Akıllara kazınan 16 söz!Teknoloji dünyasının en ilginç sözleri

1 / 16

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

karizma, kalite ve en önemlisi gerçek bir lider...

Kapitalizmin önderi.. Ama hala bu kodamanları ilah gibi görüyorlar...

@15 Oca 2015 18:26 kapitalizm dediğin şey sayesinde gelişim ve ilerleme oluyor

@15 Oca 2015 18:26 boş demogoji yapmayı bırak. bende sosyal devlete inanırım ama içine giydiğin dondan elindeki teknolojik aletlere kadar artık her şey dışarıda üretiliyor ve ithal ediliyor. ayrıca bilgi sahibi olmadan şu fikir sahibi olmamayı da öğrenin artık...

@15 Oca 2015 18:26 ne kapitalizmi adam hippi kökenliydi. o dönemleri amerika da birebir yaşamış. kodaman falan demiş birde kamil :)

Kapitalizmle alakası yok.Macintosh bilgisayarlar bir fikrin mücadelesinin ürünü olarak ortaya çıkmadı mı ? Steve Jobs hiçbir zaman kapitalizmin öncüsü değildi. Aksine tam karşısında durmak için elinden geleni yaptı. O kitlelere hakim olmaktan çok net bir şekilde kişiseldi :)

Sen de yorum yaz

Teknoloji dünyasının en ilginç sözleri

"Do you want to spend the rest of your life selling sugared water or do you want a chance to change the world?" - "Dünya'yı değiştirmek için bir şans mı istersin, yoksa ömrünün geri kalanını şekerli su satarak geçirmek mi?" 

Pepsi'nin o dönemki CEO'su John Sculley'i Apple'ın CEO'su olması için ikna etmek isteyen Steve Jobs, ona işte bu soruyu sormuştu. Soru etkili olmuş olacak ki, Sculley Apple'ın CEO'su olmayı kabul etti. Ancak daha sonrasında Jobs'un Apple'dan uzaklaşmasına yol açan Sculley, kötü gidişattan kurtulmak için tekra Jobs'u çağırmak zorunda kalmıştı. Daha sonra yerini yine Jobs'a bıraktı.