Asus, ZenWatch 2'yi tanıttı

Asus, Android Wear'lı yeni saati ZenWatch 2'yi IFA 2015'te tanıttı.

Asus, ZenWatch 2'yi tanıttı

Asus, şu anda Berlin'de düzenlenen IFA 2015 fuarında yeni ürünlerini sergiledi. Bunlar arasında en dikkat çeken model ise yeni akıllı saati ZenWatch 2 oldu. ZenWatch 2'yi iki farklı boyutta tanıtan Asus, önümüzdeki ay telefonları Amerika'da satışa sunacak.

Apple'ın farklı boyutlarda tanıttığı Watch akıllı saatinden sonra Motorola'nın yeni Moto 360 saatleriyle de "regular" ve "sport" olmak üzere iki farklı boyutlu akıllı saatini 8 Eylül'de tanıtması bekleniyorken, benzer bir hamle de Asus'tan geldi. Asus, yeni saati ZenWatch 2'yi iki farklı boyutta IFA 2015'te tanıttı.


Bunlardan "regular" yani klasik model 1.63 inç AMOLED ekrana ve 400 mAh bataryaya sahipken, daha küçük versiyonu ise 1.45 inç boyutta ekranla geliyor. Her iki saat de Qualcomm Snapdragon 400 işlemcisinden güç alıyor ve 512 MB RAM ile 4GB dahili hafıza sunuyor. Yine her iki saatin de suya karşı dayanıklı olduğunu ve Wi-Fi ile hızlı şarj gibi özellikleri sunduğunu da söyleyelim. Asus'un söylediğine göre saatler 36 dakika içinde yüzde 50 oranında şarj olabiliyor.

Asus, yeni ZenWatch 2 saatleri için ayrıca farklı kayışlar satacak. Ayrıca saatlerde 50 farklı arayüz tasarımı bulunacak ve kullanıcılar FaceDesigner uygulaması ile  kendi arayüz özelleştirmelerini yapabilecekler.

Elbette etkinlikte saatlerin fiyatları da açıklandı. Klasik boyutlu olan (regular) ZenWatch 2'nin fiyatı 190 dolar, daha küçük olanının ise fiyatının 170 dolar olacağı açıklandı. Ayrıca yeni ZenWatch 2'lerin ekim ayında Amerika'da satışa sunulacağının da bilgisi verildi.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bence piyasayadaki en iyi akıllı saat bu.

Wifi ile şarj özelliği güzel olmuş, yalnız herkes köşeli ekrandan Klasik yuvarlak görünüme geçerken Asus' un köşeli çıkarması garip geldi bana.

Yok abi iste yoook, o guzelim cercevenin icinde pul gibi ekrani gorunce insanin butun istahi kaciyor.

Türkiye'de olmadıktan sonra ...

türkiyeye ne zaman geliyor acaba.

Buraya gelirse 600-700 lira fiyatı olur. Ben o paraya Asus telefon alırım saati ne yapayım ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir