Firefox'un yeni Australis tasarımını deneyin!

Firefox'un gelecek için planladığı yeni Australis tasarımı şimdiden denemek ister misiniz?

Firefox 23 ile yeni Australis tasarımını deneyin

Mozilla'nın uzun soluklu Firefox projesi Australis, yavaşça şekil alıyor. İndirmeye sunulan yapı, Firefox'un gelecekte nasıl görüneceğini ve nasıl olacağını şimdiden deneme fırsatı sunuyor.

Mozilla, deneysel sürümlerini UX Nightly olarak adlandırıyor. Firefox'un Nightly yapılarından farklı olan bu sürümde Australis'in en çok öne çıkan özelliği olan yuvarlak köşeli sekmeleri görebilmeniz mümkün. Aynı Chrome'da olduğu gibi UX Nightly'deki gibi yuvarlak köşeli ve arka planla bütünleşiyor. Geliştirilmekte olan işlevler arasında yeni indirme yöneticisi ve tabletlere yönelik ayarlar ekranı da var.

Firefox'un yeni görünümünü denemek istiyorsanız, son UX Nightly yapısını bu adresten indirebilirsiniz. UX Nightly yapılarını yüklediğinizde şu anki Firefox'unuz etkilenmiyor. Ancak yapıların geliştirme aşamasında olduğunu ve kararlı çalışmayabileceğini unutmayın.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

firefox şimdi de kararlı değil ki! :)) yıllardır kullanıyorum. 3-4 sürümdür iyice karasızlaştı. sürekli çöküyor.... az önce iki defa çöktü..

senin bilgisayarından kaynaklanıyordur çökmesi..ben yıllardır kullanıyorum 50 - 60 hatta 100 sekmeye kadar açıyorum nadir çökmüştür ve onlarca ekletide dahilinde

Şu firefox çöktü diyenler nasıl bir PC kullanıyor anlamadım bir türlü bu FF bir tek bende mi çökmez arkadaş.

Yazık ya böyle iğrenç temaları güzel diye yutturmaya çalışıyorlar. Güzel tema görmesek inancaz..

firefox kendine çok yazık etti.

Forever ie10 !!!

win 8 modern arayüzle masaüstü versiyon arayüzünü birbirine yaklaştırmışlar

Arayüz çok kötü. Operayı taklit ettiler iyiydi, chromeyi taklit ettiler o da fena değildi ama şimdiki arayüz olmamış hiç.

firefox pişmanlıktır :))

Yükledikten sonra yüklü Firefox etkileniyor ve Firefox u açmaya çalışınca UX açılıyor yüklü eklentiler çalışmıyor yarı tükçe yarı ingilizce vs. kısacası olmamış daha :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir