Australis, Firefox nightly kanalına geldi

Firefox'u baştan aşağıya değiştiren, bambaşka bir tasarım sunan devrimsel sürüm geldi!

Australis, Firefox nightly kanalına geldi

Mozilla'nın Firefox arayüzünde önemli değişiklikler yapan ve yeni bir temayla gelen sürümü "Australis", Pazartesi'den itibaren onu test etmek isteyenlere sunuluyor.

Australis projesi, Firefox'un kişiselleştirilebilme olanaklarını geliştirdiği gibi yeni bir Firefox menüsüyle geliyor. Mozilla'nın e-posta listesine göre Firefox nightly kanalı, Pazartesi'den itibaren Australis UX yapılarını almaya başlayacak. Aralıkta ise 29. sürümün nightly yapıları ortaya çıkacak. Projenin yakın gelecekteki amacı ise kullanıcılardan gelen geri bildirime göre "mozilla-central" ile birleşmek.

Nightly yapılarının kullanıcılar tarafından değerlendirilmesinin ardından Mozilla, yeni arayüzün Nisan 2014'te yayınlanacak Firefox 29'un final sürümünde kullanılıp kullanılmayacağına karar verecek.

Australis'i denemek isteyenler, onun Windows, Mac ve Linux yapılarını UX branşı altından indirebiliyorlar. Bug tracker ise bu adres altında bulunuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

CHROME ÇAKMASI OLMUŞ

mozilla favorimdi buda iyi olcak eminim

Her zaman kullanıcıya saygı duyan tek tarayıcı olan Firefox'u sonuna kadar destekliyorum. Sizlere de tavsiye ederim. Cebine değil insana değer veren kişiler yaptığı için desteği hak ediyor bence.

chroma benzemiş ben tasarımı sebebiyle chromun bilgisayarda varlığını unuttum ,tree style tab kullanamadığım bir ffoxu at çöpe gitsin

aynı chrome

devrim mi? bu mu? teh allam ya :)

Chromiumu yada webkitmi kullanmaya başlamış ? Bildiğin chrome :S sadece web Developer toplu için kullanıyordum umarım onu değiştirmemişlerdir.

ie 11 candır..gerisi hayalet ;D

özelleştirme aynen devan edecekmiş mozillanin sitesinde yazıyordu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir