Çekmeyen cebinize 3 çözüm!

Cep telefonunuz en lazım olduğu zamanlarda çekmiyor mu? İşte yapabilecekleriniz...

Çekmeyen cebinize 3 çözüm!

Mobil operatörler her ne kadar sinyallerinin her yeri kapsadığını iddia etse de, zaman zaman 3G'siz, bazen ise mobil sinyalden tamamen yoksun kaldığımız oluyor. Yine de konuşmak için iskemlelere çıktığımız zamanlara göre ilerleme kaydetmiş durumdayız.

Peki, telefonunuza en ihtiyaç duyduğunuz sırada "çekmiyorsa" ne yapabilirsiniz? İşte deneyebileceğiniz 3 yol.

En basit yol: Kılıfı çıkarın: Telefonunuzun kılıfını çıkarmak, telefonunuzun sinyal alışını iyileştirebilir. Modelden modele değişse de, telefonunu tutuş şekliniz de sinyal seviyesini etkileyebilir.

Coğrafi ve çevresel faktörler: Binalar, tepeler, vadiler ve hatta ağaçlar, bağlantı gücünüzü etkileyebilir. Sinyal gücünüz örneğin tüm iş yerinizde düşükse yapabileceğiniz çok şey yok ancak diğer hallerde yerinizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Sinyal güçlendiriciler: Giderek popüler bir çözüm haline gelen sinyal güçlendiriciler, Wi-Fi repeater'lara benzer bir işlev görüyorlar. Sinyal güçlendirici seçerken mobil sağlayıcınızı ve telefonunuzun kullandığı bandı hesaba katmanız gerekiyor.

Diğer bir çözüm ise femtocell'lerden faydalanmak. Femtocell'ler, temel olarak küçük baz istasyonlarıdır ve belirli bir bölge için size tam sinyal gücü sağlayabilirler.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

özeti: admin diyorki : gsm şirketiniz beş para etmiyorsa stres yapıp depresyona girmeyin kendi baz istasyonunuzu kurun paşa paşa konuşun :)

ici bombos bir yazi nasil yazilir, bu -sozumona- makale sahane bir ornek oldu. cok aydinlandim, hatta gozum kamasti.

Benim cebim 2006 model bir telefon ama akıllı telefonlarla karşılaştırdığımda onlardan daha iyi mobil şebeke ve 3g daha iyi çekiyor telefonun modeli nokia n73.

o kadar bilgiyi herkes biliyor saçma bir haber

başka bir öneri şebeke modunu GSM/WCDMA (otomatik mod)dan sadece GSMe değiştirmek

çok gereksiz olmuş femtocell nasıl yararlanılır yada sinyal güçlendiricilerle son kullanıcının nasıl bir bağlantısı olabilir? açıklanmamış...

tesekurler chip ekibine nasil cozmus olayi :d

atom alti parcaciklarinin bulusundan sonraki en büyük bulus, tesekkürler CHIP ekibi !!!!!!!!!!!!!

benimkisi cok iyi ceker. hanim bilir, hic ihtiyac duymadim boyle seylere.

Şaka mı bu ? kılıfını çıkarın ?

"Modelden modele değişse de, telefonunu tutuş şekliniz de sinyal seviyesini etkileyebilir." biri ayfon mu dedi? :D

abi doğru kılıf etki ediyor ben kılıfsız kullanıyodum bizim evde telefon çekmiyor cam kenarında çekiyor kılıfsız kuallandığımda mesaj falan gelince cam kenarına gidiyordum ordan mesaj geliyordu sonra kılıf aldım kendime artık cam kenarınada gitsem mesaj gelmiyordu ne zman burdaki yazıyı okudum kılıfı çıkardım tekrar çekmeye başladı

Arkadaslar ya benim telefon yere düştü ve şuan baska hatlarında taktik cekmiyo benim hattimi başka telefona taktim çekiyor napmaliyim kendim halledemez miyim bunu bi yardim edin allah rizasi icin

@28 Haziran 2015 10:20 Kesinlikle anten bozulmuştur baktırmanız lazım sizin işiniz deyil

Yapışacak şey basit dostum ya yerini değiştir yada telefonu kılıfından cıkar ???? yazıyı okusana adamlar araştırmış bulmuş haha

kabı cıkardım telefonum duzeldi :D

Yalnız gsm yaptim ful çekiyor 1 yıldır hiç böyle şebeke gormemistim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir