Büyük iPhone'a yeni özellik!

Eğer "büyük iPhone 6" söylentisi gerçek olursa, telefonlar büyük ihtimalle bu özelliğe sahip olacak!

  • Levent Öztürk
Büyük iPhone'a yeni özellik!

Apple'ın 9 Eylül tanıtımı yaklaşırken, iPhone 6 hakkında söylentiler yayılmaya devam ediyor. New York Times'ın söylediğine göre, yeni ve büyük iPhone('lar), ekranlarının boyutunun yaratabileceği etkiyi dengelemek için bir "tek el moduna" sahip olacaklar. Bu mod, kullanıcının isteğine göre açılıp kapanabilecekler. Eğer iki iPhone 6 olacaksa, yeni telefonlar, 4.7 inç ve 5.5 inç seçenekleri ile sunulacaklar. Görülebileceği gibi, bu iki seçenek de şu andaki modellerin 4 inç'lik ekranların çok daha ötesinde. Henüz bu modun ne yapacağı hakkında pek bir bilgimiz olmasa da, Samsung'un Note serisi gibi büyük ekranlı cihazlardaki tek el modu ile benzerlik taşıyacağını söylemek, büyük olasılıkla doğru olabilir.

Örnek olarak, 5.7 inçlik Samsung Galaxy Note 3 ve 5.9 inçlik LG G Pro 2 küçülebilen arayüz seçeneklerine sahip. Bu arayüz sayesinde ekrandaki görüntü, ekranın bir köşesine küçültülüyor. Huawei'nin Ascend Mate'i ise, klavyesini ve arama tuşlarını küçültmenize izin veriyor.

iPhone 6 tanıtımını 9 Eylül 2014 tarihinde saat 19:30'dan itibaren buradan, canlı olarak takip edebilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Apple calmaya basladi ozellikleri hadi bakalim...

her zaman için dediğimiz gibi kalite and Apple... yarını sabırsızlıkla bekliyoruz...

iyi iphone 6 çıkınca iphone 5 ucuzlayacak nasılsa 5 6 arasında büyük fark yok iphone 5 için 6 nın çıkmasını beklemekteyim

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play