Creators Update Tamamen Erişilebilir Hale Geldi

Microsoft yaptığı açıklamada, Creators Update'in tüm Windows 10 kullanıcılarına açık hale geldiğini bildirdi. Peki sizde durum ne?

  • Ali Ruhi Öztürk
Creators Update Tamamen Erişilebilir Hale Geldi

Microsoft, Windows 10 Creators Update'i Nisan ayında resmi olarak yayınlamaya başladı. Geçtiğimiz yıl Anniversary Update'i yayınladığı gibi şirket bu güncellemenin de safhalar halinde yayınlanacağını söylemişti.

"İlk adımda en yeni cihazları hedef alıyoruz, özellikle OEM donanım partnerlerimizle test ettiğimiz cihazları. Bunun ardından Creators Update'i diğer cihazlara kullanıcıların geri bildirimine dayanarak yayınlamaya devam edeceğiz."

Dün, safhalı yayınlama aşaması sona erdi ve tüm kapaklar açıldı; en azından Microsoft'un açıklaması bu yönde.. Microsoft yaptığı açıklamada güncellemenin dünya'daki tüm Windows 10 cihazlara erişilebilir hale geldiğini bildirdi.

Microsoft daha önce Creators Update'in Intel Atom 'Clover Trail' işlemcili bilgisayarları desteklemeyeceğini söylemişti. Dün yapılan açıklamada bunu doğrulayan şirket, bu bilgisayarların yeni işletim sistemi güncellemeleri almasa da, 2023'e kadar güvenlik güncellemeleri alacaklarını bildirdi.

Microsoft, şirket ve girişim müşterilerinin Windows 10 sistemlerini Creators Update ile güncellemeye davet etti ve "Ticari müşteriler bu sürümü kuruluşlarına genel olarak dağıtmak konusunda kendilerini güvende hissedebilirler." açıklamasını yaptı.

İşletim sistemine gelecek olan bir sonraki büyük güncelleme Fall Creators Update'in ise Eylül ayında yayınlanması bekleniyor.

Peki sizde durum ne; Creators Update sizin PC'nize de geldi mi? Yorumlarınızı bekliyoruz... 

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

İSO ile yükledim tablete ise exe dosyası ile upgrade yaptım

yüklenmiyor ki gelse ne olur %7 den sorna otomatik geri alıyor.

Ben de almıştım. Geçen günlerde 1511'den 1703'e yükseltme kararı aldım. 5 gün önce bilgisayarımı formatlamıştım fakat bir sorun nedeniyle ertesi gün tekrar format attım. Formatların tekrarlanmasını istemiyorum. Şu an 1703 sürümdeyim. Saygılarımla...

Tam hatırlamıyorum ama yanılmıyorsam 2 ay kadar önce windows update günceli olarak karşiıma çıkmıştı. O zamandan beri kullanıyorum. Nightly teması baya iyi olmuş.

Windows 10 Creator Updates yüklediğime pişman oldum bir oyunu görev çubuğuna alıp tekrar açtığımda anormal kasmalar oluyor, font sorunu oluyor bazen yazılar gelmiyor ekrana, çok yavaş açılış hızı var bide bu sorunlar güçlü bilgisayar olduğu halde var ben 1607 sürümünü yükledim hiçbir şekilde sorunum kalmadı yani Creator Updates kurmak mantıklı değil Fall Creator Updates kurmak mantıklıdır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost