Başlat menüsü ile yeniden...

Windows 8'in piyasaya çıktığı günden beri özlemini çektiğimiz Başlat menüsü, nihayet dönüyor!

Başlat menüsü ile yeniden...

Microsoft, 1995 yılında, Rolling Stones'un ünlü şarkısı Start Me Up ile tanıttığı Windows 95 ile hayatımıza Start - Başlat menüsü ve düğmesini sokmuşken, Windows 8 ile bu düğme ve menüyü geri çekti. Windows 8.1 ile düğme geri döndü ama menünün yerinde yine yeller esiyordu. Microsoft, sürekli olarak Başlat menüsünün geri dönmesini isteyen her türlü talebe kulağını tıkadı. Ta ki düne kadar... 

8.1 Update 1 hakkında her şey...

Yazılım devi son dönemde hatasını anlamış olacak ki, Build 2014 sırasında yaptığı bir duyuruda, Başlat menüsünün Windows'a geri döneceğinin altını çizdi. Ancak menünün 8.1 Update 1 güncellemesi ile birlikte gelmesi beklenmiyor. Büyük ihtimalle Başlat menüsünün dönüşü, en erken Windows 8.2 güncellemesi ile olacak. Böylece, 20 yıldır hayatımızda olan Başlat menüsüne yeniden kavuşmuş olacağız...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 32 Yorum

Sirada Explorer ve dandik Metro var.

Update 1 ile gelmeyeceğini ve daha ilerideki güncellemeler ile gelebileceğini okumuştum güvenilir kaynaklarda. KB2919355 Update 1 güncellemesini yükledim böyle birşey yok. Açıkçası başlat menüsüne gerek yok. Update 1 ile kapatma butonu vs. geliyor daha ne isteniyor anlamadım.

Ne zman gelir acaba microsoft başlat çubuğunun önemini en sonunda anlamıştır inş bundan sonra başlat çubuğunu geliştirmek üzerine kafa yorsalar daha ii olur...

cok yaşa başlat :)

sırf bu yüzden w7 yi bırakmıyordum, şimdi geçebilirim w8'e

bilgisayar=windows :) Bu Arada son sürümü çok güzel olmuş keşke windows 8'i kurmuş olsaydım :( Ama mac os x filan hikaye. Kısaca windows candır gerisi heyecandır :)

Fotoğraftaki gibi olursa gerçekten çok tutar hem metro arayüzü hem başlat menüsü

ben salı günü çıkacak update yükledim böyle bir şey çıkmadı daha sonra mı gelicek

@camelot Bu salı güncellemesi değil 1 hafta içinde yayınlanacak. SP gibi olacak.

@camelot evet, aynen öyle olacak

modern arayüz kapatılmasında biz yeniliğe her türlü açığız yani olmadı kullanıcıların tercihine bırakılmalı isteyen başlat menüsü isteyen modern arayüz isteyen her ikisini birden kullansın.

Modern temalı başlat menusu süper şık gorunuyor

artik w8 e gecebilirim

Bunlar kendini bitirmek icin elinden geleni yapiyor. Yenilik yapacam kullanilan bir ozelligi kapatmak neyin kafasidir.

Sirf w8 ise yaramadigi icin laptop almadim .w9 bekliyorum bakalim o nasil olacak.

Aero glassıda ver mıcrosoft :(

Aynen windows 8 kullanmanın zamanı geldi sanki :D

valla telefonlarda ve tablette android i denedikden sonra windows daha heyecan ve heves vermemeye başladı önceden service pack entegre ederdik cd lere heycanla ama android aldı bizi götürdü windows ölüyo be yavaş yavaş..

Sırada metronun ortadan kalkması var

mac os x gibi kullanıcı deneyimini ön palana çıkaran yenilikler getir.. kimsenin kullanmayacağı saçmalıkları değil.

Şimdi bende düşündümde,hakikaten win 8 li bir bilgisayar almama nedenimin altında başlat menüsü yatıyormuş. Farkında değildim bu anti patimin neden kaynaklandığının. win 7 iyi diyordum kendime.Şimdi bu haberi okuyunda birden win 8 li bilgisayar alma hevesi oldu içimde.Neden buymuş demek ki. :)))

@04 Nis 2014 07:55 Güzel espri. Anlayana...

Klasik başlat menüsü gelsin ama metro başlangıç ekranı da gitmesin bence. İsteyen istediğini bir ayarla değiştirebilsin. Aksi takdirde Microsoft bir tarafı sevindirirken diğer tarafı yine üzecek...

Android diyen arkadaşlar sadece internette gezenler face falan kullananlar. Her sistemi kullandım windows kadar kullanıcı dostu olan yok. Başlat menüsü de isteğe bağlı birkaç farklı şekilde olabilir. Metro arayüz bence çok hızlı bir araç. Düzenledikten sonra mükemmel kullanılıyor.

ilk çıktığı günden beri windows 8 kullanıyorum bir kez bile başlat menüsünün eksikliğini hissetmedim

win8 coşacak

sadece win8 almak yeterli değil arkadaşlar ..win8.1 lazım..sadece win8 alırsanız start menüsünü bulamazsınız..

Eski değil!! Önceki başlat !!!... Kesinlikle Normal Başlat çok daha kullanışlı ben de test ettim. Şahsi olarak Çok BÜyük Sevindim, :))) Son yıllarda ilk defa Takdir ediyorum MICROSOFT!!! ;) ( Çok isteyen WinMetro programı kulansın ;))) )

Windows 8 de başlat menüsü son derece gereksizdir. anlayana....

Gelmese de olurdu alışmıştık.

windows 8'de gerçekten çok itici duruyor..

microsoft anladı yarrağı yiğeceğini en sonunda başlat menüsünü geri getirdi

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir