TEST: Galaxy Note 2

Samsung'un 5.5 inç'lik cebi Galaxy Note 2'yi en ince detayına kadar test ettik! Ve son kararımız...

  • Cem Sinanoğlu
TEST: Galaxy Note 2

Samsung, Galaxy S3'ün ardından, bu kez Galaxy Note 2 ile test merkezimize konuk oldu. 5.5 inç'lik dev ekranıyla "büyük bir Galaxy S3'e" benzeyen Note 2, aslında kasanın içerisinde çok farklı ve etkileyici özellikler gizliyor.

İlk Galaxy Note'un beklenenden çok daha büyük bir ilgi görmesi, doğal olarak Galaxy Note 2 için de beklentilerin yüksek tutulmasına neden olmuştu. Note 2'nin, kardeşinden daha iyi bir telefon olmasını zaten herkes bekliyordu. Ama Samsung, 5.5 inç'lik bir telefonu satabilmek için daha fazla neler yapabilirdi? İşte bu testimizde, size, Samsung'un, Galaxy Note 2 ile neler yapabildiğini anlatmaya çalışacağız ve testimizin sonuçları doğrultusunda, telefonun beklentileri ne kadar karşılayabildiğine karar vereceğiz...

Test merkezimize konuk olan Galaxy Note 2, 16 GB dahili depolama alanına sahip. Bu alanın yaklaşık 10.5 GB'lık kısmı kullanıcının hizmetine sunuluyor. Geri kalan 5.5 GB ise, işletim sistemi ve sistemle gelen uygulamalar tarafından kullanılıyor. Bu alan yetmez diyenler için, telefonun microSD kart yuvasına sahip olduğu müjdesini verebiliriz.

Donanım ve işletim sistemi

Uygulamaların açılış hızlarını böyle test ediyoruz

1.6 GHz'lik 4 çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM... Sadece bu iki özellik, Galaxy Note 2'yi şu an için piyasanın en güçlü akıllı telefonu yapmaya yetiyor. Güçlü donanım, Android 4.1 Jelly Bean ile birleşince, kolay kolay göremeyeceğimiz akıcılıkta bir kullanım ortaya çıkıyor. Takılma yok denecek kadar az. Sadece widget seçim ekranı açılırken, o da çok kısa süreli bir takılma meydana gelebiliyor. Ama bu takılma Galaxy S3'te de vardı. Diğer telefonlarda, hatta Nexus'ta bile Note 2'den daha fazla takılma olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun dışında rehber, telefon ya da mesajlar ekranlarının açılması neredeyse "sıfır takılmayla" gerçekleşiyor.

Telefonun Android 4.1 Jelly Bean ile geldiğini muhtemelen anlamış olmalısınız. Tabi Samsung, kendi arayüzü TouchWiz'i de Note 2'ye eklemeyi ihmal etmemiş. Daha önceki Samsung telefonlarda pek hoşumuza gitmese de, TouchWiz'in neler yapabildiğini Note 2'de rahatlıkla görebiliyoruz.

Şunu rahatlıkla söylemek mümkün: Galaxy Note 2 ile yaşayacağınız Android deneyimini şu anda, piyasadaki hiçbir telefonla yaşayamazsınız. Çünkü Note 2'yi kullandıkça, elinizdekinin bir Android telefon olduğunu unutmaya başlıyorsunuz. Bunun en büyük nedeni ise, hiç kuşkusuz, sunduğu "gerçek multitasking" özelliği.

Muhtemelen kutusundan çıkarttığınızda telefonda bu özelliği bulamayacaksınız çünkü Samsung, kısa süre önce yayınladığı güncelleme ile bu özelliği Note 2'ye ekledi. Biz de, kısa süren bir güncellemenin ardından, ilk kez, Android'de gerçek multitasking deneyimi yaşamayı başardık.

Kısaca ne demek istediğimizden bahsedelim: Örneğin Note 2'den önce YouTube uygulamasını açıp müzik dinlerken, aynı anda tarayıcıyı açıp Web'de gezinmek ya da mesaj yazmak mümkün değildi. Ama Note 2 ile birlikte Samsung, Google'ın yapmadığını yapmış durumda. YouTube uygulamasını açtıktan sonra "geri" tuşuna basılı tutarsanız, ekranın solunda uzun bir menü açılıyor. Bu menüdeki uygulamalardan dilediğiniz birinin simgesini tutup ekrana sürüklerseniz, YouTube penceresi yarım ekran halini alıyor ve ekranın diğer yarısına, az önce sürüklediğiniz uygulama yerleşiyor.

Şu anda bu özellikle uyumlu pek çok uygulama var. Ama örneğin aynı şeyi hesap makinesi ile, en azından şimdilik yapamıyorsunuz.

Ekran ne kadar kaliteli?

Note 2'nin ekranı, daha önce de söylediğimiz gibi 5.5 inç büyüklüğünde. Sunduğu çözünürlük ise 1.280 x 720 piksel. Samsung, Note 2'nin ekranını bu kez tam olarak 16:9 formatında tasarlamış. Bu, özellikle telefonun dev ekranında film izlemek isteyenler için oldukça iyi bir yenilik.

Note 2 ekranının renkler konusunda çok başarılı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Şikayet edebileceğimiz tek konu, parlaklık. Test merkezimizde yaptığımız testlerde, parlaklığın 266 cd/m2 olduğunu gördük. Bu değer, piyasadaki büyük ekranlı diğer akıllı telefonların biraz gerisinde kalıyor. Peki bu bizim için bir sorun mu? Aslına bakarsanız pek değil. Parlaklığın nispeten düşük oluşunu sadece beyaz arka planlı web sayfalarında fark edebileceksiniz. Tabi çok dikkatli bakarsanız...

Bunun dışında, Galaxy Note 2'nin ekranı için söylenebilecek tek bir kötü söz yok. Samsung'un Super AMOLED HD adını verdiği ekran teknolojisi, dev ekranın hakkını vermesini sağlayabiliyor.

Pil ömrü

Kendinize "5.5 inç'lik bir ekran ve 1.6 GHz'lik dört çekirdekli işlemciye pil dayanır mı?" sorusunu sorduysanız cevabı baştan verelim: Evet, dayanır! En azından Galaxy Note 2 için durum böyle.

Samsung, Galaxy Note 2 birlikte 3.100 mAH'lık bir pil sunuyor. Yaptığımız testlerde bu pil, bize 9 saat 45 dakika kesintisiz konuşma süresi sunmayı başardı. Yine kesintisiz olarak Web'de tam 8 saat 32 dakika gezinmeyi başardık.

Biraz da günlük normal kullanımda pilin neler yapabildiğinden bahsedelim. Yüzde 100'e şarj edilmiş pil ile yola çıktık ve yüzde 20'ye düştüğümüzde Android'in sunduğu kendi pil kullanım raporuna baktık. Pili en çok harcayan, tabii ki ekran oldu. Ekran,test süresi boyunca 4 saat 35 dakika açık kaldı. Testimizi, çoğu kullanıcının günlük hayatta yaptığını yaparak, yani otomatik ekran parlaklığı açık olarak gerçekleştirdik.

Aynı sürede, Galaxy Note 2 ile 2 saat 42 dakia telefon görüşmesi yapıldı. 2 saat kadar oyun oynadık, 2.5 saat kadar internette gezindik. Buna Facebook ve Twitter uygulamaları da dahil. Tüm bu süreç, telefonu şarjdan çıkarttıktan sonra, 70 saatte yaşandı. Yani günlük, çok ağır olmayan ama çok da hafif sayılmayacak bir kullanımla, tek şarjda 3 gün rahatlıkla çalışabildi. Yüzde 20'lik pil seviyesinin kaldığını da hatırlatmakta yarar var.

Ne işe yarıyor bu S-pen?

Galaxy Note 2, Galaxy Note 1'de olduğu gibi, özel bir Stylus kalemle birlikte geliyor ve Samsung, bu kaleme S-Pen adını veriyor. Note 2'nin kalemi, ilk Note'un kalemine göre daha uzun, daha ince ve çok daha ergonomik.

Peki S-Pen ile neler yapabiliyoruz? Açık söylemek gerekirse şimdiye kadar akıllı telefon ya da tabletlerde kalem kullanımına çk da sıcak bakmıyorduk. Ama bu durum önce Galaxy Note 10.1 tabletle değişmeye başladı ve şimdi, Note 2 ile birlikte tamamen değişti.

Herhangi bir pille çalışmayan S-Pen, telefonun kullanımını bambaşka bir boyuta taşıyor. Kalemi yuvasından çıkarttığınız anda, ekranda özel bir sayfa daha açılıyor. Samsung'un S-Note adını verdiği uygulama tek kelimeyle müthiş bir kolaylık sağlıyor. Kalemi çıkarttığınız anda,not almanız için bir not defteri hemen ekranda beliriyor.

Tabii ki kalemin yapabildiği tek iş yazı yazmak değil. Örneğin S-Pen'i galerideki bir klasör üzerine yaklaştırıp (ekrana dokunmadan) biraz beklerseniz küçük bir pencere açılıyor ve klasördeki resimlerin küçük önizlemelerini görmemizi sağlıyor. Benzer şekilde, bir e-posta mesajının üzerine geldiğimizde, yine dokunmadan, o e-postanın içeriğini açılan pop-up pencerede görebiliyoruz. Aynı şey, mesajlar için de geçerli. Siz kalemi ekrana değdirmeden, üzerinde gezdirirken, ekranda da minik br daire beliriyor. Bunu, Windows'unuzdaki "ok" işaretine de benzetebilirsiniz aslında...

Daha fazla S-Pen...

S-Pen ile yapılabilecek bir diğer ilginç işlem de "kesme." Bunun ne olduğunu da yine bir örnekle açıklayalım: Örneğin bir web sayfasından ya da bir resimden bir bölümü kesip resim haline getireceksiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, kalemin üzerindeki küçük düğmeye basmak ve kesmek istediğiniz yeri seçmek. Daha sonta kestiğiniz bu resim bölümünü, yine açılan penceredeki seçenekler yardımıyla hemen bir e-postaya ekleyip gönderebilir, Facebook'ta paylaşabilir ve benzeri pek çok şeyi yapabilirsiniz.

S-Pen konusunu kapatmadan, sunduğu etkileyici bir özellikten de bahsetmekte yarar var. Ekrana , S-Pen ile birşeyler yazarken ya da çizerken, kalem ile ekrana yaptığınız baskı miktarı, çizginin kalın ya da ince olmasını sağlıyor. Eğer çok ince bir çizgi çizecekseniz neredeyse hiç bastırmamnız, kalın çizgi içinse, biraz bastırmanız yeterli oluyor.

Performans testleri

İlk bölümlerde telefonun son derece hızlı olduğundan, takılmanın neredeyse sıfıra yakın olduğundan bahsettik. Paki konuya biraz da teknik açıdan yaklaşıp benchmark programlarına göz attığımızda durum nasıl?

Şu anda akıllı ceptelefonları için kabul gören başlıca üç  benchmark programını testlerimize dahil ettik. Bunlardan ilki, tabii ki Quadrant oldu. Galaxy Note 2, Quadrant testinde 6.000 gibi, oldukça yüksek bir puan almayı başardı. Aynı testte Galaxy S3, 5.200 puanda kalmıştı.

AnTuTu Benchmark testimizde ise telefonun aldığı puan 13.656 oldu. Galaxy S3 ise, bu testte 10.000 puanın biraz altında kalmıştı.

Son olarak, Galaxy Note 2 ile birlikte gelen web tarayıcının internet performansını ölçmek için Browser Mark testini uyguladık. Galaxy Note 2, bu testte de 180.025 puan almayı başadı. Galaxy S3 testimizde S3, aynı testten 162.994 puan alabilmişti.

Her üç sonuç da, Note 2'nin, şu an için piyasadaki en hızlı akıllı telefonlardan biri olduğunu kanıtlıyor. Hatta telefonun şimdilik en hızlı seçenek olduğunu söylemek bile mümkün...

Kamera kalitesi ve yeni özellikler

Galaxy S3'ün sunduğu kamera kalitesi ve çekim modlarıi Galaxy Note 2'de de aynen yerini almış durumda. Örneğin "Best Picture" özelliği sayesinde arka arkaya 5 kare çekip, aralarından en iyisini seçme şansınız yine var.

Kameranın çalışma hızı tek kelimeyle kusursuz. Simgesine bastığınız anda, neredeyse hiç beklemeden açılan kamera uygulaması, aynı hızı çekimlerde de göstermeyi başarıyor. Siz çekme düğmesine bastığınız anda çekim gerçekleşiyor ve telefon, hiç beklemeden yeni çekim için hazır hale geliyor.

