Bu ürünleri hemen almayın, biraz bekleyin!

Eğer bu cihazlardan birini satın almayı planlıyorsanız vazgeçin ve biraz daha bekleyin. Neden mi?

Bunları şimdi almayın, biraz bekleyin!

Yakın zamanda bir elektronik cihaz satın almayı düşünüyorsunuz. Peki alacağınız ürün için doğru zamanı seçtiğinizden emin misiniz? Aşağıdaki ürünleri hemen almayı düşünüyorsanız, biraz daha beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Televizyon, ev sinema sistemleri

2012 TV serileri, yıl ortasında gözden geçirilecek. Samsung'un plazma ekranlarını görmek istiyorsanız Mayıs'a kadar bekleyin. Aynı durum, 2012'de yenilenmeyen blu-ray çalıcılar ve alıcılar için de geçerli.

Ne zamana kadar beklemelisiniz: 2012'nin ortası.

iPhone

Yeni iPhone'un çıkmasına sadece birkaç ay kaldı. Şu anki iPhone ise yaklaşık 2 yıllık iPhone tasarımının donanımsal olarak yenilenmiş hali.

Laptoplar, uç nokta aynasız kameralar

Sony NEX-5N

Laptop'lar

Intel'in yeni yonga seti Ivy Bridge, daha verimli, hızlı ve daha iyi grafik özelliklerine sahip olacak. Bu laptop'lar bir veya iki ay içerisinde ortaya çıkabilir. Teknolojideki bu sıçrayış için beklemenizi tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda bu zamanlarda USB 3.0'lı bir laptop yerine USB 2.0'lı bir laptop almak, yanlış bir davranış olabilir.

Windows 8'in çıkışı da birçok yeni laptop'un çıkışıyla desteklenecek.

Uç nokta aynasız kameralar

DSLR'ler profesyoneller için harika makineler, ancak bas-çek makinelerden biraz daha iyisini isteyenler için değip değmeyeceği tartışılır. Yeni bir kamera türü olan aynasız kameralar ise DSLR'ler gibi değiştirilebilir lenslere sahipler, ancak sadece büyük bir bas-çek kamera boyutundalar.

Alt ve orta seviye arasındaki aynasız bir kamera olan Sony NEX-5n, Olympus ve Panasonic'in Micro 4/3 formatındaki sensörlerinden daha iyi bir sensöre sahip. Lens seçimi dar ve bazı eksiklikleri olsa da 1.500 dolarlık bir DSLR ile eş bir görüntü kalitesi sunuyor.

Ancak 1.000 doların üzerindeki uç nokta aynasız kameralarda işler biraz karışıyor. Fuji X-Pro1, oldukça büyük ve size içinin boşmuş gibi bir his veriyor. Fotoğraf kalitesi iyi olsa da LCD kalitesi o kadar iyi değil. Dolayısıyla uç nokta aynasız kameralarda karar kılmadan önce iyi bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

söylenen tarihler geldiğinde firmalar ya bedava dağıtacak, yada alana üste para verecekler değilmi...
burası türkiye lafına çok kızsamda malesef türkiyede garibana geçirmeden mal satmazlar..

mümkünse temmuz ayında tv alınmalı çünkü haziran ayında avrupa futbol şampiyonası var ve tvler şampiyonadan sonra ucuzlar.

chip derdigisi böyle güzel teknolojik uyarıları yaptıgı için tebrik ediyorum.Malesef bizim insanımızın özelliği ekonomik şartlar doğrultusunda tabiki ne ucuz ise ve işini ne görüyorsa onu alıyor.Bu nedenle teknolojiyi sizin bu uyarılarınızı dikkate alıp da okuyan insan sayısı az hatta okuyup da ne dıyor bu yazı diyen bile var o yüzden kolaylıklar diliyorum.Bir teknoloji kullanıcısı olarak inanın sizin bu tarz yazılarınızı destekliyorum.Faydalı bilgiler için teşekkürler.

chip , çok güzel bir yazı olmuş
teşekkürler

Tablet bilgisayar ve akıllı telefon da almamak gerekir, satılıp duranların büyük çoğunluğu elde patlayacak, ikinci el değerleri de yerlerde sürünecek...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir