Chrome OS'a güncelleme kıyağı

Android'li Nexus'larına 18 ay güncelleme desteği sunan Google, Chrome OS'a bakın ne sunuyor...

  • Ömercan Çelikler
Chrome OS'a güncelleme kıyağı

Google'ın belli üreticiler tarafından üretilen Chromebook ve Chromebox bilgisayarları Google tarafından, doğal olarak yazılım ve hizmet desteği alıyor. Bu şekilde ChromeOS'un eksikleri kapatılıyor ve sisteme yeni özellikler kazandırılıyor.

Geçtiğimiz günlerde Google, ChromeOS için daha önce 4 sene olarak ilan ettiği güncelleme süresini 5 seneye çıkardığını duyurdu. İlk olarak şirket çalışanlarından François Beaufort tarafından duyurulan bu süre uzatmaya ek olarak "bazı modellerin güncellemeleri satış rakamına ve satışa sunulan ülkeye göre değişiklik gösterilebilir" notu da bulunuyor.

Bu değişiklik, özellikle toplu alım düşünen şirketler için önemli bir etken olabilir. Bilindiği gibi Google, Android'li Nexus cihazlarını sadece 18 ay destekliyor. Ama Microsoft'un, Windows XP'ye tam 13 sene yazılım desteği sunduğunu da unutmamak gerek... 

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bunların verecegi güncellemeden, destekten hayır mı gelir Allah aşkına

cep telefonu değil bu bilgisayar biraz insaf öyle 5 yılla olmaz bu işler

Tutan bir işletim sistemini güncel tutmak gerek tabi Microsoft ta oyle yaptı

Android silver ortaya tam olarak ciktiktan sonra destek suresinin artacagi dusuncesindeyim. Stabilite de paralel gelisim gosterecektir

windows xp en iyi sistemdi onlarda farkına vardı ve güncellemeye devam ettiler.

Telefonun garantisi süresi oranında güncelleme sözü veriliyor.

Ne bu telefon mu ki 2 yıllık güncelleme düşüncesi herkesin dilinde. 5 yıllık güncelleme ile sınırlandırma yapması chromebook alma isteğimi soğuttu. bence daha fazla olmalı.

xp den özenmişler birde kurumsal chrome çıkarıp onlara da sınırsız yapsınlar :)

Sen de yorum yaz