Kısacası kameranın hız konusunda hiçbir sorunu yok. Peki fotoğraf kalitesi nasıl? 8 megapiksellik kamera, gün ışığında çok iyi sonuçlar verebiliyor. Ancak yapay ışık ya da karanlık ortamlarda, neredeyse tüm akıllı telefonlar gibi, biraz yetersiz kalabiliyor. Yapay ışıkta çekilen fotoğrafların biraz "sıcak" çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Karanlık ortamlarda ise fotoğraflardaki kumlanma hemen dikkati çekiyor. Telefonun led flaşı işinien iyişekilde yapmaya çalışsa da, diğer led flaşlar gibi, her ortam için yeterli olmuyor.

Full HD video kaydı da yapabilen Galaxy Note 2, bu konuda da, özellikle gün ışığı söz konusu olduğunda çok başarılı. İlginç bir özellik de sunuyor Note 2'nin video çekim modu: Video çekerken, aynı anda fotoğraf da çekebiliyor. Video çekmeye başladığınızda, ekranda bir de fotoğraf kamerası simgesi beliriyor. Bu simgeye basarsanız, video çekim hiç kesilmeden, aynı anda fotoğraf da çekebiliyorsunuz.

Küçük bir de not: Galaxy Note 2'nin ön yüzünde de, görüntülü görüşme için kullanabileceğiniz 1.9 megapiksellik, ikinci bir kamera bulunuyor.

Ses kalitesi

Galaxy Note 2, 3G üzerinden yapılan telefon görüşmelerinde başarılı bir ses kalitesi sunmayı başarıyor. Ancak konu sesi hoparlöre vermek olduğunda aynı başarıyı tekrarlayamıyor. Yine de hoparlörün sunduğu ses kalitesi, söylenenleri anlayamayacak kadar kötü değil.

Hoparlörün çok üst düzey olmadığını, müzik dinlerken ya da film seyrederken de anlamak mümkün. Ortalamanın üzerinde bir kalite sunsa da, dıiarıya verdiği sesler, "en iyi hoparlörün" verebileceği sesler değil. Ama şurası da bir gerçek ki, birkaç istisna dışında, hiçbir telefonun hoparlörü, kusursuza yakın bir ses kalitesi sunamıyor.

Telefonla birlikte, Samsung'un Galaxy S3 ile de sunduğu kulaklık geliyor. Üzerinde ses açma / kapama ve konuşma tuşları bulunan kulaklığın sunduğu ses kalitesi oldukça iyi. Tabi konuşmalar için, kulaklık üzerinde bir de mikrofon bulunduğunu söylemekte yarar var.

...Ve sonuç

Samsung, Galaxy Note 2 ile müthiş bir iş çıkartmış. Performansı, işçilik kalitesi, tasarımı, dev ekranı, S-Pen'i ve sunduğu ilginç özellikler - uygulamalarla Galaxy Note 2, akıllı telefon pazarına sunulmuş en iyi telefonlardan biri. Özellikle pil ömrü, Note 2'yi, en azından şimdilik rakipsiz kılıyor. Üstelik bu test raporumuzda, telefonun sahip olduğu NFC, dosya transfer özellikleri, GPS'i, Wi-Fi'ı ve daha pek çok şeyden bahsetmek için yerimizin yetersiz kaldığı düşünüldüğünde...

Bu kadar iyi bir akıllı telefonun çok pahalı olduğunu düşünebilirsiniz. Özellikle Galaxy S3'ün 2.000 TL barajında piyasaya çıktığını hatırlarsanız... Ama telefon ülkemizde, 1.850 - 1.900 TL civarında bir fiyatla satışa sunulmuş durumda. Tabii ki 1.900 TL'nin ucuz bir fiyat olduğunu söylemiyoruz. Ama şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: Galaxy Note 2, fiyatını fazlasıyla hak ediyor.

Peki Galaxy Note 2'yi almalı mısınız? İşte bu sorunun cevabını vermek biraz size kalıyor. Dediğimiz gibi, telefon fiyatını fazlasıyla hak ediyor. Ama çok büyük olması, bazı kullancılar için rahatsız edici olabilir. En iyisi satın almadan önce bir teknoloji marketine uğrayın ve telefonu elinize alıp biraz deneyin. Eğer boyutları sizin için fazla büyük değilse, tel elle kullanım açısında size fazla sorun yaratmıyorsa (telefonun ayarlarında tek elle kullanım için kolaylıklar da sunulmuş) ve diğer bir markanın büyük hayranı değilseniz, almanız gereken telefon Note 2. Ama elinizde biraz olsun rahatsız bir duruşu varsa, Note 2'yi bırakın ve daha küçük alternatiflere göz atmaya başlayın...

Okuyucu Yorumları

Toplam 143 Yorum

Gerçektende Samsung bu sefer çok başarılı bir iş yapmış. CHIP Online da harika test yapmış Teşekkürler.

@19 Eki 2012 01:33 ne ? nasıl

Nexustan vazgecip almaya deger mi cevaplarinizi bekliyorum

@19 Eki 2012 01:36 Nexus bir sonraki Android versiyonunun üretici arayüzleri eklenmemiş saf hali ile direkt olarak Google tarafından sunulduğu telefondur. Bir çok uygulama driver uyumsuzluğu sebebi ile ilk etapta çalıştırılamaz. Profesyonel Android kullanıcıları için uygun, en yenilikçi ve güçlü bir model olmakla birlikte son kullanıcı için günlük hayatta umduğu kadar rahat kullanım sunmayabilir.

Gerçekten arika bir telefon ! Haftaya alıyorum.

son birkaç yıldır bir türk tek. sitesinde okuduğum en kusursuz test yazısı olmuş bu. önce cem abiye bu test için sonrada samsung'a gn2 için teşekkür ederim :)

çok güzel bir inceleme olmuş ellerinize sağlık

İŞTE BUDUR...

öncelikle bu kadar mükemmel bi incelemeden ötürü chip.com.tr ye ve özellikle bu testi yapanlara sonsuz teşekkürler... evet güzel bi telefon olmuş ama donanımsal özellikler bakımından teoride çok ama çok üstün olduğu halde pratikte maalesef iPhone 5 i geçememiş olması Samsung Galaxy Note kullanan ve de hayranı biri olarak Note II yi almamdan vazgeçirdi. ben büyük ekranlı telefon hayranıyım ama ekranın parlaklık konusunda iPhone 5 in çok gerisinde ve de teoride iPhone 5 Samsung Galaxy Note II nin gerisinde olduğu halde pratikte bu telefona kafa tutabilmesi hatta bazı yerlerde daha da iyi olmasından ötürü benim için Samsung Galaxy Note II büyük bi hayal kırıklığı oldu.

@19 Eki 2012 10:34 o işte ios'un alameti farikası. tıpkı bilgisayarlarının diğer sistemlerden ışık yılı ileri olması gibi. ben 2007 yılından beri macbook pro kullanıyorum saat gibi işlemekte hala.

her hafta yeni telefon çıkartıyolar 2000 tlye aldığım s3ümü 1400 tlye zar zor sattım hiç para etmiyo samsung telefon güzel ama heer haftada telefon çıkartılmazki insanı kullandığı cihazdan soğutuyolar şunu anladım bu piyasada değeri kolay kolay düşmeyen tek cihaz iphone

Kesinlikle ama kesinlikle şu an için en iyi telefon. Belki en iyi tablet de aynı zamanda...

Allah işkına sizi telefonu bir kalıpta kullanmaya mahkum etmiş iphone ile bunu karşılaştıramayız. bu kadar özellik karsında herhalde iphone göre daha karısık gelcek ama bu bılgısayar gıbı ıstedıgınızı yapma imkanı verıyor. standart bi kullanıcı iseniz iphone alın noteye kusur bulmayınız. telefondan fazlasını istenlere note2

Ben telefondan ziyade, Chip Online'ın yaptığı test ve açıklamaya hayran kaldığımı belirtmek isterim. Telefonda iyi olmuş, gerçi 3 hafta önce Tab 10.1 aldım Rusya'dan. Orada ücreti 1.200TL belirtmek isterim arkadaşlar. Çok arada kaldım Note2 mi Tab 10.1 mi diye .. Ama note2 de iyi bir cihazmış, tebrikler Samsung!

öyle dana kadar ekran koymakla olmuyo

iphone telefondur bu ise bilgisara denebilcek özelliktedir

hakikaten izlediğim videoları olsun sizin burdaki incelemeniz olsun kesinlikle ama kesinlikle şu anda piyasanın en iyi cihazı

şu telefonların ebatını büyütmesinler yoksa yakında sabit telefon gibi kullanmaya başlayabilriz. :) bunun dışında artısı çok eksiği yok.

benchmark testlerinde s3 ile kiyaslamissiniz ancak; s3 android ics, iken note 2 jb surumu ile geliyor ikiside ayni surume sahip olunca fark oldukca kapanacaktir

Ekran youğunluğu PPI değeri samsung galaxy s3 ten düşük diye okumuştum. burada ise ekran için söylenecek tek bir kötü söz yok denmiş. hangisi doğru.

@20 Eki 2012 05:18 Kullanan biri olarak şunu diyorum pixelleri görmek için ya gözünüzün büyüteç gibi görmesi lazım yada büyüteçle ekrana bakmanız lazım... Bunun haricinde açıkça diyebilirim ekranı süper... iphone 4s kullanan biri bu cihazın ekranını beğenebiliyorsa (iphone haricinde başka cihaz kullanmaz ve almaz) gerisini siz düşünün :) Süper kaliteli görüntüsü var... bu benim şahsi görüşüm...

Galaxy S3 piksel yoğunluğu: 306ppi Galaxy Note2 piksel yoğunluğu: 267ppi Note2'nin büyük ekranına karşın S3 ile aynı çözünürlüğü sunması hiç câzip değil.

Allah almayı nasip etsin inşallah ne diyelim ...Gerçekten harika bir telefon , samsung bu sektörün taht sahibi olmayı hak ediyor artık...

Bu telefonu İphone 5 ülkemize hala gelmediği için protesto amaçlı alacağım yoksa note kullanıcısı olarak inceledim dünyada herhalde ilk defa daha kaliteli diye çıkan bir telefonun daha kötü bir ekran kalitesiyle sunulmuş bu telefona bu ekran hakaret gibi olmuş

@20 Eki 2012 17:28 doğru ben kullanmaktayım

cihaz kullanıcılarına müjde vereyim. note2 kies in üst sürümleri ile eşleşmiyor. bir arkadaşın yardımı ile kies 2.3.3.... sürümünde eşleşme yaptım. cihaz bilgisayara modem olarak yalnız wi-fi olarak bağlanabiliyor. ama kablo takıldığında bağlantıyı kesmiyor. çok hızlı bir telefon. tek kötü tarafı malesef fiyatı

onnumara bi telefon ama bunu aldıkmı birde çanta almak lazım :-)

2 gün önce ürünü satın aldım...şunu net söyleyebilirim....ürün çok zarif ve çok şık duruyor..bu zariflik ekranın büyük olmasını bile unutturuyor...direk ilgi çektiğini söyleyebilirim...uzun müddet küçük ekranlı ufak telefonlar kullanmış biriyim lakin note2 den sonra ıphone 4s bile oyuncak gibi geliyor elime....ürünün teknolojisi oldukça üst düzey ...samsung çok kült bir telefona imza atmış.....

Turkiyeye resmi yol ile gelen ilk iphone kullanıcılarından ve 1 yıldan fazladır iphone 5'i bekleyen biri olarak kesinlikle note 2 alacağım. İphone tam bir hayal kırılığı oldu ve 2.500 lira verip kayda deger hiçbir yeniliği olmayan bir telefona para vermek en buyuk enayilik olacadır dusuncesi içerisindeyim, gerek ekran kalitesi gerek fiyat ve de sunduğu özelliklere bakarsam ( kalem - ekran senranizasyonunu cok begendim ) bicimsiz ekranlı iphone yerine alınabilecek en iyi alternatif olarak görüyorum. Yaklasık 300 dolara mal olan bir telefon (iphone 5 ) bu kadar sacma bedellerle ancak ulkemizde satıabilir zaten!!

Arkadaşlar bu cihaz 4 çekirdekmi yhaaa

sonuç ? samsung yine yapmış yapacağını tüh..

Cep Telefonu sektöründe olduğumdan dolayı şahsıma ait 1.5 yıldır bir telefon yoktu tabi ki ikinci el telefonları emanet olarak kullanma şansım olduğumdan kendime ait bir telefon almadım çünkü hiçbiri ihtiyacımı karşılamıyordu ve S2 yi bekledim beklentimi karşılamadı S3 bekledim o da Ram konusunda benim beklentilerimi karşılamadı ve son olarak Note 2 bekledim ve artık bu telefonu kendime aldım. Herşeyi özellikle beni memnun eden ilk noktası Batarya Ömrü ve Ram miktarıydı. Ofis yada benim gibi kapalı bir ortamda çalışıyorsanız bu telefon alınacak bir telefon ama sofor ya da dış ortamda çalışıyorsanız büyüklük sıkıntı yaratacaktır. Ayrıca en cok merak edilen cebe sıgarmı ve rahatsızlık verirmi sorusuna cevabım hayır ve otururkende rahatsızlık vermemektedir. Hız performans ve batarya süresi açısından ki diğer telefonlarda olmayan multitasking yüzünden alınacak en mukemmel telefon diyebilirim.

