BlackBerry, WhatsApp alternatifi arıyor!

WhatsApp'tan kötü haberi alan cep devi, şimdi WhatsApp'a alternatif arıyor...

BlackBerry, WhatsApp alternatifi arıyor!

WhatsApp'ın BlackBerry 10 ve BlackBerry OS platformlarına hizmet vermeyi yılsonunda durduracağını geçen hafta öğrenmiştik. Popüler uygulama Windows Phone 7.1, Nokia S40 ve Symbian S60 platformlarını da desteklemeyi durduracağını açıklamıştı.

Sadece 3 yaşındaki BlackBerry 10 platformunun WhatsApp tarafından terk edilecek olması, bazı eleştirilere yol açmıştı ancak Kanadalı firma, bir çözüm için uğraşıyor. Konuyla ilgili BlackBerry ile konuşan TechRadar, firmadan şu açıklamayı aldı: "Uygulama sayımız genişlemeye devam ederken BlackBerry 10 ve geliştiricilerimize sarsılmaz sadakatimiz sürüyor."

BlackBerry yetkilisi, sözlerini şöyle devam ettirdi: "WhatsApp'ın BBOS ve BlackBerry sürümü 2016 sonunda sona erdiğinde sunacağımız bir alternatif için aktif bir araştırma içerisindeyiz." Tweet'lerinde de bir alternatif aradığını söyleyen firma, bu alternatiflerin hangileri olduğunu açıklamadı.

Yetkili, BlackBerry'nin Android'le çalışan telefonu BlackBerry Priv'in durumdan etkilenmediğini vurguladı. Yetkili, kullanıcıların WhatsApp yerine BlackBerry Messenger'ı (BBM) tercih edebileceklerini söylüyor. Tabi bunu yaparsanız, Android ve iOS kullanan arkadaşlarınızı BBM yüklemeye ikna etmeniz gerekecek ve bu çok kolay olmayabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

WhatsApp ile anlaşmaya çalışılıyor mu acaba? Daha mantıklı bir hareket olacaktır çünkü bu.

Kapatın gidin ya. Enteresan, acayip, kullanışsız tüm telefonlar sizde.

@04 Mart 2016 11:49 daha blackbwry kullanmamis laf atıp duruyorsun cahil cahil konuşma

BB10 işletim sistemini bir türlü pazarlayamadınız . Uygun fiyatla insanlara tanıtamadınız ve şuan ceremesini çekiyorsunuz. Tüm platform işletim sistemlerini kullandım fakat en iyi alt yapı BB10'daydı fakat bazen iyi ürün her şey olmuyor. Düşünün şimdi kara kara sen 3 senelik sistemi öldürürsen elin oğlu da desteği keser

BlackBerry Android'li telefon çıkarmadı mı? BBOS öldü artık unutsun onu...

Görünen o ki vatzap yurdum insanının gözünde vazgeçilmez olmuş, adeta kullanmayanı hortumla dövüyorlar eğer başıma bir şey gelmeyecekse ben 5 yılın ardından geçenlerde hesabımı sildim, vatzapı bütün cihazlarımdan spatulayla kazıdım artık telegram kullanıyorum, her platformda gerçek istemciyle çalışıp beni telefona yada browsera mahkum etmiyor evet herkeste yok ama o da onların sorunu benim değil.

Sanki güzel şeyler yapıyorlarmış gibi bir de..

Bbm kişi ekleme basitlestirilir ve android market reklamı fazlasıyla yapılırsa durum çözülür. Çok ta fifi whatsup fazla artislendin. Android cöptür. Ezber para tuzagindan başka bir şey değil. Kalite ve yazılım olarak apple in tek gerçek rakibi blackberry dir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir