Windows 8.1 Update 1 tanıtıldı!

Windows 8.1 için Uptade 1 güncellemesi resmi olarak tanıtıldı; üstelik birkaç gün sonra geliyor!

Windows 8.1 Update 1 resmi olarak tanıtıldı!

Microsoft'un geçen yıl güncellediği Windows 8'in son sürümü 8.1 için Update 1 güncellemesi, BUILD konferansında resmi olarak tanıtıldı. 8 Nisan günü bilgisayarlara yüklenmeye başlanacak olan Windows 8.1 update 1 güncellemesinin neler getirdiğine hızlıca bir bakalım...

Update 1 ile gelen en önemli yeniliklerden biri, kullanıcılara çok daha fazla fare ve klavye kullanım kolaylığı sağlaması. Böylece kullanıcıların şikayet ettiği önemli bir sorun giderilmiş olacak.

Güncellemede dikkat çeken bir diğer özellik ise Metro uygulamalarının görev çubuğuna kilitlenebilmesi. Uygulamanın Başlangıç ekranındaki kutucuğuna sağ tuşla tıklayıp "Görev çubuğuna iğnele" seçeneğini seçerek, çalışan uygulamaları görev çubuğuna kilitlemek mümkün olacak. Bu da çok kullanılan Metro - Modern uygulamalarının Başlangıç ekranına dönmeden, çok daha kolay çalıştırılabilmesi anlamına geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 34 Yorum

Başlat menüsünü koydukları için tükürdüklerini yalamış oldular. Paracıkları gitmesin aman.

@03 Nis 2014 12:33 Her zaman senin gibisi çıkar zaten o kadar iyi biliyorsan kendin yap. Yada linux kullan. :D

Helal olsun sana Microsoft.

Muhteşem ... :D

Fare ile mevcut metro arayüzünü kullanayacak mıyım

@03 Nis 2014 12:51 kullanacaksın

Kaybettiğimiz eşeği geri bulduk, sevinicez resmen. :)

@03 Nis 2014 12:53 aa naber ya bizde seni arıyorduk :))

Başlat menüsü? İlgili güncellemeyi msdn üzerinden edindik ve kurduk ama başlat menüsüne dair bir şeylere rastlayamadık. Muhtemelen 8 nisandan sonra çıkacak bir güncelleme ile bu özellik gelecek.

Muhteşem olmuş

Böyle yola getirirler :) bi deniyelim bakalim nasil olmus.

Yavaş yavaş metroyu bitiriyorlar. Mantıklısı da o zaten. Ubuntu'dan tut Mac'e ve hatta Android'e kadar herkes pencere sistemini kullanıyorken Metro ne arkadaş?

@03 Nis 2014 13:43 Kardeşim metroyu bitirmiyorlar her kesimden kullanıcıyı memnun etmeye çalışıyorlar. Metro arayüzünü tam aksine 3 platformu tek hale getirerek güçlendiriyorlar.

Çok güzel. :)

win.mağazadan indirilerek windows 8 metro arayüzünde oynanabilen oyunlarda (örneğin cold alley) joystick desteği yok , klavye ile oynanabiliyor, yabancı sitelerde de buna benzer birkaç şikayet okudum ama tam tercüme edemedim, bi fikri olan varmı acaba

Hayırlısı Olsun...

Şimdi tüm bu güncellemeleri içeren saf bi iso lazım..Windows 8 anca adam olmaya başlıyor. ..

her şey güzel ama birkaç kendini bilmez beceriksizin başlat menüsü sevdası yüzünden Windows 8 in yine orijinalliğini bozacaklar. kesinlikle bu hali yeterli başlat menüsü tekrar geri gelmemelidir....

şimdi win8i kurabilirim artık :)

microsoft yaparsa en iyisini yapar

Başlat menüsü yok arkadaşlar, boşua beklemeyin.

@03 Nis 2014 18:25 kardeş windows 8.1 demiyo windows 8.1 UPTADE 1 diyo 6 nisanda çıkcak diyo

abi yükledim ve yok başlat menüsü

Ben şahsen hiç aramıyorum başlat menüsünü aksine win 7 kullanan bir pcye oturunca çok acayibime gidiyor modern arayüz çok çok çok daha gelişmiş yani ferrariden inip şahine binmek gibi. Ama her zaman dediğim gibi kullanıcıların insiyatifine bırakılsın isteyen başlat menüsü isteyen modern arayüz isteyen ikisini birden kullansın.

Başlat menüsüne hiç gerek yoktu...

istedikleri kadar özelleştirsinler yinede windows8 8.1 kullanmam.ikiside stabil değil birgün açılır kapanmaz diğer gün açılmaz kurtarma menüsünde uğraştırır en güzeli win7 birde yanında os x 10.9 diğer bölümede ubuntu tamamdır.

Metro arayuzu pcde olmuyor dokunmatik bir all in one icin ideal olabilir ama mouse klavye ile cok stabil degil kismet windows nine ya da ten.

@03 Nis 2014 23:19 Modern arayüzde işin ne ki sadece kısayol atıcaksın tıpkı eskiden başlat menüsünde sabitlediğin kısayollar gibi. Sen başlat menüsünde mi kullanıyordun programları tıklıyordun masaüstünde açılıyordu aynı mantık daha gelişmiş sistem daha çok seçenek sadece.

@03 Nis 2014 23:19 Stabil kelimesinin anamı nedir bilmiyorsun sanırım.Stabil, durağan demek, yazılımda ise sürekli aynı şekildetepki veren, hatasız, istenmeyen bir eylemde bulunmayan anlamlarında kullanılır. Metro arayüzünde stabil olmayan bir durum yok.

@07 Nis 2014 08:50 Vay be yillarin "Stable" kelimesi duragan olmus haberimiz yok, eskiden kararli veya istikrarli anlaminda kullanirdik devir ne hizli degisiyor. Senin duragan olarak bildigin burada oyle kullanilmaz, Constant yada Steady dir Aslinda suc senin degil o kelimeyi oyle cevirenlerin...

Aero glassı vermedın síddin sene kullanmam.

başlat menüsü müthiş görünüyor canlı kutularla waoow dedirtecek kadar hemde

Masaüstü cihazda tıklayınca başlat menüsü dokunmatikde tıklayınca metro gelsin başka isteğim yok

Bakalım daha ne kadar yamayacaklar. Bi düzen tutturamadılar..

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Windows 8.1 Update 1 resmi olarak tanıtıldı!
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir