Bozuk Eşyalar Bu Festivalde Tamir Edilecek!

Sosyal etkiyi artıran, teknolojik ve yenilikçi fikirleri ortaya çıkaran Red Bull Basement Festival, Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenleniyor.

Bozuk eşyalar bu festivalde tamir edilecek!

Geçtiğimiz yıl oturum ve workshoplar serisi olarak düzenlenen Red Bull Basement, bu yıl etkisini artırarak bir festivale eviriliyor. 25 Mayıs 2018 Cuma günü saat 09.00- 17.45 saatleri arasında gerçekleşecek festivalde teknoloji, tasarım ve sosyal girişimcilik ele alınacak. Genç girişimciler ve girişimci adayları için ücretsiz olacak Red Bull Basement Festival'e kayıtlar www.redbull.com.tr/basement adresinden alınacak.

YÜCE ZEREY DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ ANLATACAK

Festivalde konuşmacıların yanı sıra atölye ve kapanış partisi de gerçekleşecek. 3 bölüme ayrılan program saat 10.20'de girişimcilerin teknoloji, tasarım ve sosyal etkiyi inceleyecekleri konuşmalar serisiyle başlayacak. Türkiye Girişimcilik Vakfı'ndan Mehru Akgül'ün açılış konuşmasını gerçekleştireceği festival, Teknoloji ve Girişimcilik geleceğimizi nasıl kuracak sorusuna yanıt arayan Hello Tomorrow kurucusu Timur Topalgöçekceli ile devam edecek.

Saat 12.00'da ana konuşmacıların sahne alacağı festivalde Sertaç Taşdelen, günde 1 Milyon fal bakan uygulaması Falaaddin'i anlatacak. Taşdelen'in ardından saat 12.20'de İsveç'te düzenlenen Red Bull Basement'ta ödüllendirilen girişim Ecobloom'dan Hamza Qadoimi ilham verici yolcuğunu genç sosyal girişimcilerle paylaşacak. Qadoimi'nin ardından 12.40'da hepsiburada.com CMO'su Yüce Zerey sahneyi devralacak. Zerey, 'Dijital Dönüşüm: Hepsi Hikâye' adlı konuşmasıyla dijitalleşen ticaretin ipuçlarını verecek.

GİRİŞİMCİNİN OYUN KİTABI

Üçüncü bölümde girişimcilerin oyun kitabını ele alacak Red Bull Basement Festival saat 14.00'da Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi'nden Oğuzhan Aygören'in 'Belirsizlik döneminde girişimciliği yönetmek' adlı konuşmasıyla başlayacak. Others'ın kurucuları Samed Torun ve Özge Nur Özcan'ın Sıfırdan Bire: Fikir Üretmek adlı konuşmasıyla devam edecek festival programı, Banamama'nın kurucusu Emre Özdemir'in Bootstrapping ve Growth Hacking kavramlarını anlatacağı konuşmasının ardından TarlamVar projesinin kurucularından Sonat Kaymaz 'Hareket Başlatmak: Topluluk inşası' adlı konuşmasıyla 'farkındalık yaratmanın' inceliklerini girişimcilerle paylaşacak.

Saat 16.00'da 'Girişimcinin oyun kitabı' atölyesiyle devam edecek Red Bull Basement Festival tanışma kokteyli ile girişimcilere çevre edinmeleri için fırsat sunacak.

CAFE REPARO'DA BOZUK EŞYANI TAMİR ETTİR

Festival kapsamında Atölye ekibinin katkılarıyla açılacak Cafe Reparo, bozuk eşya çöplüğünü azaltma kültüründen yola çıkarak bozuk eşyaların tamir edileceği bir alan oluşturacak. Saat 11.30 ile 16.30 arasında açık olacak Cafe Reparo'da 3Doodler ve elektronik prototipleme aletleri yardımıyla fiziksel ve basit elektroniksel onarımlar yapılacak.

Red Bull Basement Festival programı ve katılım başvurusu, www.redbull.com.tr/basement adresinde yer alıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play