Cep telefonu fotoğrafçılığına giriş!

Bir zamanlar "ceple iyi fotoğraf çekilmez" diyorduk ama geldiğimiz son nokta öyle demiyor!

  • Gökay Özbudak
Cep telefonu kamerası ders oldu!
Hem kullanımları hem taşınmaları kolay...

Artık neredeyse herkesin elinde fotoğraf çekme özelliği olan bir cep telefonu bulunuyor. Philadelphia'daki Immaculata Üniversitesi'nden Profesör Sean Flannery, bunu göz önüne alarak öğrencilerine "cep telefonuyla fotoğraf çekmek" isimli bir ders açtı.

Derste yalnızca cep telefonuyla fotoğraf çekmenin teknikleri anlatılmayacak ayrıca her daim bir fotoğraf makinesi taşımanın etik kurallarının neler olduğu da ders çerçevesinde anlatılacak. Flannery şunları söylüyor; "Sanırım çocuklara bu yeni aracı nasıl kullanmaları gerektiğini anlatmak bizim yükümlülüğümüz."

Ders kapsamında Flannery, etik kurallardan bahsedecekken profesyonel fotoğrafçı Hunter Martin de ışık ve arka plan gibi teknik konularda gençlere eğitim verecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

şuan n8 ve wave2 kullanıcsıyım ikiside mükemmel derecede foto çekiyor harikalar artık nokia sayesinde nasıl telefonların kamera konusunda gelişeceğide açık

Adamlar ne güzel gündelik hayatın dersinide veriyor. Bizim profesörler sadece ders anlatıyor üstelik sararmış 30 yıllık yapraklardan.

nokia sayesindemi.arkadaş galiba uzayda yaşıyor.piyasada en iyi lensler lg ve sonyericsonda..önemli olan mercek

cekilmez diyenlere 2 yıl önce kompak giriş seviyesini bitirir cep telefonları dedigimde millet gülüyordu şimdi bende p...mla gülüyorum.
cepler fotograf makinası hd kamera mp3 calar video player radyo hesapmakinası pusula gps oyun konsolu gibi arac gereci 4 4lük şekilde en gec 2 yıla emrinizde hemde 1haftalık pil kullanım süresi ile...

Cep kamerası çok şarz harcıyor o yüzden fazla kullanmıyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play