Oynat Firefox ile Çin işi Web! Birçok Firefox eklentisi kullanıyor olabilirsiniz ama bu çok farklı: Kurun, Çin işkencesini yaşayın.

Firefox ile Çin işi Web!

Birçok Firefox eklentisi kullanıyor olabilirsiniz ama bu çok farklı: Kurun, Çin işkencesini yaşayın.

özel Firefox eklentisi sayesinde artık isterseniz siz de Çinlilerin ne şekilde internete erişebildiklerini kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken China Channel adlı Firefox eklentisinin sitesini bu adresten ziyaret etmek ve eklentiyi kurmak. Bu eklenti aktifken internette pek farklılık göremeyecek olursanız Google'ı açıp Tibet ve Tiananmen yazıp, çıkan arama sonuçlarından birine tıklamanız yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Hakikatten çin işkencesi yaw... Bu ne!?

Bizimkinden pek farkı yok,aksine adamların intrerneti hızlı.sayfalar roket gibi açılıyor.

hiç sorma ya roket gibi hıza baksana

arkadaşlar bi şeyi kaçırmışsınız. burda bağlantı kapasitesine değil, engellenen sayfalara dikkat etmeniz gerekiyor. burda bir firefox eklenti sayesinde çin proxy sunucuları ile internette "gezinmenize" olanak veriliyor. tabi nekadar gezinebileceğiniz yukardaki gerçek zamanlı video ile gösterilmek istenmiş. bu eklenti sayesinde çindeki internet yasaklarını canlı şekilde kendinize yaşatabilirsiniz. bundan ders mi almalıyız, yoksa halimize şükür mü etmeliyiz? buna kendiniz karar verin..

Böyle birşeyi niye merak edeyimki. Çinliler Türkiyede internete nasıl giriyoruz merak ediyorlarmı.

01:24:08 dostum doğru söylüyorsunda,bizde de engellenen site sayısı 1200 ü geçti.Onlarında kendi anlayışlarına göre yasakladıkları şeyler var,bizimde var.
2009 yılında,yeni dünya düzeninin sanal dünyada oluştuğu bir ortamda,Çin e bakıp da halimize şükretmek bana fazla iyimserlik gibi geliyor.

NE 1200 ü 5000 siteyi geçmiştir engellenen site sayısı :D

engellenen sitemi var?? hiç bilmiyorum.

4.2.2.2

adamlardaki internet hızına bir bak engeli mengeli boşver.. :D

vidyoyu hızlandırıp ses eklemiş olabilirler ama benim duyduğum japonlar çinlilere kıyak geçip bu programı vermişler sanırım
buda değilse biz 100 mbps lerde seyrederken
adamlar 10 000 mbps lerde geziyorlar demktir ;)
bizim o raya ulaşmamıza bi 5 yıl daha var sanırım :)
ama ben yinede boykota devam diyorum

firefoxun hangi skini o (:

İnternet hızına bak.
Bizde 8mps onlarda 50mps en az...

internetleri hızlı ama kullandığı bir windows değil bununda hızda oldukça farkı var isteyen deneyebilir....

kullandıkları işletim sistemi unix/linux,olup ms windows lardan daha hızlı,güvenli ve stabildir.çinde ki internet hızınıda katarsanız siz düşünün nasıl bir hızlı sörf yapıcanızı

evet pardus işletim sisteminden hariç bide ubuntu vardı sadece istediğin bölümleri formatla kuruyorsun pc hiç yorulmadığı için 50mb. bir işletim sistemi ile pcyi uçurur mesela yeni donanımınıza win98 i kurun tüm programları kurun toplam 800mb lık bir işletim istemi oluyor buda xp olsun visata olsun win7 olsun kapladığı alanın on iri kadar ayrıca win98 in intrnet hızı şimdikileden 3 kat hızlı mühim olan donınımızın sürücülerini win98 e uyumlu yapıp kurun öreceksiniz vistada 35kb lerde sürünürken win98 ve pardusta 80kbp lere kadar download hızı çıkıyor ;)

Sen de yorum yaz