Kardesim çok doğru diyodun bende ipone 5 i bekliyordum gercekten hayal kırıklığı samsung note2 alicm

Oncelikle burada iPhone karşılaştırması yapılmıyor o yüzden takım tutar gibi çocuksu tartışmalara gerek yok..inceleme süper olmuş teşekkür ederim..büyük boy telefon severler için ideal bir telefon ve mini tablet

iPhone 4 kullanan biri olarak bugün arkadaşıma alık ve evet iPhone 5 i beklemeden elimdeki 4 ü satıp bunu alacağım. Telefondan video izlerken kücült butonuna bastım, facebook a girdim. Bu esnada video oynamaya devam ediyordu. Sonra multi tasking den twitter i açtım ve ekran ikiye bölündü ama üçüncü olarak video hala oynuyordu. Onu da zoom yaparak ekranın dikey konumda 720 piksele kadar genişlettim. Ustte facebook ortada video altta ise twitter oldu. O an iPhone benim için bitti

@22 Eki 2012 00:39 mukemmel bır yorum yapmıssın kardesım sana aynen katılıyorum :))

@22 Eki 2012 00:39 sen iphone kullanıcısı felan değilsin komik android fanboyu :)

@22 Eki 2012 00:39 bak sen şu konuşana :=)

@22 Eki 2012 15:56 Bu kadar emin olmayı nereden öğrendin? Sony Xperia kullanıp android e yığınla laf eden de bendim, sırf ufak olsun diye alıp 1 ay sonra sattım. Fanboyluk sizlere göre, bir reklamcı olarak sizi yönlendirmek benim işim. İnsan böyle yorumlar görünce kendi sektörüyle övünüyor açıkçası.

iphone 5 'e verdigim 2900 tl'ye yandim bu aleti görünce... ah suna bir IOS koymak mümkün olsa apple fanboylugum o an bitecek ama android adam olmaz diyorum maalesef..

@22 Eki 2012 23:32 Zaten Samsung es kaza vaktinde iOS ile başlasaydı, şu an sadece yeni çıkan iMaclerden bahsederdik. Phone ve Pad olayı biterdi.

@22 Eki 2012 23:32 ğzzğlme sat ikinci el parasına da alırsın birz bekle seningibi yanan çoktur :D

bendede bugune dek iphone hastalığı vardı, gerek akıcılığı, gerek hızı. ama artık iphone cok gerilerde kalmaya basladı ve gerek samsung, gerek htc, cok iyi modeller cıkarmaya basladılar ve gercekten iphone u solladılar.bende iphone u satıcam, htc yada samsunga terfi edecem, sanırım gelecek android olucak. steve in ölümü apple i bitirdi.

bi yerdede kavga olmasın ya

heryerde yaziom steve jobs öldü Apple o gün öldü sanırsam ölmeden önce bari 4s çıkarim dedi(o zamanında gene en iyi telefonu oldu)tabi 1yıl geçtikten sonra nexuslar s3ler optimuslar bide bu Note 2 zaten herşeyi yerle bir etti telefon anlayaşimiz değişti yani Nokia bile kendine bir çeki düzen verdi lumia çıkarttı o bile alınacak telefon peki bu iphone 5in ne özelliği var biri söylesin 4sin aynısı :S

@23 Eki 2012 20:27 Apple gerçekten çok iyi bir pazarlamacı. Bu zaten insanı almaya ikna ediyor. Bugün bile iPad lansmanında insanlar neden iPad alıyorlar derken cevap olarak çünkü iPadlerini seviyorlar cümlesi geçti. Adamlar teknoloji vurgusundan ziyade lovemark derdindeler. Ha bu milyonlarca kullanıcıyı peşinden sürükleyebilir ama benim için aslolan fonksiyonelliktir. Bu eskiden Nokia idi, dün iPhone bugün ise Note 2'dir. Ha onun dışında hala Android'e güvenmiyorum orası ayrı konu.

@23 Eki 2012 23:11 ha ne ya?...

@23 Eki 2012 20:27 Mantıklı bir yorum yapmışsınız teşekkür!

@23 Eki 2012 23:11 "ha" varya senın götune gırsın neyse ney sanane mına kodum

Herkese öneririm bir mağazaya gidip telefonu kendiniz inceleyin, ben gördüm ve kullandım gerçekten çok performanslı ve kullanışlı. iPhone ve Note II arasında kalmıştım, kullandıktan sonra karar verdim kesinlikle Note II.

çok başaralı konu ve güzel yorumlar teşekkürler

Bu detaylı incelemeyi okudum gittim medya markette inceledim vardığım karar kesinlikle İPHONE 5

gerekli kabloyu sağladıktan sonra bu cihaza ssd okutmamız mümkün mü?

@27 Eki 2012 19:36 youtube bakarsan orda bir video var kart okuyucu taka biliyorsun

dun galaxy note 2 gri olanindan aldim bundan once samsung galaxy s2 vardi, note 2 ye gecerken bir dakika bile tereddut etmedim tam karsimda iphone 5 duruyordu standa koymuslar incelemek için elimi bile vurduysam Android beni carpsin, Bu dunya Iphone urunlerinin etrafinda donmuyor. Ama AppStore daki kaliteyi yakalamasi için androide dua ediyorum cunki googleplay halen cok geride

@27 Eki 2012 20:05 Aynen AppStore Uygulamaları Çok Kaliteli Android AppStore'un Uygulama Sayısına Yetişti Ama Bence O Uygulama Kalitesini Yakalayamadı Bunu Galaxy S2 Kullanıcısı Olarak Söylüyorum

Neredeyse iPhone 4s fiyatına Note 2 alabilirsiniz. Ama illa iPhone olsun diyenler Note 2 + iPhone 3Gs alabilirler , hem ios hem android. Hem de iPhone 5 den daha uygun fiyata :)

Kesinlikle Samsung,daha iyisini göremiyorum...

yorumların hepsini okudum ve beğendim hakkaten iyi gibi

NOTE 1, İ SATIP NOTE 2 ALMAYA DEĞER Mİ? YOKSA WİND8 Mİ ALALIM.?YARDIM

ben 1 haftadir note 2 kullaniyorum malzeme cok kaliteli uzun boylu elleri buyuk bir insan oldugum için tereddut etmeden aldim iPhone 5 ile note 2 nin arasinda gidip geldim, ama dogru karari verdigime inaniyorum sosyal aglar oyun, flim bu cihazla izlemek bir harika

