Büyük Güncellemeden Son Rakamlar

Güncelleme konusunda çoğu zaman sınıfta kalan Windows 10 kullanıcıları, Fall Creators Update'e bakın ne kadar ilgi gösterdi...

Büyük güncellemeden son rakamlar

AdDuplex, Windows sürümlerinin son kullanım oranlarını açıkladı. AdDuplex SDK'yı kullanan 5,000 civarı Windows Store uygulamasına dayanan veri, 27 Kasım'da toplandı.

Windows 10 Fall Creators Update'i yükleyenlerin sayısı belirgin şekilde artışta. Geçen ayın raporu sürüm 1709'un çıkmasının yalnızca bir hafta ardından gelmişti ve %5.3'ü gösteriyordu. Şimdi ise %20.4'e yükseldi. Üstelik güncellemenin halen ulaşmadığı kullanıcılar olduğu da bir gerçek.

Ayrıca RS4 de %0.3'ten %0.4'e yükselmiş durumda.

Tahmin edeceğiniz üzere diğer her şey düşüşte. Creators Update (1703) %74'ten %63.5'e, Anniversary Update (1607) %17.3'ten %13.6'ya, sürüm 1511 %1.9'dan %1.5'e, sürüm 1507 ise %0.7'den %0.6'ya gerilemiş durumda.

Fall Creators Update'in, Creators Update'e göre daha hızlı yayıldığını belirtmekte de fayda var.

Bekleyeceğiniz gibi, Microsoft'un birinci-parti cihazlarının FCU yüklemesi açık ara farkla en fazla oranda, %45.4'te. Bu durum Creators Update'de olandan farklı. Dell, HP, Lenovo, ASUS ve Acer gibi büyük oyuncuların çoğu, ortalama bir oranda.

H. Hüseyin Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Windows XP ve VISTA'dan sonra 7'de güncelleme ve destek Microsoft tarafından çekilince ve Windows 10 yüklü PC'ler satıldıkça elbette Windows 10 yükselişe geçecektir. Gelecek Windows 10'ndur evet biraz Insiderlarla yap boz sentezler ve denemelerle en iyiye doğru gidiyor yol kazaları çok can sıkıcı ama Kervan yolda düzelir mantığı ve konsepti ile hep birlikte bir işletim sisteminin geleceğini belirliyoruz.

Sınıfta kalan Windows'un kendisi. Bir seferde güncelleyeceğine yavaş yavaş aylık olarak özellik güncelleştirmesi adı altında gönder gelsin. Neyse ki windows kullanmıyorum!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir