CES 2016'dan geleceğin 5 televizyonu!

Saydam, OLED, modüler TV'ler ve fazlası. İşte resmi olarak sergilenen geleceğin TV'leri!

  • Zeynel A. Öztürk
CES 2016'dan geleceğin 5 televizyonu!

CES, önümüzdeki aylarda çıkacak 4K ekranlarla bizi heyecanlandırdı. Samsung'un Quantum Dot teknolojisine sahip kavisli SUHD'sinden LG'nin G6 Signature OLED TV'sine bu sene çıkacak harika TV'leri yakalamak zor olacak.

Samsung ve LG, 2016'daki amiral gemisi ürünlerini bizlere göstermekle yetinmeyip, geleceğe ait prototiplerini de gösterdiler. İlk kez CES'te gördüğümüz bu ürünler, piyasadaki TV'lere kıyasla eşsiz özelliklere sahipler. Sonuncusunun üretimine başlanmış olsa da, geriye kalan dördünü 5 seneden önce piyasada görmeyeceğiz.

Samsung'un modüler TV'si

Samsung standının en gerisine yerleştirilen 170 inç'lik bu SUHD devi, çözünürlük açısından yenilik sunmuyor olabilir. Peki ya bir düğmeye basarak 16:9 ekran oranında 21:9'a geçebilme işlevine ne dersiniz? Samsung, bu modüler ekran teknolojisinin gelecekte büyük ekranları taşımayı kolaylaştıracağını söylüyor.

Samsung'tan Saydam OLED

Samsung'un araştırma-geliştirme bölümünün bu seneki tek yeniliği, modüler ekran değildi. Firmaya ayrılan bölümde gösterilen ekranlardan bir tanesi, pencere camı kalınlığındaki saydam OLED'li ekranlardı. Saydam ekranları ilk kez görmesek de Asya'nın dışına çıktıklarını Samsung sayesinde ilk kez görmüş olduk.

LG'nin esnek ekranı

Samsung, ekranlardan oluşan devasa duvarlarını sergilerken LG, 18 inç boyutundaki katlanabilir ekranını bir grup gazeteciye gururla gösterdi. Tamamen bükülüp kıvrılabilen Full HD ekranların gelişine hazır mısınız?

LG 8K Super UHD TV

LG, ileriye dönük düşünmeyi çok seven bir firma. Firmanın yeni 8K Super Ultra-High Definition televizyonu bunun iyi bir örneği. Bugün satın alabileceğiniz sadece 200 4K film olsa da Güney Koreli dev, bu 8K TV'sini 2016'da tüketicilere sunmayı planlıyor.

Panasonic'in görünmez ekranı

Samsung'un saydam OLED'leri gibi Panasonic'in Invisible Display'i de TV'lerin sadece kullanıldığında görünmeleri gerektiğini düşünüyor. Firmanın ekranı, kullanımda olmadığında bir cam parçası gibi görünüyor.

Panasonic, yeni ekranını CES'te bir kütüphanenin önüne yerleştirerek gösterdi. Ekranın arkasında bir vazo, bir antika şişe ve iki plak vardı. Ekran açıldığında tüm ekran, bir anda simsiyah hale geldi. Bunun ardından maymun ve aslanın yer aldığı birkaç vahşi yaşam videosu gösterildi. Ekran son olarak yeniden saydam hale geldi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Philips android tv yapmış hava kapalıyken uydu göstermiyor internet tv simden izlesek Philips in google play store uygulamasından canlı tv indirebiliyormuyuz hava kapalıyken uydu kanalları göstetmediği zamam android tv den izleme sanşı varmı tv rami 2 gb mı işlemcisi snapdragon 2.0 mı wireless tata iş olmuyor çekimi dandikse bırakalım ozman o tv yi laptop u HDMI a bağlayalım dns ayarlarıda girelim modem ip şeklinden iyi çeker kanalları o şekil izliyelim mi anlamadım hava karlı biliyorsunuz

Teknoloji gelişsede hala karda kışta cortluyo,lnb çekmez ,anten milim oynamıcak milyarlık televizyon alıcan bide antendi yok çekmedi felan , milleti kandırmak kolay,bis sürü paraver karda kışta çekmesin al sana teknoloji..valla eski antenler karda kış ta don bile olsa çekiyo ..25 tl anten..Teknoloji gelişiyo ama altyapı yok,adam 500 milyarlık araba alıyo sürecek asfalt yok , otobanda meksika dalgası yapa yapa giderdin 2 ay sonra alt takımlar pert...tam anlamıyla kullanamasakta merakımızı gidiyo.

bende anlamak istiyorum kısa ve öz olarak:))

Kısacası, para tuzağı... Ulan televizyon yapıyorsan 5 yılda bir 5-6 ürün çıkarırsın her biri bir ekonomik sınıfa hitap edecek şekilde, millet de rahatlar yani.Her sene her marka 10-15 tane yeni televizyon(sadece bu da değil telefon başta olmak üzere bütün elektronik aletler) çıkarıyorlar.Bu millet nereye yetişsin?Hangisine para yetiştirsin?Ben şimdi gidip bu en yeni teknolojili televizyonlardan(!) birini alıp 1 numara olayım desem havam 1 yılda söner!Biraz saygı lütfen ya!Bu kdar pracı olmayın.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost