Chrome'un Koyu Moduna Şimdiden Bakın!

Android'deki Chrome'un beklenen koyu mod işlevine şimdiden bakmanın bir yolu, artık var!

Chrome'un Koyu Moduna Şimdiden Bakın!

Android'in sonraki sürümü Android Q, sistem çapında etkili olan bir "koyu mod" işleviyle gelecek. Google, uygulamalarını bu moda uyumlu hale getirmek için bir süredir çalışıyordu ve şimdi, Chrome'un koyu sürümünü denemek mümkün hale geldi.

Koyu modu Chrome'da denemek için, Chrome Canary'nin en son sürümünü yükleyip, aşağıdaki satırı adres çubuğuna kopyalayıp yapıştırmanız gerekiyor:

chrome://flags/#enable-android-night-mode

Bunun ardından, "Default" ayarı seçili olarak gelen açılır kutuda "Enabled" seçeneğine dokunun ve "Şimdi yeniden başlat" üzerine dokunun. Tarayıcıyı baştan başlattığınızda bir değişiklik görmezseniz, Ayarlar menüsünü açın ve koyu mod (dark mode) seçeneğini bulup etkinleştirin.

Chrome Canary'nin geliştirilmekte olan işlevleri test etmeye yönelik, genellikle çok kararlı olmayan bir Chorme sürümü olduğunu hatırlatalım. Koyu mod da henüz geliştirilmekte olan bir işlev ve bazı öğeleri optimize edilmemiş. Örneğin koyu arka planlarda okunması zor siyah metinler görebiliyoruz.

Android Q telefonları Ağustos 2019'da ortaya çıkmaya başlayacak, yani Google'ın işlevi optimize etmek için bolca zamanı olacak.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play