Boyun mikrofonu: Standart mikrofonları unutun

Mikrofon dendiğinde aklınıza standart ürünler geliyor olabilir. Ama bu ürün fikrinizi değiştirecek!

  • Ümit Öncel
Boyun mikrofonu: Standart mikrofonları unutun
Bu mikrofonu kullanacaksanız, insanlar alışana kadar garip bakışlarla başa çıkabilmeniz gerekiyor.

Mikrofon kullanımı konusunda özellikle askeri amaçlar göz önünde bulundurularak pek çok gelişme yaşanıyor. Daha kullanışlı, daha kaliteli ve kullanıcının hareketlerini daha az kısıtlayan mikrofonlar askeri birlikler ve güvenlik güçleri tarafından önemli bir ihtiyaç. Peki ama biz sivillerin de bu özelliklere sahip mikrofonlara ihtiyacı var mı?

Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişebilse de, Sanwa bunun herkesin kullanabileceği bir cihaz olduğunu düşünüyor olmalı ki, siviller için geliştirdiği boyun mikrofonunu piyasaya sürmeye karar verdi. Görünüşü son derece dikkat çekici olan bu mikrofon ile ilgili olarak henüz firmadan detaylı bilgi gelmedi. Piyasaya ne zaman çıkacağı ve çıktığında fiyatının ne olacağı henüz belli olmasa da, şimdiden pek çok kullanıcı adayından yoğun ilgi gördüğü bir gerçek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bırakın bu işleri nejat uygurun bir oyununda güzel bir esprisi vardı hani elektrik bizim köye girmeden benim...... Girdi diye :D Teknolojiyi bu kadarda yakınımda istemem doğrusu mikrofon dediğin sağda solda masa üzerinde durur :D

Gırtlak mikrofonu veya troat microphone diye arasanız bunun binlerce modelini bulursunuz. Türkiye'de Aselsan satıyor. Yurtdışında da e-bay'da çok ucuza bulabilirsiniz. Yani çok da yeni bir icat değil :)

değişik bir sistem. ama biz sivillere gereksiz.

kulaklıgı nerde bunun ?

Windows 7 deki yeni özellik olan, sesle komut sistemi ve sesi yazıya çevirmesi için çok faydalı olacaktır. Bu mikrofon fısıltıları dahi çok net algılayan sisteme sahip ( Şayet askeriyede kullanılanlar gibi ise ). Klavye veya Maus kullanmadan bilgisayardaki tüm işlemlerde kolaylıkla kullanabiliriz. Bu aşamadan sonra kablosuz da çıkar sanırım, bu daha da mükemmel olur.

Büyük ihtimalle 2binyüz yıl sonra teknoloji gelişir. İyiki biz olmayız yoksa gelecek nesillere patlar.

10 yıl kadar önce tefefonla kullanmak için arkadaşa almıştık,

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir