Donanım devi satılıyor mu?

PC dünyasının dev şirketi için "satılıyor" iddiası ortaya atıldı; resmi açıklama çok geçmeden geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
AMD "finansal seçenekleri" değerlendiriyor

İşlemci ve ekran kartlarının ikinci en önemli ismi AMD, rakibi Intel ve düşen PC satışları karşısında zor günler yaşıyor. Geçen ay çalışan sayısını yüzde 15 azaltacağını açıklayan AMD'nin şimdi ise bir banka ile anlaşarak geleceğini değerlendirmeye başladığı iddia edildi.

AMD'nin değerlendirdiği seçenekler arasında şirketin tamamının satışı da olduğu söyleniyor. Reuters'ın ismini belirtmediği kaynaklarına göre AMD, JPMorgan Chase & Co ile anlaşarak finansal seçeneklerini değerlendirmeye başlamış durumda. Habere göre şirketin satışı, AMD'nin değerlendirdiği ilk seçenek değil ve sadece bir bölümünün satışı veya bazı patentlerin satışı da sözkonusu olabilir. AMD ise CEO'su Rory Read tarafından çalışanlarına gönderilen mektupta "AMD'nin satışını veya önemli değerlerimizin satışını düşünmüyoruz" dedi.

AMD, son zamanlarda Intel gibi rakiplerinin gölgesinde kalmasının yanısıra bilgisayar satışlarındaki düşüş, Radeon grafik çipinin Nvidia'nın çok gerisinde kalması gibi nedenlerle zor bir dönem geçiriyor. Yine de Wii U konsolunda AMD'nin grafik işlemcisi kullanılıyor ve bir sonraki jenerasyon Xbox ve PlayStation'da AMD işlemcilerinin kullanılma olasılığı var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

satılsın batsın ne yaparsa yapsın. intelin kopyasından başka bir şey yaptığı yok.

@15 Kas 2012 17:41 32 ve 64 bit i çıkaran amd dir öğrende gel

amede zaten çoktan öldü gariplerim....

Batsınlar! AMD bazı politikalarından vazgeçmeli. Intel ve nVidia <3

JPMorgan... Hımmm! Bu bana birşeyleri hatırlatıyor ama ne?

Amd batmaz bu haberler kafa karıştırmak için yayınlanıyor.Adamlar patent satsa Amd batıyor derler Arm la anlaşssa Arm Amd yi satın alıyor derler, ya birgunde intel satılıyormu diyin.

fiyat performans olarak intel amd ye kafa tutamaz bence intelin i3 ü fiyatına fx-x6 alınır

AMD batarsa INTEL tekel olur ve fiyatlarının yaına bile yaklaşılmaz. Onun için AMD den yana olun.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play