Çok özel bir Chromebox geliyor!

Google, yeni duyurduğu Chromebox ile 425 milyon aktif Gmail kullanıcısına bakın ne vaat ediyor...

Google, Chromebox ile video partisi veriyor!
Resim: Ubergizmo

Bilindiği gibi Google, internet üzerinden görüntülü sohbet için Hangout servisiyle hizmet veriyor. Mesafeyi gözetmeksizin yüz yüze görüşmeyi sağlayan bu sistem, şimdilerde Google'ın Asus ile birlikte hayata geçireceği yeni Chromebox ile bütünleşik olarak da karşımıza çıktı. "Chromebox for meetings" adıyla anılan yeni cihazda, Chromebox'a Full HD bir kamera da eşlik ediyor.

Intel Core i7 işlemci sahibi olan Chromebox, HDMI, VGA ve DisplayPort bağlantılarının yanı sıra USB 3.0 ile 2.0 ve Ethernet bağlantılarına da üzerinde yer veriyor. Yeni paket içeriğinde buna bir de Full HD web kamerası ekleyen Google, Carl Zeiss lense sahip bu kamerayla kaliteli görüşme imkanı sağlıyor. Düşük ışık koşullarına da hazır olan kamera, otofokus özelliği de içeriyor. Uzaktan kontrol edilebilen kamera böylece görüntülü toplantılarda rahat bir kontrol sağlayabiliyor.

Google uygulamalarıyla tamamen entegre olan ve 15 katılımcının bulunabileceği oturumlar düzenleyebilen "Chromebox for meetting"  Amerika'da 999 dolardan satışa sunuluyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bu işi yapan bir cihaza bu kadar para vermeye ne gerek var telefonunuza hdmi kablosu bağladığınızda aynı işi yaptırırsınız zaten

Ttnet sayesinde full hd kameranın ne anlamı kalırki :)

O Full HD görüntüyü aktarmak için adam akıllı internete de ihtiyaç var yani o bizim ülkede işe yaramaz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir