Dev protestodan ilk rakamlar!

Tarihi internet eylemine öncülük yapan dev sitenin açıkladığı ilk rakamlar ve iyi bir haber...

Dev protestodan ilk rakamlar!

Geçtiğimiz Çarşamba günü internette gerçekleşen dev site karartma eyleminin rakamları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Bu eylemin öncülüğünü yapan Wikipedia'dan gelen ilk açıklamaya göre, sitenin karartılmış sayfasını, 24 saat içerisinde 160 milyondan fazla kişi ziyaret etti... 8 milyondan fazla ziyaretçi ise, siteden sunulan ve insanların kendi temsilcilerini öğrenmelerini sağlayan aracı kullandı. Aracın amacı, internet kullanıcılarının, senatodaki temsilcilerini öğrenip onlara baskı yapmalarını sağlamak.

Bu arada gelen haber, protestoların şimdilik de olsa amacına ulaştığını gösteriyor. Stop Online Piracy Act (SOPA)'ın görüşülmesi daha önce Şubat ayına ertelenmişti. Protestoların ardından, cuma gecesi Protect IP Act (PIPA)'ın da ertelendiği haberi geldi. Yani protestolar ilk amacına ulaştı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

upload sektörü cok kan kaybetti..ilk olarak megaupload kapatıldı ondan sonra fileserve,videobb kazanç sistemini kapatıp dosyaları sildiler bunun yanında filejungle,filesonic,uploadstation şirketleride kazanç sistemini kapatmasada dosyaları silmeye başladılar..

hahaha aptal bunlar yahu, komedi resmen.

Film izlediğimiz tüm video siteleri kapanıyor geriye ne kalıyor en büyük darbeden b aşlayıp zayıflatılmaya başlanıyor.

Bu şuna benzer isyan eden tüm fabrika işçilerini susturmak için 3 tane ustabaşını işten çıkaracaksın sonrası yola gelir. Büyük zaafiyet verilirse küçük hissedenlerin kalesi düşer.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play