Merhaba arkadaşlar şuan note 2 kullanicisiyim gerçekten harika bir cihaz ilk akıllı telefonum s2 sonra sensation xe sonra s3 son olarak da note 2 herkese tavsiye ediyorum. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve gerçekten çok hızlı ve akıcı ayrıca şarj konusunda harika

4 yildir iphone kullanan biri olarak iphone 4s'i birakip note 2 aldim 2 hafta once. Iyi ki de almisim. Steve Jobs'la birlikte apple da öldü.

ben aldım. manyak bi telefon. 2 gb rami ile tıkanma nedir bilmiyor. yükle babam yükle :) s3 den geçtim. sürekli hafızayı temizlemekten bıkmıştım. sık sık da kapatıp açıyordum. am abundan öyle bir şey yok. üstelik pili harika. 2.gün şaj %50 de daha.. s3 ise nerdeyse hergün arja takmak zorunda kalıyordum... takdir sizin. büyükmüş. boşver küçüğü büyük olsun :)

s3 ümü tavsıye edersınız note 2 yi mi

cok iyi yaaa

1 haftadır memnuniyetle kullanıyorum. testiniz için de teşekkürler keyifle okudum. lakin pil ömrü 15 saati devirememiş durumda benim için. 70 saatlik testinize imrendim açıkcası =) Ve bir cümle var ki çok hoşuma gitti. "ve diğer bir markanın büyük hayranı değilseniz" :) Var mı elma yiyen? teşekkürler. Sertaç Gençer

Bu ürünü dün aldım sürekli kullanmama rağmen hala şarjı bitmedi bırakın elma ile kafa tutmayı elmayı ezer geçer.

@10 Kas 2012 13:58 aynen sana katılıyorum

Merhaba Arkadaşlar Daha önce hep nokıa kullandım Taki S3 çıkanakadar S3 aldım Pek memnun kalmadım Ürünümü firma iade aldı Bende Firmadan mennun kaldığım için satış danışmanının bana önerdiği note 2 yi aldım aldığım zaman hiç içime sinmemişti Ama şimdi note 2 Benım son durağım

note 2'de flash desteği yok. halbu ki note 1'de vardı. neden kaldırdılar? bu durum, kullanım için özellikle internet bankacılığı işlemlerinde bir sorun teşkil eder mi? telefona sonradan yüklenecek programlarla flash desteği kazandırılabilir mi? hafiften soğumaya başladım telefondan...

@11 Kas 2012 10:26 adobe androidlerden flash desteğini çekti zaten yeni telefonlarda yok o yüzden ama internette sıkıntı teşkil etmez çünki muhteşem bir tarayıcı kullanılıyo telefon da

@11 Kas 2012 10:26 Telefonun alalı 1 hafta oldu. Muhteşem bir alt yapmışlar.Gerek görüntü kalitesi gerekse hız bakımından piyasa bulunan akıllı telefonlardan ileri decede üstünlük kaydediyor. flash desteğini de marketten indirip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

@11 Kas 2012 10:26 android flash desteğini çektiği için açılmıyor ancak uygulamalarla açılıyor

Note 2 excel word dosyalarını açıyormu

Bilmiorum kararsizim

çok süper telefon ben aldım

Okuduğum yorumlara göre Note2 güzel bir telefon inş. param olur ve bende o telefonu alırım.

Harika bir telefon ancak Flash Media Player desteklemiyor ve bu yüzdende çoğu uygulama açılmıyor bu kadar özellikli bir telefonda bence bu çok önemli bir eksik şimdiden o kadar para verdiğime pişman olmaya başladım...

@13 Kas 2012 14:41 Flash uygulaması var. Aldığım gün Türkcell de görevli bir arkadaş hemen Flash ı yükledi ve sorunsuz kullanıyorum.

@13 Kas 2012 14:41 öncelilikle telefonun özelliklerini iyice bi araştırman gerekiyo. Samsung galaxy note 2 flash media player ı destekliyo desteklemeyen s3 dür..

@21 Kas 2012 13:30 ISTE ARADIGIM CEVAP :)

Ölmezde sag kalirsak seneye bu gunlerde bi note 2 satin aliriz. N7000 e guncelleme gelsinde o yeter.

@13 Kas 2012 19:34 boşveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrr

Ölmezde sag kalirsak seneye bu gunlerde bi note 2 satin aliriz. N7000 e guncelleme gelsinde o yeter.

Elinize kolunuza sağlık çok güzel bir incelme yazısı yazmışsınız.Bende dün sipariş verdim,ilk önce telefonu çok kaba buluyordum. telefon küçülmedi elbette :) ama elimde görüm, karıştırınca o kadar da kötü durmadığına karar verdim Biraz mantıklı düşününce galaksy s3 te okadar küçük değil, daha gelmedi ama umarım verdiğim paraya değer, pişman olmam.

ben 8. sınıf öğrencisiyim ve son telefonum eskidi sizce bu telefon benim için uygun olur mu? ekranı kötü mü yoksa iyi mi karar verin?? çok mu büyük bu arada

@15 Kas 2012 16:39 otur velet

Her şeyden önce SAMSUNG firması teknoloji üreten bir firmadır.Kişiler Öznel bir tutum gösterebilirler .Çünkü kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir.Temel dayanağı ise Hz.Adem yaratılırken Allah, Hz.Adem'i tam 6.000 (Atıbin) çeşit topraktan yaratmış olmasıdır. Saygılarımla

ben almak istiyorum ama cok mu buyuk fazla mı dikkat ceker bu konuda kararsızım

nerdeyse 1 ay oldu alalı, ilk başlarda örnegin iki üç gün şaşkılık yaratıyor büyüklügü.. ama sonraları ise diğer bütün telefonlar komik geliyor.. muhteşem özellikler devasa ekran(cebe girmiyor muhabbeti yalan, rahatlıkla taşıyabiliyorum) güçlü pil ve herkezin ilgisini çeken bir telefona sahip olmak muhteşem.. ayrıca çokta sağlam kesinlikle tavsiye ederim !

nereden alabileceğimiz hakkında bilgi bulunmuyor. Bir kız olarak ellerim küçük umarım kullanabilirim

@22 Kas 2012 09:29 Her yerde satılıyor teknossada goldda vatan computerda fiyatlar aynı. Hepsi 1800-1900 civarı.Merak etme ellerin uzanır ben de ilk başta zorluk çekmiştim ama sonradan alıştım ayrıca tek elle kullanım desteği de var:)

ille kalemle mi kullanmak gerekiyor

bendede note 2 var büyüklük hiç problem olmuyor oldukça rahat tek elimler kullanıyorum

Arkadaşlar Galaxy note 2 de 3dmax solidworks sketcup gibi programlar kulanılabiliyor mu?

