Bir Galaxy daha patladı, 6 yaşında çocuk yaralandı

Galaxy Note 7'lerin patlaması nedeniyle zaten zor günler geçiren Samsung, yeni bir patlama haberiyle bir kez daha sarsıldı!

  • Ali Ruhi Öztürk
Bir Galaxy daha patladı, 6 yaşında çocuk yaralandı

Samsung Galaxy Note7'nin pilinin patladığı ve alev aldığı 35 olay üzerine Samsung, geri çağırma programını başlatmış ve Note 7 satın alanların, telefonlarını yenileriyle değiştirebileceğini ve geri iade edebileceğini açıklamıştı. Ama Consumer Reports, Samsung'u büyük çaplı bir geri-toplama başlatmadığı için eleştirmişti.

Geçtiğimiz gün ortaya atılan "Galaxy S7 edge de patladı" iddiasının dumanı halen tüterken, bu kez de diğer bir Samsung telefonu, Galaxy Core'un patladığı haberi geldi. NBC'de yayınlanan habere göre, Brooklyn'de yaşayan 6 yaşındaki bir çocuk, elinde tuttuğu Galaxy Core'un patlamasıyla birlikte, yaralandı.

Kazada yaralanan çocuğun büyükannesi Linda Lewis "telefon patladığında torunum video izliyordu. Patlama bütün alarmları devreye soktu" dedi. Kazada yaralanan çocuk ise evine sağ salim dönmüş durumda. Fakat büyükannesi çocuğun bir daha hiç bir telefona yaklaşmak istemediğini ve ağladığını açıkladı.

Büyük annenin söylediğine göre aile Samsung'la iletişime geçmiş ve durumu bildirmiş. Samsung'un NBC'ye yaptığı açıklamada ise, şirketin rapor edilen her olayı titizlikle incelediği söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

yav hehe. şimdi patlayan s3 ler falanda çıkar.

Bizim çocuklarda telefdan korksa ama nerde sabahtan akşama kadar Youtube dan video izliyorlar.

Artık kesinlikle eminim. Birileri Samsung'a koplo kuruyor. Ne de olsa amerikan şirketi değil.

@15 Eylül 2016 01:31 1.komplo 2. samsungg güney kore menşeili bir şirkettir.

@15 Eylül 2016 01:31 ülkemizin insanları nasıl kendi uydurdukları şeylerden bu kadar emin olabiliyor? bu konuda bir araştırma başlatılmalı bence. bu özgüven nerden geliyor merak ediyorum.

Bu gidişle Samsung epey sıkıntıya girecek gibi görünüyor

Galaxy Core değil Note 7 !

Samsungu sevmiyorum ama samsunga oyun oynaniyor.

Büyük çaplı bir geri çaplı birlikte, yaralanan çocuk, elinde tuttuğun büyük annenin söyleniyor.soktu" dedi. Kazada yaralanan çocuğun bir geri çağı ve ağladığını açıklamıştı. Ama Consumer Reports, Samsung telefonu, Galaxy Note 7 satın alanları devreye soktu" dedi

@15 Eylül 2016 14:44 Google Translate. Sen misin ?

Samsung da Saddam gibi Kaddafi gibi işi bitenlerden. Üstelik kendi OS'ini yazmaya yeltenmiş, kendi CPU'sunu kendi GPU'sunu yapmaya kalkışmış, kısacası ayağı yorgandan çıkmış bir firma. Öncesinde dünya haberleşmesinin yüzde yüz Amerikan olması için iş birlikçiliği yapmış, Nokia'nın buharlaştırılmasında verilen rolü güzelce oynamış olmasından dolayı, ister komplo olsun ister ilahi adalet, en yüksekten düşerek ölür faniler. Tersaneler kurtarmaz bunu. Kurtarsa Siemens, Philips, vs aramızda olurdu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play