Dev siteye büyük şok!

İnternet kullanıcılarının ve özellikle download tutkunlarının vazgeçilmez sitesi şok bir kararla kapatıldı!

Dev siteye büyük şok!

Bir süredir ABD'de 500 milyon dolarlık zarara yol açtığı iddiasıyla suçlanan dosya paylaşım sitesi MegaUpload, ABD'li yetkililer tarafından resmi olarak kapatıldı. Bu zarar, sitede paylaşılan korsan film, müzik, oyun ve benzeri içeriklerden kaynaklanıyor ve hak sahipleri tarafından dile getiriliyordu.

Site her ne kadar Hong Kong'dan yayın yapsa da, bir kolu Asburn'de bulunuyordu. Ve bu kapatma olayı da işte bu bölgede gerçekleşti.

MegaUpload'un kurucusu Kim Dotcom (gerçek adıyla Kim Schmitz) Perşembe günü, 3 arkadaşıyla birlikte Yeni Zelanda'da tutuklandı. Tutuklamanın, ABD'li yetkililerin isteği sonrasında gerçekleştiği söyleniyor.

Sitede, kapanmadan hemen önce yayınlanan mesajda içeriklerin yasallaştırılması konusunda büyük adımlar atıldığı, diyaloğa açık oldukları ve bir yere gitmeyecekleri söyleniyordu. Ancak bu mesajın hemen ardından site şok bir kararla kapatıldı.

Bakalım MegaUpload'un ardından HotFile veya RapidShare gibi diğer dev sitelerin akıbeti ne olacak?

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

amerika (SOPA)yı göstermeyi başladı. korsanı bitirmekte kararlı müzik ve film şirketleri çok zor durumdalarmış vah vah artık milyar dolar kazanamıyorlarmış internet varoldukça korsan bitmez buda böyle bilinsin.

korsana sahip çıkalım, onlar bizim gibi fakirlere sahip çıktılar

Çok Yakında Onlarıda Kapatırlar. Bence Her Kes Bulut'a Geçmeli.

insanlığın özgürlüğünü yavaş yavaş yok ediyorlar!!! insanlığı köle yapmaya başladılar!!! zenginler ferrarilerinin yanına lamborghini alsınlar diye köle mi olucaz arkadaş !!!

sahsen bu haberi okurken çok üzüldüm çünkü megaupload cok eski bir siteydi ve bildigim diğer upload sitelerinden daha kaliteliydi bunu kapatanlar fileserve,hotfile,rapidshare gibi siteleri hayli hayli kapatır hiç merak etmeyin megaupload gerçekten bir devdi..

Haydutluk kakapatılması! İnternet var oldukça korsanlık bitmez!

dokunmayın bebeklerime... onlar bizim gözbebeklerimiz...

saygılar ve üzüntüler...

bir kapı kapanır on kapı açılır... Torrent sitelerine de böyle kapatma girişiminde büyük şirketler ama hatırlarlar mi acaba star wars 3 ilk vizyona girdiğinde eliteTorrents kapatılmış mantar gibi yeni Torrent siteleri açılmıştı...kimse korsan paylaşımın önüne geçemez bu internet dünyasında...napster vakasını da unutmasınlar...

Korsanda bitecek artik beleş film muzik yok pamuk eller cebe girecek.

Hong Kong dan devam ederler sıkıntı yok.

YAZIK OLMUŞ AMA NE YAZIKKI KORSANI ENGELLEYEMİYECEKLER BENCE

megashares var bir tane, içeriği ahım şahım değil ama iş görür.

korsana sahip çıkın bizlere onlar yardım etti bizde onlara yardım edeceğiz anonymous destekçisi olarak sonuna kadar ABD ye saldıralım

Anonymous hepsini kahredecek... Saldırı zamanı başlasın :D

internet aleminde korsan bitmez, istedikleri kadar ugrassınlar. sadece korsan indirmek için daha fazla çaba göstericez.

"Perşembe günü, 3 arkadaşıyla birlikte Yeni Zelanda'da tutuklandı. Tutuklamanın, ABD'li yetkililerin isteği sonrasında gerçekleştiği söyleniyor."

adamlar ahtapot gibi, kolları taaa new zeland a kadar uzanıyor baksanıza

abd nere new zeland nere nasıl tuttuklattırıyor tek bir hamlede, dünya senin mi be amerika? bu ne rahatlık bu ne güç gösterisi, bu ne hava atmacılıktır böyle?

şu dünyada bu yozlaşmış düzeni yıkacabilecek hiç kimse yok mu? sesleniyorum buradan, nerede robin hoodlar, nerede uzmanlar, neredesiniz bilgisayar dehaları, Anonymous tan da ümidim kalmadı

birinin bunlara dur demesi lazım çok acil.

bugün megauplad yarın biz !

rapidshare 'a dokunmasınlarda gerisi önemli değil zaten hotfile artık bitmiş bir site

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play