Bir Blu-ray oynatıcı bu kadar mı şık olur...

Samsung yeni yıla Blu-ray ve ses sistemleri ile damgasını vurdu. İşte yepyeni tasarım harikaları...

  • Halil Mollaoğlu
Samsung: Ses sistemleri ve Blu-ray çalarlar
Samsung BD-P4600: WLAN destekli şık bir Blu-ray oynatıcı

Samsung firması, geçtiğimiz günlerde düzenlenen CES etkinliğinde birçok Blu-ray cihazı tanıttı: Koreliler iki oynatıcı ve üç ses sistemi ile ziyaretçilerin karşısına çıktı.

WLAN ve BD-Live destekli oynatıcı

BD-P4600 ve BD-P3600 ismindeki Blu-ray oynatıcılar BD-Live ve Bonus View profillerinin yanında DVD-Upscaling özellikli Full-HD 1080p Blu-ray oynatımını destekliyor. Üzerinde JPEG resimler veya DivX videolar bulunan standart CD'ler de oynatılabiliyor. İki oynatıcı da kablosuz ağlara bağlanabiliyor. Bu iş için cihazlarla beraber verilen 802.11b/g/n WLAN-modülünün takılması yeterli oluyor. Alternatif olarak kablo ile Ethernet üzerinden de bağlanılabiliyor.

Daha bitmedi...

Samsung HT-BD8200: Blu-ray oynatıcılı ses konsolu.

Bunlara ek olarak Samsung HT-BD8200 Blu-ray Home Theater Sound Bar, HT-BD7200 Blu-ray 2.1 Channel Home Theater System ve HT-BD1250 5.1 Channel Blu-ray Home Theater System isminde üç adet ev sinema sistemi tanıttı.

Samsung HT-BD8200, bir Blu-ray oynatıcı ve kablosuz bir subwoofer ile donatılmış ses sisteminden ibaret. Sistem sistemi Full-HD 1080p'yi ve sanal 5.1 surround destekleyen tamamen bütünleşik bir Blu-ray onatıcı sunuyor. 6,6 cm derinliğindeki HT-BD8200 televizyonun altına veya duvara monte edilecek şekilde tasarlanmış.

Samsung HT-BD7200 2.1 Channel Blu-ray Home iki hoparlör ile 400 vat çıkış gücü sunuyor ve sanal 5.1 Surround Sound desteği var. WLAN (802.11 b/g/n) desteği ise seçime bağlı olarak sunuluyor.

Samsung HT-BD7200 Blu-ray Home Theater System firmanın açıklamasına göre 1000 vat çıkış gücü ve 5.1 kanal ses sunuyor. HT-BD7200'de de olduğu gibi hoparlörlerin kasası Seekelp maddesinden yapıldı ve bunun bir sonucu olarak daha doğal ve iyileştirilmiş bir ses verme özelliğine sahip.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Harika görünüyor...

Çok şık gerçekten tebrik etmek lazım Samsung'u ...

süper bir tasarımı var

Samsung piyano siyahını en şık kullanan firma ,tebrikler .

blu ray bir film 60 lira civarı...bu aleti alan artık ne kadar şıkmış diye akşama kadar aleti seyreder..

güzel görünüyor özellikleride güzell...

Doğru söylüyon Wakefield. :)

Sen de yorum yaz