Bu saat 250 kg ağırlık kaldırıyor!

Yeni Naimakka kayış ile I.N.O.X. dayanıklılığın sınırlarını zorluyor.

Bu saat 250 kg ağırlık kaldırıyor!

Victorinox Swiss Army mühendisleri tarafından her detayı mikro derecede kalibre edilen, 130 zorlu engeli aşan I.N.O.X. yeni kayışı ile sınırları zorlamaya devam ediyor. Paraşütlerin kemer sistemlerinden ve tokalarından esinlenen, tamamen el yapımı olan ve çok güçlü ilmiklerle dayanıklılığı arttırılan Naimakka kayış, dayanıklılık standartlarının üzerine çıkan I.N.O.X. ile birbirini tamamlıyor.

I.N.O.X.'un her türlü macera ve keşif için yol arkadaşı olan paraşüt ipi kayışı, sökülebilme özelliğine sahip. I.N.O.X.'un bu özel kayışı söküldüğünde 250 kilograma kadar ağırlığı kaldırabiliyor. Doğa sporlarına ilgi duyanların acil durumlarda örgüsünü söküp kullanabileceği Naimakka kayış, I.N.O.X.'u beklenmeyen durumlar için oldukça kullanışlı ve işlevsel bir saat haline dönüşüyor.

Güçlendirilmiş 43 mm paslanmaz çelik gövdeye sahip I.N.O.X.'un, yansıma ve çizilmeye dayanıklı safir kristal camı bulunuyor. 200 metreye kadar su geçirmeyen saat, sentetik malzemeden üretilmiş çıkarılabilir şeffaf korumasıyla saati zorlu alanlarda her türlü zarardan koruyor. Kabartma saat göstergeleri, fosforlu malzemeyle kaplı saat ve dakika ibareleri net bir görüş sağlıyor. Saatin hareket mekanizması ise İsviçre yapımı Ronda 715 Quartz ile tamamlanıyor.

Özel I.N.O.X. Naimakka'nın yeşil kamuflaj ve siyah kadranlı siyah şeritli kayış olarak iki farklı seçeneği bulunuyor. Şık tasarımıyla asi ve sert stilini ortaya koyan I.N.O.X., tüm zorluklara meydan okuyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

SSCB döneminde Kızılordu hatta Kozmonotları için üretilen Poljot marka saatler, SSCB dağıldığında fındık fıstık parasına Avrupa'da bitpazarında satıldı. Sonradan değeri koleksiyonerlerca anlaşıldı ve piyasaya retro-üretim yapıp beşpara etmez çakmalarını sürdüler. Poljot'un adı üstünde özellikle Pilotlar için üretilen basit kurmalı ama maharetli saatleri, İsviçre ordusuna binbir işe yarayan çakı üreten Victorinox'un yeni saatinden çok daha üstündür. Yeni ürün ancak Outdoor sevenlere hitap ediyor

''Saatin hareket mekanizması ise İsviçre yapımı Ronda 715 Quartz ile tamamlanıyor.'' Askere yada açık arazide doğa tutkunları olan Outdoor meraklılarının kordon vs işine epey yarayacaktır peki saatin Quartz oluşu ne mana taşır? Pili bitince Jungelde saatçi mi arayacak kullanan, basit bir kurmalı saat daha ideal olmaz mıydı? Yoksa güneşe gölgenin yerde uzunluğuna bakıp izcilik mi yapacak?! Vallahi harika bir ''Schweizer Engineering' mühendislik ürünü olmuş! Pil bitince kordonun ipiyle ip atlarlar

rengi çok hoş ve kayış estetik duruyor. fiyatı ne kadar acaba?

Bir yere takıldığında o kayışı kurtaramazsanız bileğiniz kopar.

MÜKEMMMEEEL!! Müthiş bir saat , tam bana göre.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir