus görünmüyo bile

@03 Şub 2014 17:59 Bahçıvan kulübesinden köşkteki modem çekmez tabii ki, modem sana açıkça ayrım yapmış.

harikulade....

Para tuzaklari bunlar yetersiz teknoloji bence uzak durun markadan .

EU Standardı wi-fi çıkış gücü 100mw tır. Bu değer arttığı oranda sizin kapsama alanınız genişler lakin ev kullanımında yakın mesafede radyasyon riski dahada artmaktadır.

Asus memo tabletim var bir zahmet asus o teknolojini tabletimde kullanda adam gibi internette sörf yapayim .ilk önce tabletlerini duzelt surda kafayi yemek üzereyim.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Asus'tan çift bantlı kablosuz router!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir