Baştan yaratılan 4 harika oyun!

Başarılı bir serinin ardından yenilenerek baştan yaratılan 4 oyun içeride!

Baştan yaratılan 4 harika oyun!

Oyun serilerinin belirli bir zaman sonrasında "baştan yaratılmasına" sıkça rastlıyoruz. Bu, bazen ana karakterde önemli bir değişiklik, oyunun geçtiği yerin değiştirilmesi veya oyunun oynanışının baştan aşağı tekrar meydana getirilmesi şeklinde karşımıza çıkabiliyor. Bu yazımızda ise başarılı bir biçimde baştan oluşturulan birkaç oyunu sizler için seçtik.

Tomb Raider

Yeni Tomb Raider, Lara Croft dahil olmak üzere oyunun birçok öğesini değiştiriyor. Oyunda her şeye gücü yeten bir Lara yerine isteksiz, durumundan memnun olmayan bir Lara ile karşı karşıyasınız. Bugünkü Lara'nın nasıl oluştuğunu ele alan oyunda karakterinizin gelişiminin, aynı zamanda önceki oyunlarda rastlamadığımız dinamik ortamların tadını çıkarabilirsiniz.

DMC: Devil May Cry

En iyi aksiyon oyunları arasında rahatlıkla sayabileceğimiz Devil May Cry'da karakteriniz Dante de gelişiminin son aşamalarına ulaşmış bulunuyor. DMC belki baştan yaratılan en gösterişli oyunlardan değil, ancak serilere yeni bir hayat kazandıracak temel değişikliklere sahip.

Başarıyla yenilenen iki oyun daha

Fallout 3

Bethesda oyunlarının bir çoğu gibi Fallout 3, bazı teknik sorunlarla gelmiş olsa da, diğer her şeyin harika oluşu bunu affettiriyordu. Firma, bir nesil oyun severlerin hiç duymadığı bir yapımı baştan yaratıp herkesin hoşlanacağı bir biçime sokmayı başarmıştı.

Metroid Prime

Platform oyunu türündeki eski Metroid'ler, zamanının en harika oyunlarındandı. Nintendo, Metroid'i bir FPS oyunu olarak sunacağını söylediğinde ise oyunseverleri yeni bir heyecan sarmıştı.

Nintendo, Metroid'in çekirdek özellikleri koruyarak onları farklı bir açıdan yansıtmayı başarmış, aynı zamanda yeteri sayıda yenilikle yeni nesil oyuncularında ilgisini çekmişti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir