Bir navigasyon vukuatı daha!

Sorgusuz sualsiz aracındaki navigasyon cihazının dediklerini yaptı, bakın kendini nerede buldu...

  • Melik Arslan

Avusturya'dan Fransa'ya dondurucu hava koşullarında gitmeye çalışırken GPS'in "sağa dön" komutuna uyan sürücü, kendini Alman hastanesinde buldu.

76 yaşındaki sürücünün navigasyonu dinlemesi ile 19. Yüzyıl Kilisesi'ne çarpması bir oldu. Sigorta şirketlerine göre ortaya tam 23.000£ (Sterlin) 'lik bir meblağ çıktı.

Olay hakkında "Cihaz bana bu yöne dönmemi söyledi ve bir baktım ki yoldan çıkmışım" diye açıklama yapan İngiliz sürücü ve eşi, geceyi hastanede geçirip şoku atlattıktan sonra İngiltere'ye geri döndüler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

önüne bi bakar insan..

Arkadaş bu kadar da güvenmeyin şu oyuncaklara.

Eğer navigasyon cihazındaki harita güncel değilse şirket hatayı kabul etmez ha tabi o kilise yıllardır oradaysa o zaman da işin rengi değişir ama esas olan camdan bakmaktır, ekrana bakmak değil.

Gps kartlari ne kadar güncelleme yapilirsa yapilsin yol calismalari, iptal edilen yollar, isim degisilen yollar, trafige kapatilan yollar gibi sorunlar yüzüne her zaman hata yaptirma sansi vardir.
Son cikan aletlerde trafik güncelleme sistemi var ama onuda cogu kisi data parasi yüzüne kullanmiyor gerci oda bir yere kadar.
Gps güzel bir alet ama 100 % 100 ne yazarsa yapilacak bir aletde degil.

bizdede olduydu antalyadan edirneye giderken navigasyon bize sürekli sağa sola dön dedi ama bi gariplik vardı sanki olduğumuz yerde daire cizioz. bi baktık biz çayır çimendeyiz sonra dedi düz git bi baktık bursanın ilçesine geldik. arkadas ne güldük varya... bence fazla güvenmeyin al eline harita rahat rahat git yha...

İyi de dönüş yeri gelmeden 15 saniye önce sağa dön diyor navigasyon cihazı, tam yol ayrımındayken hemen dön diye uyarmıyorki. Navigasyon cihazı hatalı komut verse de asıl suç amcada.

@ desx

"19. yüzyıl klisesi" şeklinde ki bilgi sanırım klisenin yıllardır orada olduğunu kanıtlıyor :)

Evet 19. YY kilisesi olduğuna göre firma suçlu ama :D Yine de yoldan gözünüzü ayırmayın şeklinde bir uyarı yapıyor Navigason firmaları.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play