Ceplerde ekran koruyucu film gerekli mi?

Cep veya tabletinize mutlaka bir ekran korucu film yapıştırmalı mısınız? Cevap içeride...

Ceplerde ekran koruyucu film gerekli mi?

Modern cep telefonlarının çoğu, artık Gorilla Glass ("goril camı") gibi çiziklere karşı koruyucu bir ekranla geliyorlar. Peki ekran koruyucu filmleri kullanmamızın hala bir faydası var mı?

Ekran koruyucularına eskisinden çok daha az ihtiyacımız olduğu kesin. Zira her cep üreticisi Gorilla Glass ekranını kullanmasa bile, telefonuna bir tür dayanıklı cam yerleştiriyor. Ancak plastik koruyucular, ekranınızı çiziklerden korumak dışında çeşitli faydalar da sağlayabilir.

Bazı ekran koruyucuları, telefonunuzun ekranının güneş altında parlamasını engelleyecek ve ekranı daha iyi görmenizi sağlayacaktır. Aynı şekilde cam ekran üzerinde görünen parmak izleri de iyi bir ekran koruyucusu ile görünmez hale gelecektir. Bunların yanında cihazınızın ekranı dışında kalan bölümlerini de korumak isteyebilirsiniz.

Bir ekran koruyucusu kullanmıyorsanız, ekranınız Gorilla Glass olsa dahi hiç çizilmeyeceğini düşünmeyin. Telefonunuzu bozuk paraların veya anahtarınızın bulunduğu cebe koyuyorsanız çizilmesi olasıdır. Bunun yanında ekran koruyucuları olmadan telefonunuzun yüzeyi daha kaygan olabilir ve daha iyi tepki verebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Bu cevap mı şimdi :)

korucu film olmadan akıllı telefon kullanmak, emniyet kemeri takmadan arabaya binmek gibidir benim için değil gorilla ''godzilla glass'' olsa farketmez.

Cep telefonumu ekran koruyucusuz kullanmıyorum ama bir keresinde koruyucusuz kullandım gerçekten de daha iyi tepki verdiği doğru

Lumia 620'ye ekran koruyucu taktırmadım taktırmayı da düşünmüyorum :) Ekran çizilmesin diye ekran hassasiyetinden olamam !

Eeeeee yani! Laf olsun diye yazılmış bir yazı.

demek ki cevap

Hangi telefonlar, hangi teknolojileri kullanıyor? Gorilla glass' ın sınıflarına göre avantajları nelerdir? Cam filmlerinin, bahsettiğiniz parlamayı önleyen imkanları Gorilla Glass üzerinde varmı? Sn. Chip Yazarları, bazen çok basit, okumanın kimseye bişey katmadığı yazılar yazabiliyorsunuz. Sizi hala severek taip ediyoruz, ve eski zamanlarda ki gibi daha ayrtıntılı ve teknik bilgiler içeren yazılarınızı istiyoruz..

Bu şimdi haber mi Tebrikler!

Ama kimse oluşturduğu renk bozukluğundan bahsetmiyor ki 2 milyar verdikten sonra koruyucu bence çok komik :)

Koruyucu şart mars...

Bence de gerekli. Ben darbe emici aldim, soguk havalarda kimi zaman tepki vermiyor ama farkini da gösteriyor. Bir tavsiye, estetik, düzgün bir sekilde yapistirin, varligi yokluğu belli olmasin.

Ekran goruntusunun kalitesinden olmak istiyorsan takabilirsin.tabi teli koydugunuz cebe bozuk para anahtarlik koymayin.az da dikkatli olun yeterli.

Gorilla flam farketmiyor her sekilde ciziliyor zamanla

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir