Çin'den Türkiye'ye hacker saldırısı

Türkiye ve Çin arasındaki gerginlik internete sıçradı, Çinli hacker'lar hadlerini iyice aştı!

Çin'den Türkiye'ye hacker saldırısı
Katliam görüntülerinin sızmasını istemeyen Çin, interneti bile kapattı

Çin'deki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği'nin sitesine Çinli hackerlar saldırdı. İki gündür yavaş açılan site önce DDoS saldırılarına uğradı. Daha sonra da sitenin yüzü değiştirildi ve Çinli hackerlar Türkiye'ye "İç işlerimize karışmayın" mesajı bıraktı. Bu tehditin sebebi Çin'deki Uygur katliamından sonra Türkiye'nin sert ve haklı tepkisiydi.

Çinli nüfusun büyük çoğunluğunu oluşturan Han Çinlileriyle, Uygur Türkleri!nin çatışmalarında 184 ölü ve 1600 yaralı vardı. Çinli yetkililer ölenlerin çoğu Han Çinlisi dese de bağımsız kaynaklara göre 800 Uygur öldü.

Uygur Türkleri'nin Çin'den ayrılması korkusu yüzünden Çin daha çok güç kullanarak karşılık verdi. Tibet'teki gibi katliamlar, baskılar şiddetlenirken Türk ve Müslüman olan Uygurlar'ın çektiği acılar yine de Tibet kadar ilgi çekmedi ve destek görmedi. Çin'den korkan dünya devletleri Tibet'te yaptıkları gibi sert eleştiriler yapmadılar, Türkleri korumadılar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta yaşanan olayları "Bir tür soykırım" olarak nitelendirmesi Çin'den büyük tepki uyandırmıştı. Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Sincan'olaylarına Başbakan'ın verdiği tepkiyi Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Qin Gang "Bu sözler akla ve mantığa uymuyor!" diyerek eleştirdi. Dahası var, Çin resmi bir açıklamayla Başbakan'dan sözlerini geri almasını istedi! Ve son olarak da işte bu çirkin saldırı geldi.

Çin'i en çok hackleyenler de Türk

Hacker'ların bıraktığı yorumlar arasında "Türkiye Avrupa Birliği'ne girmek için Çin'e boykot uygulayabilir. Bu bizi yıldıramaz!" da yer alıyordu. Bu da, vatandaşı yüzlerce insanımızı öldüren Çin'i boykota çağıran Sanayi ve Ticaret Bakanı'nın sözlerine karşılık yazılmış.

Türk yetkililere göre Çin'deki site düşük güvenlikli, amacı sadece Çince bilgi vermek olan bir siteydi. Çinlilerin daha önce de bu tür politiksaldırılar düzenlediği biliniyor. Bunlardan biri de geçen yıl Tibet olaylarını bol bol haber yapan CNN'e düzenlenmişti. Yanlı gördükleri batı medyasının Tibetli rahiplerin ayaklanmasına yer vermesini destek olarak yorumlamışlardı. Yoğun saldırılar Amerikan haber sitelerine erişimi oldukça yavaşlatmıştı.

Çin'i en çok hackleyenler de TürkBağımsızlık isteğinin arttığı Xinjiang yani Sincan ve Tibet, Çin için oldukça hassas meseleler. Çin hükümeti Sincan'da geçen haftaki olaylardan sonra internet ve cep telefonu erişimini keserek bütün yaptıklarının üstüne bir de insanların iletişim özgürlüğünü engellemişti. Bunun bir sebebi de kameralı cep telefonlarıyla çekilen katliam görüntülerinin dünya basınına sızmasını engellemek olabilir. Twitter ve Facebook'un da bloke edildiği ülkede Urumçi'de olanlara ve sonrasına haberinde de yer vermiştik.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 51 Yorum

sanırım çin sitelerinede bizler tarafından saldırı olmuş.

Bu Çin iyice haddini aşmaya başladı artık...!!!

Kurt kocayınca itin köpeğin maskarası oLurmuş..

Ayyıldız ekibi cevap verir tartışılcak pek birşey yok :-)

facebook ta gördüm bugün adamların kafalarını taşla eziyolar öldürdükten sonra hala da taşla ellerini ayaklarını kırıyolar kullanıcılar görmüştür bunu Allah bunlara ne yapıcağını iyi biliyor çok çekecekler bunlar hayattan eminim ben yazıklar olsun nasıl insan bunlar

İkinci çin seddinin yapımına mı başladı bunlar :D

küçücük yahudi devletinin zulmüne ses çıkartamayan devletler kıyamet alameti çinemi ses çıkaracak

TÜRK Hackerlardan kontra atak bekliyoruz...

ee bizim Hacker larında ellerinden öperiz boş durmasınlar onlarda

Güçlü ülke olmadığımız sürece bu zillete mahkumuz. Osmanlı höt dediğinde dünyanın öbür ucundaki çakal ülke yöneticilerinin yüreği hopluyordu.

karşı atak nerede türk hackerlar??

T.C. OLARAK ÇİN MENŞEİLİ MALLARIN İTHALATINA EKSTRADAN BOYKOT GETİRMEMİZ ÇOK ZOR GÜMRÜK BİRLİĞİNDEN DOLAYI ÇİN HALK CUMHURİYETİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ OLARAK İTHALATINI ENGELLEMEMİZ ÇOK ZOR FAKAT BAZI KALEMLERİN İTHALATI NI TARİFE DIŞI ENGEL KOYMAK SURETİYLE ZORLAŞTIRILABİLİRİZ. ÖRNEĞİN ÇİN MENŞEİLİ OTOMOTİV ÜRÜNLERİNİ VAN İLİMİZDEN GERÇEKLEŞTİRİBİLİRİZ. NİYE OLMASIN

ayyıldız team saldırılarınızı arttırın çin siteleri haclenmeli gururumuzsunuz

Karşılık Veririz...

ddos son derece amatörce bir saldırı biçimii...
bizimkiler işini bilir merak etmeyin

Sen gider onların sitesine saldırırsan, hacker yatağı olan Çin'de gelir sana saldırır. Boş işlerle uğraşmanın bir alemi yok. Zamanında ele geçirilen topraklar, orada bağımsızlık isteyen bir halk var ve de Çin'de her büyük devletin yapacağı gibi buna izin vermiyor. Kullandığı yöntem tartışılır, kullandığını iddia ettikleri şey doğru mudur, yoksa bilinçli olarak abartılı gösterilen birşey midir onu da bilmiyoruz, ama sonuçta bu durum hangi ülkede vuku bulsa, üç aşağı beş yukarı aynı olaylar ceryan ederdi.

İkinci olarak, bizler Türk Türk deyip yırtınıyoruz, ama Türklerin dünyada semaresi okunmuyor. Cemiyet olmayı başaramamışız, lobilerimiz yok, herkes adam sendeci, kendini düşünen tipler, ülkeler olmuş çıkmışız. Eğer öyle olmasaydı, bu kadar Türk devleti var, birbirlerine hayrı olurdu, ya da birleşirlerdi, bunu en azından akıllarından geçirir, birşeyler için çabalarlardı.

Daha geçenlerde değil miydi, dedikodulara itibar edip, yok şöyle olur, yok doğalgazı pahalı ederiz, yok böyle abidikten şeyler söyleyenler Türk değilmiydi. Madem böyle birbirimize çok düşkünüz de ne oluyorda böyle abes işler yapabiliyoruz.

Türkler son 200-300 senedir saçmalamaya başladı, bunun sonucu Osmanlı yıkıldı, daha küçük Türkiye kuruldu. Bu saçmalamaya bir son vermezlerse, Türkiye'de, kendine Türk diyen devletler de küçülmeye mahkum olacaklardır.

Ya aklını başına alırsın, ya da dünya seni yalar yutar, öyle ağzın açık ardından bakakalırsın.

DAĞDAN GELİP BAĞDAKİNİ KOVUYORLAR AMA ÇİNLER GERÇEKTEN BİR DAĞ MİLLETİ türklerin asyada güç kaybetmesinden sonra dağlardan inmeye başlamışlardır bazı tarihçiler öyle söylüyor.

Yaptıkları zulm elbet bir gün döner onlarıda bulur..ozman belki anlarlar...Türk hackerlara iş düşüyo haydi bakalım..

adamlar nüfuslarına güveniyor

Soykırım yapıyorlar.Buna daha sert çıkmak lazım ayrıca hacker saldırısına cevap vermek çözüm değil adamlarda hacker çok nüfus kalabalık..

Bırakın böyle boş işleri. Site çökertmeyle elinize ne geçiyor. Bize icraat lazım laf değil. Boykot edelim diyorsunuz, neyin boykotu. İsrail mallarını almayalım dediniz ne oldu? Savaş bitti mi? İsrail açlıktan öldü mü? Şimdi aynı şeyleri çin malları için yapıyorsunuz. Söylüyorum size dünyada çin mallarının satılmadığı bir ülke var mı? Ne yaparsanız yapın değişen hiç bir şey olmayacak. Çünkü herşey zenginlerin elinde. Onlar dünyayı istedikleri gibi idare ediyorlar. Ölenlerin Türk olup olmaması onlar için önemli değil, onlar için önemli olan tek şey PARA, başka bir şey değil. Şunu da şizlere hatırlatmak isterim; Biz Müslümanlar birlik olmadığımız sürece bu katliamlar kıyamete kadar devam edecek. İnsanlar ölürken bizim şu an internet'te yazı yazmamızın ve site çökertmemizin hiç bir anlamı yok. Şunu unutmayalım; Şu an yaşananlara adam gibi karşılık vermezsek aynı şeyler bir gün bizim başımıza da gelecek ve başkaları da bizi bu şekilde seyredecekler. Yukarıdaki isimsiz arkadaşın yazdığı şeylere de katılıyorum. Osmanlı Devletini'nin yıkılmasında çok büyük emeklerimiz olmuştur. Yabancı Devletleri suçlamamıza pek gerek yok. Çünkü Millet olarak gaza gelmeyi çok iyi yapıyoruz.

Yaptıkları zulm elbet bir gün döner onlarıda bulur..ozman belki anlarlar...Türk hackerlara iş düşüyo haydi bakalım..

gereken yerler gereken cezayı alacak merak etmeyin ;}

Aşırıkların sonu budur. Örnekler: Amerika, aşırı tüketim ve borçlanma sonucu dünyayı krize soktu. İsrail, aşırı milliyetçi davrandı çoluk çocuk demeden vurdu. Ve çin, aşırı komunizimle vatandaşlarını adeta hepsi birbirinin kopyası robota çevirdi. BU DÜNYANIN ÇİVİSİ AŞIRILIKLAR BİTMEDİKÇE YERİNE OTURMAZ. seto

Hayatımız made in ÇİN!

Ulan harcadilar bizi gene...

basbabakan bişi yapamıyor.. heykır meykır bişi yapsa ne oLacak.. TürkLerde heykır y0k zaten

Bunların havalarını indirmek lazım !

ÇİN SEDDİNİ NE DİYE YAPTIKLARINI ÇABUK UNUTMUŞ ÇEKİK GÖZLÜLER... DUVARI DA DELER GEREKENİ YAPARIZ::)

Bootnet atıyorlar lamerler xD

ayyıldız ekibi zaten açıklama yapmış büyük zarara uğratacaklarını. Her 1 türk sitesine 1000 çin sitesi diye

Türk Mafia Crew iş başında arkadaşlar Merek etmeyin!

Çin tarih boyunca hep düşmanımız olmuştu zaten adamlara o koca Çin seddini yapma mecburiyetine sokanda bizim atalarımız olmuştu.

Çin, Çin seddi gibi güvenlik duvarı kursa, bizim cengaverlerimiz onu da aşmayı bilecektir. Neticede,

BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR.

O kadar.

türklerin eli armut mu topluyor türklerin yapaamdığı iş yoktur
onlar unuttular çin seddini aşamadılar !!!!!!!!!!!!
utansınlar
ve uygur türklerine yaptığı acımasız katliamı sorumluluları kim acaba
tabikide çinlililer

Ne harcaması yha MASTERHACK bu olaydan sonra 2 çin devlet sitesi ve 50 yakın çin sitesini hackledi

Yaw ben bu uygurlarıda anlamıyorum. gelin olum bırakalım orta Asyayı gidelim avrupaya dedik yok biz gelmeyiz deyip kırk tane mazeret uydurdular. çin kızları hoşlarına gitti kaldılar orada başları sıkışınca bizi hatırladılar. Eminim ki bu olaylar olmasa orada Uygur türklerinin yaşadığından haberi olmayan çok arkadaşımız olacaktı :D
Bu arada başı sıkışan bize söylüyor,
Kıbrıs bizden yardım istedi
bosna bizden yardım istedi
filistin b,zden yardım istedi
kerküklü türkler bizden yardım istedi
gürcüstan bizden yardım istedi
şimdide uygurlar yardım istiyor
savaşacak olsaydık yunanistan rusya sırbistan israil irak veya abd ve son olarak çin ile savaşa girmiş olacaktık. belki hala savaşıyor olacaktık. 70 milyon kişinin geleceğini düşünmek şart.
ne kadar boş vermiş gibi davransam da içim sızlıyor inanın ama savaş çözüm değil mecburen soyut bir şeyler yapmalıyız. evimizdeki işyerimizdeki çin mallarını bir kenara toplasak diğer tarafta sadece kereste kalır, artık kilotlar bile çinden geliyor. yuh artık. çin dünyanın fabrikası olmuş

Çinliller Sahte CISCO NETWORK donanımlarına (çinde imal edilen) yüklenilen yazılımlar sayesinde ABD resmi sitelerine (IFB dahil) girmektedirler. Ayrıca Çin hükümetinin de GhostNET'in kullanılarak ülkelerin resmi ve gizli şebekelerine sızmayı desteklediği iddia edilmektedir. Detay için http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/crime/article5996253.ece

Karsiliksiz Kalmayacaktir Kimse Merak etmesin...

korkmayın gereği yapılır

Çin devleti hiç bir zaman alın teri iş yapmamıstır.. her zqaman unlu bi markanın patentini calarak uretim yapmıstır. sonuc insan salıgını bozan madder ile uretilen leri alıyoruz nie ucuz :? . cin de uretilen her giysi electronık esya vb leri bizim saglımızı bozuyor almayalım aldırmayalım.... emek hırsızlarına taviz vermeyelim.. basbakan'a sonuna kadar hak veriyorum Çin denen 1xxxxxxx nifuslu hırsızların yaptıgı bi soykırımdır vahsettir katliam dir.. soykırım katliam kelimeleri zorlarına gitmiş olucaklarki T.C. konsoloslugunun web sayfasına saldırıyolar... 1xxxxxxxxxx bi avuc korkak ve hırsızlar..
patentleri calıyolar calıyolar baska yaptıkları bıse yok .........

o çingolozlardan sanal intikam alan arkadaşların
elleri dert harddiski bed görmesin :))

Karşılığını alacaklar hemde fazlasıyla

Komünist Çin tarihe karışsa da rahat etsek.

ya çin deyip atıp tutuyorsunuz ya bana gösterin türklerin yaptığı bir şeyi bir üretimi. biz daha tamamen bize ait bir şey yapamıyoruz ki boykot yapalım diyoruz boykot yapsak neye yarar söyleyin aç kalırız be yediğimiz her şeyin tohunu israilden geliyor. daha kendi buğdayımızın tohumunu üretemiyoruz ki kalkmış boykot diyorsunuz bi araştırın bakalım türkiye nasıl diğer ülkelere muhtaç kaldı diye. bize adamlar tohum vermese açlıktan ölürüz be. önce tamamen herşeyimizi kendimiz üretlim sonra kalkıp erkeklik taslayalım.......

Burda eksik bilgi verilmiş türk hackerlar çin sitelerini hacklediği için karşı tepki olarak yapılan birşey bu.Bu ifade edilmemiş.

ya çin deyip atıp tutuyorsunuz ya bana gösterin türklerin yaptığı bir şeyi bir üretimi. biz daha tamamen bize ait bir şey yapamıyoruz ki boykot yapalım diyoruz boykot yapsak neye yarar söyleyin aç kalırız be yediğimiz her şeyin tohunu israilden geliyor. daha kendi buğdayımızın tohumunu üretemiyoruz ki kalkmış boykot diyorsunuz bi araştırın bakalım türkiye nasıl diğer ülkelere muhtaç kaldı diye. bize adamlar tohum vermese açlıktan ölürüz be. önce tamamen herşeyimizi kendimiz üretlim sonra kalkıp erkeklik taslayalım.......
--------------------------------------
Yapılana seyirci kal diyorsun yani.

kendine düşman bir türk milleti.kendi imkanlarını kapatıp elaeme halkını muhtaç eden bir devlet varken başka ülkeleri kınamayın.onlar doğrusunu yapıyor.bizde bilinçlenelimde güçlü olalım.bakalım o zaman bunlar olacakmı.önce millet kendi halkını sevmelidir.

CYBERWARRIOR iş başına..
orenci

bu olayların bütün sorumlusu bizleriz biz bize sahip çıkamadıktan sonra biz birbirimizi parçalamaktan zevk aldıkça bunların olması kaçınılmaz olucaktır

Cyber-Warrior bu işe el atar fazla ünlü etmeyelm ddos :) ılk defa ogrendıler galıba

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir