Chrome OS'lu Pixel Slate Tanıtıldı!

Google'ın yeni sökülebilen 2-in-1'i Pixel Slate, resmi olarak tanıtıldı! İşte özellikleri...

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome OS'lu Pixel Slate Tanıtıldı!

Google, yeni üst seviye tableti Pixel Slate'i sonunda tanıttı. Chrome OS'lu tablet, 12,3 inç'lik keskin bir ekranla geliyor.

Ekran çözünürlüğü 3.000 x 2.000 olan tablet (293ppi), Google'a göre bu tür bir cihazda gördüğümüz en yüksek ekran çözünürlüğünü sunuyor. Tek şarjla 12 saat dayanabilen Pixel Slate, sadece 7mm kalınlığında. Tableti daha da ilginç yapan ise Chrome OS'un cihaza fare ve klavye eklendiğinde masaüstü arayüzü, bunları söktüğünüzde ise tablet arayüzü sunması.

Meet Google Pixel SlateMeet Google Pixel Slate
Google Pixel Slate, powered by the reimagined Chrome OS. Designed to be as versatile as you are, with a brilliant display, a desktop operating system, and the mobility and app support of a tablet. Plus, smart responsive accessories like Google Pixel Slate Keyboard and Pixelbook Pen. Coming Soon. This device has not been authorized as required by the rules of the FCC, ISED or EU. This device is not, and may not be, offered for sale or lease, or sold or leased, until authorizations and certifications are obtained. Learn more about Pixel Slate:

Intel Celeron veya Core M3, i5 veya i7 işlemci, 4GB'tan 16GB'a kadar RAM ile gelen Pixel Slate'in fiyatı 599 dolardan başlıyor. Google markalı klavye için 200 dolar daha ödemeniz gerekiyor. Bu klavye, Slate'i ayakta tutmak için güçlü mıknatıslar kullanıyor. Ekrana yazı yazmanızı sağlayan Pixel Pen ise 99 dolara ayrı olarak satılıyor.

Google, Pixel Slate'i ne zaman satışa sunacağını açıklamadı ancak cihazın bu sene hazır olmasını bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

Turhost