Bende kısmetse alacağım haziran yada temmuz ayına kadar fiyatı ne kadar düşer?

Galaxy note2 kullanan arkadaşlar bi sorum olacak note 10.1 deki gibi flash player destekliyor mu

@15 Ara 2012 21:15 note 2 flash player desteklemiyor en azından ek yazılım dışında desteklemiyor video ve dizi sitelerinden video izlemenizde halen mümkün değil :) ben kullanıyorum bu telefon harika tavsiye ederim.

Arkadaslar ben de bu telefonu almak ıstıyorum yardımcı olun .teknosada normal bı telefoncudan daha mı uygun olur fıyatı ? ayrıca cok mu buyuk ? hazırana kadar fıyatı duser mı ???

@21 Ara 2012 18:54 aynen fiyatı düşücek mi

@21 Ara 2012 18:54 çok büyük

çok büyük.

ben butelefondan almak istiyorum tavsiye edermisiniz??? iyi mi kötü mü?

aldım ben super . ılk basta buyuk gelıyor ama 1 2 gun ıcın de bagımlısı oluyorsun

arkadaşlar bi yardımcı olurmusunz note 2 özelikleri iyi 3

ben aldim sanada tavsiye ederim önce aldim dedimki cok büyük ama sonra aliştim elimden hic düşmüyor s3den cok daha iyi nede olsa 1,6 işlemci vede 2ram daha ne olsun ama önce telefonu al bir bak dene sonra deme büyük felan filan ama cihaz müthiş pişman olmasin

note 2 aldım ve herşeyinden çok memnunum.neden mi?ekran büyüklüğü ve çözünürlüğü beklentimi karşıladı,ben oldum olası mobil cihazlarda büyük ekran severim.daha büyüğü benim için şimdilik gereksiz.ama daha da büyüğü çıkarsa onun da alıcısı mutlaka çıkar merak etmeyin.bataryası beni çok şaşırttı.zira daha önceki kullandığım galaxylerde batarya günü zor bitiriyordu.note 2de en az 2 gün dayanıyor ve hsdpa (3g) açık,arada gps açıyorum,wireless bazen açık,canlı duvar kağıdı var.gps'de uydulara bağlanma süresi 3 saniyeyi hiç geçmedi.ki daha öncekilerde gps fix ayarları yapmış olmama rağmen bekle babam bekle uydulara bağlansın da navigasyon kullanalım.ayrıca uydulara bi kere bağlandığında hiç kopma olmadı.(tünelden fln geçiyorsanız o ayrı,o şekilde tüm cihazlarda kopar)s pen fonksiyonları müthiş.wireless çok güçlü,bundan önceki galaxylerde (ki bundan önceki cihazım galaxy s i9000'di) modemin dibinde bile olsam takriben saatte bir kopmalar oluyodu.note 2'de hiç kopma olmuyor ayrıca sinyal kalitesi daha güçlü.multitasking özelliği çok hoşuma gitti.aynı ekranda aynı anda ekranı bölerek 2 uygulama kullanabiliyorsunuz.ee o kadar çekirdek bende olsa ben de açarım mı diyorsunuz :)daha saymakla bitiremem tabiki ama şimdilik aklıma gelenler bunlar.ben çok beğendim ve büyüklüğünü yadırgayanlar için şunu söyleyebilirim ki taşımam için hamal tutmama gerek kalmadı..

arkadaslar s penın lazerı kapatabılıyormuyuz ben sewmwdım

arkadaşlar not2 min sesle telefon arama ayarını yapamıyorum nasıl yapılacagını bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum

ey günümüzün akıllı telefon kullanıcıları: iphone 6 olsa belki kafamda note 2 mi iphone 6 mı diye soru işareti kalabilirdi ki sanıyorum iphonun bir atak yapması lazım samsungu geçebilmesi için, note 2 şimdiye kadar yapılmış en akıllı akıllı telefondur. iphone 6 çıkarsa düşünürüm demiştim ya şimdi vazgeçtim çünkü iphone 6 çıkınca note 3 de çıkar yine sollar :)

arkadaşlar bn galaxy note 2 aldım ama sım cardı takamıyorrum.yardımcı olur musunuz ?

mıcro sım kart alacan onu telefoncuda eski sim kartını kucultrbılırsın

çok kararsızım note 2'mi yoksa s3 mü ?

gerçekten mükemmel bir cihaz.tek kusuru flaşh pleyear desteklememesi

@10 Oca 2013 18:09 arkadasım yanlısın var gayet güzel destekliyor*

Bu yorumu bir haftalik note 2 telefonumdan yaziyorum.Bence iphone ve samsung telefon konusunda ve isletim sistemi olarak farkli insanlara hitap ediyor.Note 2 de bol ozellik ama karisik.iphone bence cok pratik ve kullanisli.iphone 4 bile bence note 2den daha iyi.Note 2 de ekran ve ses 200 tl lik telefon gibi.Sadece ekran buyuk bu kadar.Dokunmatik kiyaslanmaz bile , ozetle ozellik isteyen note 2.Kalite isteyen iphone alir.

isletim sistemi hakkında söylediklerine yanlış diyemem ancak iphone nu note2 den üstün tutman ve note 2 yi bu kadar yerin dibine sokman sizin telefonu keşfedememiş olmanızdan başka bir şey değil.ve bence olaya gerçekçilik kazandırmayı amaçlamak için ''bir haftalık note 2 telefonumdan yazıyorum'' gibi bir ibare kullanmışsınız.ekranı kesinlikle sizin anlattığınız gibi kalitesiz değil.dokunmatik kıyaslanamaz demişsiniz.bu muhabbet dokunmatik telefonlar yeni yeni çıktığında yapılıyordu ve şu an aralarında elle hissedilir bir fark kesinlikle yok.sentetik test sonuçlarında da note 2 nin geride kalmayacağını düşünüyorum.tamamen iphone taraftarı olarak yazılmış şeyler sizin dedikleriniz.ve kalite şekilde değildir, kalite şeklin içindedir. bilinçli tüketici zaten samsungun neler yapabildiğinin farkında olduğu için iphonenin adına ve şekline aldanıp samsungu kötüleyen yorumları sadece okur geçer. saygılar..

dostum on numara yorumlamışsın helal olsun öylesine yorum yapmış bir iphone mantalitesine ancak böyle cevap verilirdi heralde

@11 Oca 2013 07:51 bence note 2 ile kıyaslanamaz bile. Note 2 şuana kadar çıkmış en güzel akıllı telefondur. ıphone 5 almayı düşünüyordum ama vazgeçtim. Daha üstün özelliği olan note 2 yi alıyorum bu hafta.

@11 Oca 2013 07:51 I phone marka çılgınlığıdır. bir çok ı phone kullanıcısı telefonunun özelliklerini bilmez, bir çokları ise android marketten indirilebilecek uygulamaları ı phone özelliği sanır. samsung ve sony gibi markaların çok satan modellerinin dışındaki telefonları kullananlar ise tarz olmak isteyen, fark yaratmak isteyen kişilerdir. ben note 2 kullanıyorum, aslında s3 de işimi görürdü fakat s3 daha çok kullanıcıya hitap ederken note 2nin kullanıcı kitlesi farklı. telefonun büyük olmasındna şikayet edenler dar kıyafetler giyenler, elleri çok küçük olnalar, tek el ile telefonu metroda, durakda, kuyrukda kurcalayan tipler. bu bile note 2 nin kullanıcı kitlesini az çok belirliyor. fazla söze gerek yok. ı phone alın sıradan olun, note 2 alın farkınız belli olsun.

Çok ama çok beyendim yorumunu . i.phone kadar gıcık olduğum bir telefon yok . öncelikle ! kullanıcı telefona hükmetmeli . telefon kullanıcıya diil .samsungu seviyorum

@24 Oca 2013 12:26 --agzına saglık dostum**

ben note2 aldım wifi den instagrama bağlanıyor, ancak mobil internetten girmiyor :(( nasıl bağlanabilirim bilgisi olan varmı acaba...

ben ipad almayı düşünüyordum.. ama artık gerek kalmadı note2 ile 3 hafta da 3 ingilizce kitap ve bir o kadar da dergi okuyabildim.. Note2 ile mutluyum..

note 2 den once 4s im vardı cok kararsız kaldım 5 mi alayım note2 mı layım diye sonunda hayatımın en dogru kararlarından birini verip note 2 aldım bence cok uzadı uzayısıya konusmanın mantıgı yok note2 her yonuyle 1 numara...

Hediye ip 5 gelmisti bugun gidip sifir note iki ile takas ettim on numara ya tebrikler samsung

arkadaşlar 5 gündür kullanıyorum cok güzel bir telefon harika hayatım boyunca aldığım en iyi kararlardan bir tanesi diyebilirim size özel olduğunuzu hissettiriyor

beyler note 2 ve s3 de beyaz telefonda sorun çıkıyor diyorlar doğru mu ?

@22 Mar 2013 22:50 yok kardeşim öyle bir sorun rahat ol

Pil omru 70 saat mi max 30dk net degezinme video yok ve sadece sms max 8 saat kesinlikle pil dayanmiyor

@29 Mar 2013 17:43 ilk aldığında 24 saat şarja takmazsan normaldır

KARDEŞİMDE LUMİA 920 VAR BENDE NOTE 2 ALDIM AMA ALDIĞIMA PİŞMAN OLDUM NEDENİNİ SİZE ANLATIYIM DENEMESİ BEDAVA. TÜRKCELİN BİRTANE UYGULAMASI VAR DERGİLİK DİYE BİLİRSİNİZ HERKEZ KULLANABİLİYOR NERDEYSE BÜTÜN DERGİLERİ TELEFONA İNDİRİP OKUYABİLİYORSUNUZ. İKİ TELEFONADA AYNI DERGİLERİ İNDİRİP AYNI ANDA SAYFA CEVİRİYORUZ LUMİA DA HEMEN ÇEVİRMESİNE RAMEN NOTE 2 DE SAYFAYI ÇEVİR BEKLE 3 SANİYE SONRA GELİYOR SAYFA COK YAVAŞ HER SAYFADA 3 SANİYE BEKLEMENMİYOR DERGİ OKUYAMIYORUM BU YUZDEN. TURKCELİN UYGULAMASI BEDAVA DENEYİN GÖRÜN NOTE 2 Yİ COPE ATMAK İSTEYECEKSİNİZ.

@09 Nis 2013 12:52 Yapma bunu ya :) Samsungun en gözde telefonu şuanda note 2 s3 ü ip5 i htc yi çoğunu solda sıfır bıraktı Kullanıcıların %95 i memnun %5 lik kısımda senın gıbı ufacık yerlere kafasını takanlar. 2000 TL ile aldıgım telefonu o dandık dergi programı için çöpe atmam özellikle telefonu lumia ile kıyaslamıssın nokia ?? nokia nedir ya :D

yeni aldığım note 2 den çok memnunum teknoloji harikası kişisel ihtiyaclarınıza cvp veren kendinizi değerli hissettiren bir cihaz.kılıfla kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim çok narin bir tlfon.

fakirliğin gözü çıksın :( hala teknosa köşelerinde telefonu elimize alıp deniyoruz :(

Note 2 süper bir telefon

Note 3 nezaman cikar?

Ben bir iphone kullanıcısı olarak yazıyorum ilk başlarda apple bu işi iyi götürüyordu o zaman ki piyasaya göre. Samsungun eskiden böyle güzel telefonları yoktu o aralar iphone kullanmak daha iyiydi ama şu an note 2 ye bakınca görülüyor ki samsung bu işi aşmış. Her ürününü desteklemiyorum s3 mesela kenarları dökülüyor . s4 ısınıyor yanıyor . öyle yada böyle bunlar miide bulandırıyor . ama note 2 zirvede bir telefon . iphone kullanmayı bırakıp note 2 alacağım 1-2 aya kadar . Apple babamın oğlu değil telefon fiyatları uctu gidiyor bizde para kesmiyoruz nihayetinde. Samsungu tebrik ederken körü körüne apple bagımlılarını uyarıyorum enayi olmayın bu kadar .

@14 Ağu 2013 15:37 bravo sana bende note2 aldım 2inci el super

Teknoloji harikası bir telefon bu note 2elinizden bıakamayacaksınız.

merhaba note 2 de spen cikarinca ekranda pop not acilmiyor. ozelliklerde acik bu arada, herhangi bir oneriniz varmi selamlar

Sizce bu telefonu 500 tlye almalıyım...

Sen de yorum yaz