CES 2013'ün en büyük rekabetine sahne olacak

Bir yanda Samsung, diğer yanda LG... Yaklaşan CES 2013'te iki dev öyle bir mücadeleye girişecek ki!

CES 2013'ün en büyük rekabetine sahne olacak

2013 Uluslararası Tüketici Elelktroniği Fuarı'na sayılı günler kala, tanıtılacak ürünlere duyulan merak had safhaya ulaşmış durumda. Dev isimlerin arasında, özellikle televizyon alanında büyük çekişmeye sahne olacak, Samsung ve LG rekabeti bulunuyor.

Samsung özellikle bir adım öteye taşıdığı tasarım konusunda; LG ise "Tag On" gibi yenilikçi teknolojileriyle adından sıkça söz ettirecek. Kısaca bahsetmek gerekirse, LG'nin Tag On özelliğine sahip akıllı televizyonları, "yakın alan iletişimi" (NFC) denilen teknoloji sayesinde akıllı telefon ve tablet gibi cihazlarla bağlantı kurarak uyumlu halde çalışabiliyor.

Yine LG TV'lerde bulunan "On Now" özelliği de takip etmek istediğiniz yayınları seçenekler halinde sunarak daha hızlı ve kolay bir televizyon deneyimine olanak sağlıyor.

LG aynı zamanda 2013 için GA7900 ve GA6400 olmak üzere iki adet Google TV ile yola çıkacağını duyurmuştu. Söz konusu televizyonlar, daha iyi bir ses tanıma teknolojisine sahip.

Samsung ise CES 2013 öncesi suskunluğunu sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde YouTube'a bir tanıtım videosu koyan şirket, sır perdesini yine de kaldırmış değil. Ancak yeni Samsung TV'lerin çok daha ince bir çerçeveye sahip olacağı düşünülüyor.

İki isim de yeni TV setlerini fuardan yalnızca bir gün önce, yani 7 Ocak'ta resmi olarak duyuracak.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

lg tv kullanıyorum. çerçeve 3-4 milimetre kalınlığında. koltuktan görünmüyor hiç çerçeve. bence çerçevede yeterli seviyeye ulaşıldı. artık akıllı tv üzerinde yoğunlaşmalı lg.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir