Avea, seste de LTE'ye hazır!

Avea veriden sonra seste de LTE teknolojisine hazır olduğunu ortaya çıkardı! İşte detaylar...

Avea, seste de LTE'ye hazır!

Avea, LTE teknolojisi ve  "ses iletiminde gelinen son nokta" olarak tanımlanan VoLTE (Voice Over LTE) teknolojisini müşterilerinin kullanımına hazır hale getirdi. Avea, LTE teknolojisinde "sesin gelişiminde gelinen son nokta" olarak tanımlanan VoLTE teknolojisiyle müşterilerine sadece veri değil, ses iletiminde de 4G kalitesinde hizmet sunabilecek.

Konuyla ilgili olarak 25 Aralık'ta, Avealabs binasında düzenlenen basın toplantısında bir araya gelen Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk ile Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin; LTE teknolojisinin, özel ve iş hayatımızda meydana getireceği değişiklikler hakkında bilgi verdiler.

Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk: "LTE ile dünya hızla değişiyor. Dünya genelinde son 1 yılda LTE kullanıcısı sayısı yüzde 237 büyeyerek 158 milyona ulaştı."

Son bir yılda kullanıcı sayısındaki yüzde 237'lik büyüme oranıyla LTE teknolojisinin dünyayı değiştirmeye başladığını belirten Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk:"Eskiden bağlı olmak kavramı özgürlüğü engelleyen bir şekilde algılanırken; internet ve özellikle de mobil internetin yaygınlaşmasıyla 'bağlı olmak' özgürlüğü sağlayan bir kavram haline geldi. Mobil internetin hayatımıza girmesiyle birlikte artık daha özgürüz. Mobil yaşam akıl almaz bir değişim yaşıyor. Yeni dönemdeyse özgürlüğün yeni adı sağladığı yüksek hız ve üstün kaliteyle: LTE.

LTE teknolojisini kullanan ülkelerin sayısı gün geçtikçe hızla artıyor. Dünya genelinde Eylül 2013 itibariyle 158 milyona ulaştı. Şu anda 92 ülkede 244 adet LTE şebekesi bulunuyor. Ülkemizde de LTE teknolojiisine hazırlık çalışmaları hızla sürüyor. 2013 yılında Türkiye'de 1 milyon adet LTE uyumlu cihaz satışı gerçekleşti. Bu rakam, toplam akıllı cihaz satışının yüzde 12'sini oluşturuyor. Akıllı cihaz penetrasyon oranıyla, pazardaki lider operatör olarak LTE cihaz destekli cihazları portföyümüzde toplamaya başladık. Mevcut durumda Avea portföyünde LTE destekli birçok cihaz yer alıyor. Akıllı telefona geçecek yeni kullanıcılara tavsiyemiz ise LTE uyumlu cihazları tercih etmeleri."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

3G yi çok iyi sağlıyorlar sanki ya 4G si kaldı.

Allah bilir 100 mbps internet derken 50 mb adl kullanım kotası kitlerler.

1 gb 2gb 4 gb gibi komik limitler koyarlar bırakıın online oyun oynamayı video bile izleyemeyiz 4gb limitli wınla 3 tane film izledinmi kota doluyo gerisini siz düşünün :d

@28 Ara 2013 19:39 wınla film mi ilenir yahu her şey amacına göre film izleyeceksen kablolu adsl alacaksın

Istanbulun göbeğinde çekmiyorki son teknolojik şeylere heves sarsın önce. Çekim gücü evde çekmiyor işde çekmiyor peki merde çekesin sen Avea

Denizli de oturuyorum ve 2 operatörü kullanımış biri olarak (trcell ve avea) S4 cihazımla yaptığım hız testlerinde avea trcell'in çıkamadığı hızlara çıktı. çift taşıyıcılı hizmet almadığım için normal hspda+ dan bahsediyorum. en uygun internet fiyatlarıda avea da. Çekip çekmeme konusuna gelince 12 yıllık trcell kullanıcısıydım. Denizli de de çekim gücüyle övünen trcell, babamların evinde çekmiyor. hiç bir operatör 2 dişten öteye gidemedi. Yıllarca trcell'e çekmediğine dair bildirimler yolladım. Hatta bi ara yazılımı vardı. Çekmeyen yerin koordinatlarını yolluyordu. Ama nafile. Avea ya geçtikten sonra aynı şekilde onlara da bildirimde bulundum. yaklaşık 6 ay içinde sonuç aldık. Keşke video paylaşımı olsada göstersem. trcell'in konuşturmakta zorlandığı yerde avea 7,12mbps gösterdi.

üç operatörüde kullanan birisi olarak turkcell en iyisi fakat pahalı vodafone orta kalite ve orta pahalı avea kaliteli ucuz bu arada çekme ile ilgili çok sorun yaşamadım hemem hemen her yerde çekiyor sadece bodrum kat ve asansörlerde zayıf e o kadar da olsun

avea önce normal hizmetlerini düzgün sağlasın telefon çekerken arama yapmamalar, bugün attığın mesajın yarın gitmesi, şehir dışında çekmemesi vsvs... neymiş çekiyormuşşşş nereye çekiyor kardeşim bizde de vardı avea ve çekmiyor nokta.

sen önce sadece sehir merkezinden üç kilometre icerdeki köye adam gibi 3g yi sağla da sonra gel yeni teknolojiden dem vur.

Sen önce bir İstanbul - Esenyurta adam gibi 2g ver, 3g demiyorum bak 2g

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Avea, seste de LTE'ye hazır!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir