Bu sefer Galaxy Note 2 patladı!

Bu seferki "patlama" olayının kahramanı Galaxy Note 7 olmasa da, yaşananlar küçük bir paniğe neden oldu!

  • Zeynel A. Öztürk
Bu sefer Galaxy Note 2 patladı!

Bugünlerde patlayan telefon dendiğinde akla ilk olarak Samsung Galaxy Note 7 geliyor, ancak bu kez bir Galaxy Note 2, uçakta, yolculuk esnasında alev aldı. Uçak, inişini güvenle gerçekleştirirken pilin yanması, herhangi bir yaralanmaya yol açmadı.

Olay, Hindistan'da, bir IndiGo uçağı Singapur'dan Chennai'ye giderken yaşandı. İddiaya göre uçaktaki yolcular, kabindeki kokuyu fark ederek yetkilileri bilgilendirdiler. Bunun üzerine mürettebat, dumanın çantaların bulunduğu tavan kısmından geldiğini fark etti ve yolcuları diğer koltuklara yönlendirdi. Mürettebat, yanan şeyin bir Galaxy Note 2 olduğunu ortaya çıkararak alevleri yangın söndürücü yardımıyla söndürdü.

Yaşanan olay üzerine Hindistan'ın bir devlet birimi olan Directorate General of Civil Aviation'ın Galaxy Note serisi telefonların uçuşta kullanılmamasına veya kapalı tutulmasına yönelik bir tavsiye yayınlayacak. Olayın şu sıralar Galaxy Note 7'leri geri toplamakla meşgul olan Samsung için iyi bir zamana denk gelmediği kesin. Hindistan'da 2012'de satışa sunulan Galaxy Note 2 ise Samsung tarafından artık satılmıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Komployu iyice abartılıyor. Bir Apple olsa bu kadar abartılmaz. Acaba günde kaç telefon patlıyor haberiniz var mı?

@23 Eylül 2016 21:27 Kesinlikle sana katılıyorum

İşte bunlar hep karalama kampanyası

Uçakta telefon neden açıkmış peki

@23 Eylül 2016 22:09 Uçak modu diye birşey var.

Hiç anlayamadığımı neden samsunga babanızmış gibi sahip çıkıyorsunuz bende kullandım malzeme kalitesi rezalet ve servis kabahatını tüketiciye yıkıyor bırakında biraz tepki alsınlarki insanları mağdur etmeyi bıraksın şunlar, kâr artırmayla uğraşcaklarına malzemeyi adam etsinler....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play