ASUS ve Gigabyte 2016'ya sürprizle giriyor!

İki büyük bilgisayar ve donanım devi, PC satışlarını arttırmak için çözümü bakın nerede buldu...

  • Onur Seven
ASUS ve Gigabyte 2016'da VR pazarına giriyor

DigiTimes'ın raporuna göre Sanal Gerçeklik (VR) pazarı iki yeni teknoloji devine kapılarını açmaya hazırlanıyor. Uzak Doğu tedarik zincirindeki söylentilere göre Gigabyte ve ASUS, 2016 yılının ilk yarısında yeni VR cihazlarını hayata geçirmeyi planlıyor.

Görünüşe göre Gigabyte söz konusu donanımı üretmek için VR teknoloji firması 3Glasses ile çalışmaya başlamış durumda. Rapor gelecek yıl potansiyel zayıf dizüstü satışları karşısında notebook üreticilerinin fark yaratmak adına VR teknolojisine sarıldığını ortaya koyuyor.

Aynı kaynaklar ASUS'un oyun dizüstü bilgisayarları ile kullanılmak üzere tasarlanmış bir VR ürünü sunabileceğini iddia ediyor. Bu muhtemelen HoloLens'in daha önce bahsi geçen farklı bir sürümü olabilir.

DigiTimes, ASUS ve Gigabyte'ın Sanal Gerçeklik pazarına yönelik ürünlerini gelecek yılın ilk yarısında piyasaya sürebileceğini düşünüyor. Eğer duyumlar gerçekse, yakında ürünler hakkında oldukça sağlam haberler alabiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Masaüstü bilgisayarların kader yılı 2016 olacak. CD-Rom kanımca artık gereksiz USB girişleri yeterlidir, HDD Out SDD İn olacağı aşikar üstelik birim GB başına fiyatları 2016 da makul seviyeye çekileceği açıklandı. Bilgisayarların eski hantal fiziki görünümünden kurtulup harici Hard disk boyutunda bile üretilebileceği gerçeğini öne çıkarıyor. Satılan multi-medya ürünler oyunlar fevkalade USB Flash bellek olarak pazarlanabilir!Laptop ise iş ve ofis için evet, özel amaçlı ise mobil cihazlar yeterli

80 Dolarlık Lattle-Panda boyutunda bir Masaüstünü Gigabyte üretirse kesinlikle alırım, Otomobili satar yine alır evdeki o hiçbir yere sığmaz kara kutudan kurtulurum. Kesinlikle yeni masaüstülerin formları kitap boyutuna çekilmelidir. Gigabyte ASUS bu konuda kafa yormuyorlar halen eski formlarda direttikleri süreci piyasası da elbette daralacaktır. VR MR anlamam oyunda oynamıyoruz, ailece estetiği bir Modemi andıran masaüstü PC istiyoruz!

Sen de yorum yaz

Turhost