Bedava Windows 8.1 artık resmi!

Bir süredir dedikodu olarak internette dolaşan bedava Windows 8.1 sürümü, resmi olarak duyuruldu!

Bedava "Windows 8.1 with Bing" artık resmi!

Microsoft, uzun zamandır hakkında konuşulan bedava Windows 8.1 sürümünü duyurdu. Sürümün resmi adı ise, daha önce de dedikodularda bahsedildiği gibi, "Windows 8.1 with Bing" oldu.

Yazılım devinin böyle biri sürümü ortaya çıkartmasının aslında tek bir nedeni var: Daha fazla Windows 8.1'li cihazın üretimini sağlayabilmek. 9 inç'ten daha küçük ve düşük donanım özellikleri sunan cihazlarda kullanılacak olan Windows 8.1 with Bing, aslında standart Windows 8.1'den pek farklı değil. Doğal olarak Internet Explorer, varsayılan tarayıcı olarak gelecek. Bing ise, Internet Explorer'ın varsayılan arama motoru olacak. Ancak kullanıcılar, diledikleri zaman bu varsayılanları değiştirebilecek.

Bedava bir Windows sürümü kulağa hoş gelse de, son kullanıcılar bu sürümü istedikleri gibi indirme şansına sahip olamayacak. Windows 8.1 with Bing, sadece OEM üreticilerine dağıtılacak ve ancak bu sürümü içeren bir cihazı satın alanlara ulaşabilecek.

Lisans ücreti olmayan, bedava bir Windows 8.1 sürümünün, cihaz üreticilerinin iştahını kabartacağı kesin. Bakalım Microsoft'un "daha fazla üreticiye daha fazla, ucuz cihaz ürettirme" planı, Windows 8.1 with Bing ile gerçeğe dönüşebilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 33 Yorum

apple , google ve microsoft'tan nefret ediyorum

alın bir blackberry rahatınıza bakın , böyle çöplerle uğraşmayın.

WİNDOWS 8.1 Lİ TABLETLER İSTİYORUZZZZ

Bedava verseler almam diyordum, hala ayni fikirdeyim!

ve tekelciliği abartır tutmayan 3.1 millenium faciası böylede tutmaz yeni pc alan ilk iş onu siler...

bada 2-3 yıla tartışmasız kral olacak bence bi wave alıp bekleyin.

ulan android olmasan bizim halimiz harap :) sayende beleş windows da çıkdı muhtemeln tabletlerde olacakdır ama olsun ;)

Zaten 9" ve altı cihazlarda lisans ücreti kaldırılmamış mıydı? bunun farkı ne?

Yine de güzel

linux varken windows a bakana aklı yok derim.

iatkos v7 bedava mac os keyfi :)

Bing neymiş

Windows bedava olursa android yok olur. Windows yavas yavas rekabeti kızıstırıyor. Istedigi zaman da bir iki yil icerisinde androidin kafasini kopartir. Yazilim microsoftun isi cunku.

Windows bedava olursa android yok olur. Windows yavas yavas rekabeti kızıstırıyor. Istedigi zaman da bir iki yil icerisinde androidin kafasini kopartir. Yazilim microsoftun isi cunku.

RT sürümü mu acaba

fiyatlar düşer daha iyi olur

OEM mi en çok torrenciler sever :)

Ben şahsen microsoft üstüne para bile verse telefonda tablette windows kullanmam .

hayal sadece...

esasında piyasayı ele geçirmek için yapılan bu tarz uygulamalar tüm dünyada yasaklanmalı... insanların ekmeği ile oynamak budur işte... tekel olmak suç sayılmalı

Yabancı kaynaklı bir haber sitesinde bu sürümün $15 ücret karşılığında OEM üreticilere gönderileceği yazıyordu. Normal sürüm $50 imiş. Haberde bir yanlışlık olmasın?

Windows 8.1 e bu kadar yatırım yapılırken Windows 9 çıkacak deniyor. Microsoft da ne yapacağını bilmiyor.

@24 May 2014 17:30 hem şimdiyi geliştiriyor hem geleceğe hazırlık yapıyor microsoft farkı ( win 8 win 7 den 1 sene önce geliştirilmeye başlanmıştır)

bedava macos deneyin bence iatkos v7

@24 May 2014 18:18 tehlikeli şeyler bunlar. sahte yazılımlara heleki işletim sistemlerine güvenmeyin

Surface 3 geşeydi iyiydi. Daha 1 gelmedi gerçi resmi olaraak. Bu microsoft nasıl bir atış stratejisine sahip anlamadım :s

Google'ın Android ile ne yaptığını MS daha yeni anladı.Gelecek mobil sistemlerde ve Google pazarı ele geçirdi zaten. MS nin işi bundan sonra çok ama çok zor.

Bu güzel haber. Daha çok win 8.1 cihaz göreceğiz.

OEM lere bedava dağıtılırsa pc lerin fiyatı 200 ? iner.

@24 May 2014 23:40 Ama 8 inç ve daha küçük ekranlı bilgisayarlar, daha doğrusu tablet ve telefonlar desek daha doğru olur...

Çok geç kaldılar çok

Sürüm sadece tablet ve telefonlar için. Dikkat ederseniz yazıda 9inç ten küçük cihazlar diye belirtilmiş. O yüzden kimse pc tarafına fiyat düşer heyecanı yapmasın. Windows zaten pc tarafından bakıldığında dünya devi o yüzden o tarafta bir indirime gitmesine gerek yok.

Zamanında metro arayüzünde ısrar etmeselerdi şimdi bunlara gerek kalmayacaktı...

Sen de yorum yaz