Basit bir deney, 19 ilkokul öğrencisini nasıl hastanelik etti?

ABD'deki bir ilkokulda yapılan kuru buz deneyi, 19 öğrenci ve bir öğretmeni hastanelik etti. Peki, deneyde ters giden neydi?

Basit bir deney, 19 ilkokul öğrencisini nasıl hastanelik etti?

Tennessee'deki bir ilkokul, 19 öğrenci ve bir öğretmenin kuru buz deneyi nedeniyle hastanelik olmasının ardından manşetlere taşındı.

WKRN'nin haberine göre, üçüncü sınıf öğrencileri bir STEM fen dersinde kuru buz ile deney yapıyordu. Deney, uzman bir grubun gözetiminde gerçekleştirildi ve her şey yolunda gidiyor gibi görünüyordu. Ancak kısa süre sonra birkaç öğrenci mide bulantısından şikayet etmeye başladı ve okul hemşiresine gönderildi. Hemşire daha sonra okul yöneticileriyle temasa geçerek ilk müdahale ekiplerine ulaştı.

Okulun irtibata geçtiği Sumner County Acil Sağlık Hizmetleri'nin (EMS) bir üyesi, olayın bir Toplu Yaralanma Olayına (MCI) dönüşmesinden endişe ettikleri için şerif departmanına, itfaiyeye ve hatta Tenesse Polis Departmanına yardım için ulaştıklarını aktardı. Neyse ki kuru buz deneyinden etkilenenlerin hayati tehlikesi bulunmuyor.

Olayla ilgili şimdilik bilinenler bunlar, ancak bir haber kaynağı öğrencilerin ve öğretmenlerinin karbondioksit zehirlenmesi nedeniyle tedavi gördüklerini söylüyor.