Bu TV'nin tek özelliği, OLED olması değil!

OLED ekran teknolojisini TV'lere taşıyan LG'nin yeni modeli, çok farklı bir özelliğe de sahip!

Bu TV'nin tek özelliği, OLED olması değil!

OLED TV'nin önemli savunucularından olan LG, şimdi de yeni "curved" (bükülebilir) ekran TV'ler için son rötuşları atmakla meşgul. 55EA9800 model kodlu yeni TV'nin fiyatı, 15 milyon Kore wonu, yani 13.500 dolar olacak. Gelecek ay piyasaya girecek model şimdilik sadece Kore pazarına sunulacak. Diğer ülkelerdeki fiyatının ve çıkış tarihinin daha sonra duyurulacağı açıklandı.

55 inç boyutundaki televizyon 17 kg ağırlığında ve 4,3 mm'lik bir kalınlığa sahip. Özel "ince transparan film hoparlörler" kullanılan model, IMAX türü bir seyir keyfi sunmak için tasarlanmış.

Tigin Aray

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

param olsun mutlaka alıcam

Güzel fikir, gözlük estetiğinde gibi bir his uyandırdı bende.

bükülen tv yi ne yapacaz katlayıp cebimizemi koyacaz samsungla oled alanında kapışamayınca saçma açılımlar yapıyor, salonun ortasında tv takla atsa daha iyiydi eylenirdik bari.

@10 May 2013 03:01 o fikrini buzdolabına fullhd ekran koyan samsung a söyle belki onuda yaparlar...

@10 May 2013 03:01 Oled Konusunda şimdiye kadar fuarlardaki izlenimlerini anlatan profesyonellerin LG'nin çok daha iyi olduğu yönünde. Ayrıca Samsung'un Oled'leri her seferinde apar topar çıkmış olduğu yönündeydi. Samsung'un en iyi Oled'i Super Amoled Plus ekrandır. Bu ekranda sadece galaxy s2 ve note1 de kullanıldı. Benim için mükemmel bir telefon olan S4 malesef ekran üreticisine yakışmayan bir teknoloji olan Pentile dizilim kullanıyor. Her nekadar 441ppi olsada bence sony veya htc gibi her pixel'e 3alt pixelli dizilim kullanmalıydı. Bugüne kadar malesef samsung panel konusunda hep tribünlere oynadı. Forumları araştırırsanız bu konuda uzmanların görüşlerini okuyabilirsiniz. LG'nin de her modeli iyi demiyorum ancak bu şekilde marka sempatizanı olmaya da gerek yok. LG ipsw ekranları konusunda iyi bir atılım yaptı samsung da amoled konusunda.

@10 May 2013 12:07 Kesinlikle katılıyorum. Marka bağımlısı olmak yerine ürün bağımlısı olun. Bakın arkadaş PPI kavramından ve 3 alt pixel dizilimden bahsetti. Bu ne demek bir öğrenin.

sony oled ekranda ezer geçer

İmkanım olsa alırım teknolojiyi takip etmek çok güzel ama çokta pahallı.

LG neden Samsung ile kapışsın ki... Aynı firma sonuçta her ikisi de

Telefonumdan daha ince, kıyamet yakın arkadaşlar :)

zenginin malı züğürtün çenesi derler :)

Amaç ne can sıkıntısından ekran yamultmak mı ?

nefis bir şey ya

LG yi sakın Samsung la kıyaslamayın. ikisi aynı ülkenin ama LG tv lerde kalite ve teknik olarak bariz bir şekilde öndedir.

Duruşu yeter yahu insan bakınca heyecanlanıyor :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir