BlackBerry, Klavyeden Vazgeçmeyecek!

Fiziksel klavyeli telefonlar sizin için halen vazgeçilmezse, BlackBerry'nin bu kararı sizi mutlu edecek...

  • H. Hüseyin Öztürk
BlackBerry, Klavyeden Vazgeçmeyecek!

Bu senenin başında BlackBerry KeyOne çıktığında dikkatleri üzerine çekmişti. Cihaz, mobil cihazların neredeyse hepsinin dokunmatik ekranlara geçtiği bir dünyada fiziksel klavye sunuyordu, ama firmanın bu tasarımdan vazgeçmeyeceğini de vurguluyordu.

BlackBerry'nin ticari yöneticisi Francois Mahieu, IFA 2017'de, KeyOne'ın yenilenmiş modelini tanıtırken, fiziksel klavyenin kalıcı olduğunu, bir sonraki telefonun ismi ve özellikleri henüz belli olmasa da, bu tasarımın çok uzun süreler kullanılmaya devam edeceğini söyledi.

Yeni telefonun olmayacağı bir şey varsa, o da ucuz bir telefon olmak. Aksine, Mahieu klavyenin telefona maliyet eklediğini söylüyor. Mahieu'ya göre BlackBerry'nin amacı ne pahalı ne de ucuz bir telefon olmak ve amacı belli bir düşünce yapısına sahip bu telefonu sürdürmek.

Peki fiziksel klavyeli telefonlar tekrar yaygınlaşacak mı? Hiç zannetmiyoruz, ama BlackBerry'nin şu an sunduğundan hoşlanan belli bir kesim var ve bundan sonra firmanın neleri çıkaracağını beklemek de ilginç olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bekleyelim ve görelim. Bakalım zaman ne gösterecek! Ben illa ki tasarıma bir klavye eklemek isteseydim, kızaklı, dokunmatik ve çok ergonomik bir eklerdim. Yalnız bu noktada telefonun boyutlarıyla kızaklı klavye arasında hassas bir denge kurmak gerekir. Diğer taraftan klavye tuşları push key görünümünde dokunmatik tuşlar da olabilir. Başkalarını bilemem ama benim KeyOne'ın klavyesini kullanabilmem pek mümkün değil ama güvenliği baz alan Android Stratejisi çok doğru bir stratejidir...

Diğer telefon modellerinin yanında bu seriyi devam ettirmeleri akıllıca bir karar.

kendi bilir. kimsenin bu markayı umursadığını pek zannetmiyorum.

Priv guncellense daha iyi olur

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost