Bitcoin 4000 Doların Altına Düştü

Dijital para denince akla gelen para birimi Bitcoin, sert düşüşünde bir eşiği daha geride bıraktı!

  • Doğan Kürşat Aktaş
Bitcoin 4000 Doların Altına Düştü

Kripto paraların volatil bir yatırım aracı olduğu hepimizin malumu ve Bitcoin ise son zamanlarda bu durumun en net göstergesi olmayı sürdürüyor. 17 Aralık'ta 19.500 Dolar değere ulaşan dijital para birimi, 2018 yılı içerisinde sert bir düşüşe geçerek Haziran ayında 6.600 Dolar seviyesine düşmüş ve o zamandan beridir de düşüş trendini sürdürmeye devam etmişti.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin son olarak 4.000 Dolar seviyesinin de altını görerek büyük bir darbe daha aldı. $3,667.92 seviyesini gören Bitcoin, yaklaşık %15,5'lik değer kaybı ile son 24 saatteki en düşük seviyesini görmüş oldu.

Bitcoin, iki haneli düşüş oranını yakalayan tek dijital para birimi değil. Bitcoin'in düşüşü ile birlikte düşüş trendini sürdüren diğer para birimlerinden olan Ether, $102.69 seviyesine kadar düşerken, trendden nasibini alan Litecoin $27.56 değerine kadar geriledi.

Bitcoin, geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde benzer düşüşler de yaşamıştı. Bu yılın başlarında küresel kripto para piyasasında değişen dengeler ile 8.000 Dolar'ın altını görmüştü. Kripto paranın düşüşü sürerken, dünyanın en büyük dijital para biriminin ne zaman toparlanacağı ise hâlâ bir merak konusu olmaya devam ediyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir