Dev isimlerden akıllara kazınan 16 söz!

Bill Gates, Steve Jobs ve fazlası... İşte geçmişte dev isimlerin ağzından çıkan unutulmaz 16 söz!

Dev isimlerden akıllara kazınan 16 söz!

Teknoloji dünyasında hemen herkesin bir şeyler söylediği bir dönemde yaşıyoruz. Bu sözlerden bazıları çok anlamlı olabilirken, bazıları da kulağa son derece gülünç gelebiliyor.

Aslında teknolojiyle ilgili geçmişte de çok fazla şey söylendi. Kimi sözü bugün hatırladığımızda halen etkilenebiliyoruz; kimi söz karşısında da gülümsemekten fazlasını yapamıyoruz.

Biz de, teknoloji dünyasının önemli isimlerinin geçmişte söyledikleri 16 ilginç sözü bir araya getirmek ve tekrar hatırlamanızı sağlamak istedik.

Bakın "büyük isimler" geçmişte neler söylemişler neler... Hepsi galerimizde... 

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Steve nin Büyük ekran telefonları kimse kullanmayacak lafı nerde...

İyi ki Firefox ve AdBlockPlus var. Sağ tıklamadaki resim engelle ile bir daha bu resmi görmeyeceğim... Bu resim nedir arkadaş ya...

1943 : "Dünyada bilgisayar pazarı 5 adeti geçmez" - Thomas J. Watson, IBM Başkanı********************************* 1968 : "İyi de, ne işe yarar ki bu?" – Bir IBM mühendisinin mikroçip için söyledikleri.**************************** 1979 : "Hiçbir bilgisayar kullanıcısı 640 kB'tan fazla belleğe ihtiyaç duymayacaktır" Bill Gates'in söylediği iddia edilen söz.********************* 1987 : "OS/2 tüm zamanların en önemli işletim sistemi ve hatta programı olacaktır" – Bill Gates, OS/2 Programcının El Kitabı'na yazdığı önsözden.***************************** 1989 : "Asla 32-bit bir işletim sistemi yapmayacağız." – Bill Gates, Microsoft. Bu sözü neden söylediği bilinmiyor. Bu demeci verdiğinde 8-bit sistemlerden 16-bit sistemlere geçilmişti ve bu eğilimin süreceği tahmin ediliyordu. Bu sözü söyledikten 4 yıl sonra, 1993'te Microsoft, 32-Bit bir işletim sistemi olan Windows NT'yi piyasaya sürdü.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost