Cep dünyasında deprem: Huawei, LG'yi geçti!

Samsung ve Apple yine birinci ve ikinci. Ama listenin üçüncü sırasında artık başka bir isim oturuyor

Cep dünyasında deprem: Huawei, LG'yi geçti!

Çin'in kabalık nüfusunun akıllı cepler için önemli bir pazar olduğu bir kez daha kanıtlandı. Listenin üçüncü ve dördüncü sıralarındaki değişiklik, bunu yansıtır nitelikte.

Strategy Analytics'in açıkladığı üçüncü çeyrek global pazar payı tahminleri, pazar payını yüzde 5.1'e yükselterek Huawei'nin LG'yi geçtiğini gösteriyor. İkinci çeyreğe göre pazar payını yüzde 4.1'den 4.8'e çıkaran LG'nin performansı aslında iyi, ancak firmanın rakamlarına göre Huawei daha büyük bir sıçrama göstermiş. Araştırmacılara göre Çinli üretici Huawei'nin bu yükselişinde Ascend P6 ve 5610 ceplerinin önemi büyük. Ancak LG G2'nin satışları, dördüncü çeyrekte Huawei'yi eski konumuna gönderebilir.

Listenin tepesinde tahmin edebileceğiniz gibi yüzde 35.2 gibi yüksek bir oranla Samsung yer alırken, onu yüzde 13.4 pazar payına sahip Apple takip ediyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Çok normal LG Adam gibi telefon mu yaptı. Bir tek LG G2 iyi oda pazar payını yükseltirse tekrar 3. olur onun dışında şansı yok. Saçma saçma telefonlar yapıyor. Galaxy Raund 1080 P Ekran Adamların yaptığı Flex 720 P Ekran aralarında fazla fark yok ama herkes almışken en iyisini almayı planlıyor. Ondan dolayı kaybediyor..

Nokia lenovo kadar da mı yok arkadaş ya? bu kadar da ayrımcılık ırkçılık olmaz

Others en iyi marka :D ( tamam vurmayin yeter )

@01 Kas 2013 20:46 filmi güzeldi.

ilk 6 biile girememiş nokia

nasıl geçmiş lg yi huawei anlamadım. zaten gerideymiş lg

Akilli telefon satislari karsilastrilmis oysa normal karsilastrma olsa nokia ikinci gecen ceyrekte 60milyon telefon satti

lg bu kafayla giderse kaptırır koltuğu tabi ki htc batıyor ama adamlar htc one için 4.4 vereceğiz diyorlar daha lg g2 için 4.3 söylentisi bile yok

htc en ıyı marka ama lıstede yer almamıs.ılgınc

@02 Kas 2013 00:05 en iyi marka htc siymis :DDDDDD

Others adında bakkal açacağım :D

lg g2 ile g serisinin adını duyurdu zaten. Eğer bu şekilde ucuza satmaya devam ederlerse telefon pazarında geleceğin samsung u lg olacak.

arkadaşlar birisi bana şunun cevabını versin: önemli olan sayı mı nitelik mi? huawei lg'den sayıca çok cihaz satmıştır ama baksanız bu satışlardan elde ettiği kar onun yarısı bile değildir. çinde tezek satsanız gider, mesele avrupadaki amerikadaki seçici insanlara ürünü kabul ettirebilmek.

liste hiç inandırıcı gelmedi hele birinci sıradaki o komik pazarlama firması beni baya bi güldürdü....

HTC Alirsin Kafan Rahat Eder..

Htc en iyi marka mı :D hiç güleceğim yoktu

Evet en cekici en iyi marka htc,kullandigim en harika telefon htc one , bir kere cok sik ve stabil herkesde almasin zaten:))

Lg g2 ile cok uste tasinacaktir.s4 u HaTiCe yi takasa sokan dolu uste para vererek.

@02 Kas 2013 22:53 Telefon firmalari amiral gemisiyle ust siraya tasinmaz. Kac kisi de gidip LG G2 alacak para var ki? Ya da kac kisiye gerekli demek daha dogru. Huawei fiyat / performans telefonlariyla kazaniyor parayi. Ideos X5 zamanina gore cok iyi bir telefondu, ustelik LG ya da Samsung un esdegerlerinin yarisi etiketine. Ust duzey telefondan 5 milyon satmaktansa orta seviyeden 100 milyon satmak daha karli

Tabiki htc harika

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir