Bu TV'de hem gözlüksüz 3D, hem de 4K var!

Hem 4K desteği sunan, hem de gözlüksüz 3D özelliğine sahip bir TV'ye sahip olmak ister miydiniz?

  • Ercan Uğurlu
Bu TV'de hem gözlüksüz 3D, hem de 4K var!

Görüntü teknolojileri alanında ürün geliştiren her firmanın 3D konusuna heyecanla yaklaştığını biliyoruz. Daha önce gözlüksüz 3D deneyimi sunan; daha doğrusu sunduğunu iddia eden televizyonları da görmüştük. Fakat bu defa farklı bir projeyle karşı karşıyayız. Hollanda menşeli küçük bir firma olan Dimenco, ilk 4K destekli gözlüksüz 3D TV'yi geliştirdiklerini duyurdular. Bu projelerini seri üretime geçirmek için bir Kickstarter projesi başlatan firma, 199 bin Euro'luk bir yardıma ihtiyaç duyuyor.

Dimenco'nun geliştirdiği 3.840 x 2.160 piksel çözünürlük sunan televizyon, 1080p çözünürlük değerindeyken 2D görüntü sunuyor. 4K çözünürlük değerindeyken gözlüksüz 3D sağlamayı başlayan televizyon, en iyi görüntü deneyimini 150 derecelik açı içinde izlendiğinde sağlıyor.

Diğer yandan tipik olarak 6.5 ms tepki süresine sahip olan televizyon, uzak mesafelerden de rahatlıkla izlenebiliyor. Şimdilik yalnızca 39 inç boyutunda üretilen televizyon, projenin mesafe katetmesiyle birlikte daha büyük boyutlarda da üretilecek. Elbette bunun için firmanın beklediği Kickstarter yardımını alması gerekiyor. Eğer firma bu projeyi başarıya ulaştırabilirse, bu teknolojiye sahip televizyonu önümüzdeki yıl raflara koymak ilk hedefi.

Firma 42 günde 49 bin Euro toplamayı başarmış. Buna göre kısa bir süre sonra başarıya ulaşacaklar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

4k yayin yok ki hele full hd bile yok neredeyse.

Adamlarin dilencileri bile bir seyler uretiyor. Bizimkiler anca otursun.

Yeni tv alan kişilerin şimdiden eskidi bile

hispasat 30w uydusunda hispan tv 4k yayın yapıyor uygun donanım ve yazlım varsa izlenir

Ciksa bile bizim ulkeye gelmez asla. Cer copten uretilen samsung u almaya devam edin boyle asil teknoloji firmalari bize gelmemeye devam eder.

yakında bide curved özellik gelirse çok daha iyi olur bu televizyonun türkiye gelmesi fairphone ya da ubuntu phone gibi bir şey yani anca rüyamızda ama böyle bir teknolojiye de birkaç yerli büyük şirketin desteği de olsun belki getirirler

yaw he heeee

Sen de yorum yaz