DirectX 11.1 Windows 7'ye "kısmen" geldi bile

Internet Explorer 10'dan sonra, Windows 7 kullanıcılarına yeni bir müjde daha geldi...

  • Zeynel A. Öztürk
DirectX 11.1 Windows 7'ye "kısmen" geldi bile

Windows 8 ile beraber sunulan DirectX 11.1'in Windows 7'ye getirilmeyeceğini birkaç gün önce bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Bir Microsoft çalışanının yaptığı bu açıklamanın ardından Microsoft, fikrini biraz olsun değiştirmiş gibi görünüyor.

Games for Windows and the DirectX SDK blog'undaki bir gönderide Microsoft'un DirectX 11.1'in bazı bölümlerini işletim sistemine sessizce getirildiği söyleniyor. Blog gönderisine göre DirectX 11.1'in aşağıda gördüğünüz işlevleri, Windows 7 için sunulan Internet Explorer 10 önizleme paketi içerisinde yer alıyor:

"ID3D11Device1, ID2D1Factory1, IDWriteFactory1, IDXGIFactory2, IWICImagingFactory2, ID3DUserDefinedAnnotation ve ilgili API'lar

Geliştirilen ID3DDeviceContextState yoluyla Direct3D 11 cihaz birlikte çalışabilirliği. Aynı zamanda geliştirilmiş Direct2D/DirectWrite birlikte çalışabilirliği.

D3D11_FEATURE_DATA_D3D9_OPTIONS işlev algılama..."

Bu işlevlerin Windows 7'de WDDM 1.1 sürücülerine kısıtlı olduğunu vurgulayan blog gönderisinde, Windows 8'e özel kalan bir düzineye yakın işlev de sayılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Windows 8'e geçeceğim zaten.Windows 7 çok yavaşladı.

internet explorer 10 indiriliyor mu ki

İE 10 win 7 de program kurulumlarını çok zorlaştırıyor Messenger kurulumu yarım saati buluyor

@16 Kas 2012 17:21 ne alaka kardeş ie10'u kurdum arkasından ashampoo burning stüdüo ve need for speed the run kurdum. söylediğin gibi bir yavaşlamayı hiç hissetmedim İNSANLARIN AKLINI BULANDIRMAYIN. WİNDOWS 7 KULLANICILARI HALAN İE10 KURMADIYSANIZ MUTLAKA KURUN GÖRSEL OLARAK DEĞİL AMA HIZ OLARAK ÇOK FARKLI VE EXPLORER ' e özgü bazı problemler artık yok

çokda umrumdaydı hala xp kullanıyorum

Hayır, hala mutlu değilim ben... Daha çok, daha çok...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play