Doom'u Watch ve Apple TV'de çalıştırdılar!

10 saatlik bir hack etinliğinde Apple Watch ve Apple TV'de yılların efsane oyunun çalıştırdılar!

Oynat Doom'u Apple Watch üzerinde çalıştırdılar! 10 saatlik bir hack etinliğinde Apple Watch ve Apple TV'de Doom'u çalıştırmayı başardılar!

Bir grup Facebook geliştiricisi, 10 saatlik hackathon etkinliği kapsamında Doom'u bir Apple Watch ve Apple TV üzerinde çalıştırmayı başardılar.

Tel Aviv'deki Facebook takımının başarısının arkasında WatchOS 2'nin yeni işlevleri yatıyor. watchOS 2 sayesinde Apple Watch, işlem gücünü bağlı olduğu iPhone'dan almak yerine, uygulamaları doğal olarak da çalıştırabiliyor. Programcılardan Lior Tubi, yalnızca birkaç saatlerinin olduğunu, bu yüzden Doom'un bulabildikleri en basit sürümüyle işe başlamak istediklerini söylüyor. "Hızlı bir aramayla nDoom'u bulduk ve bize çok ilginç göründü. Bu şey, grafik hesap makinelerinde çalışıyor, saatte de çalışmalı...hmm...değil mi?"

Oynat Apple TV'ye Doom yüklediler! 10 saatlik bir hack etinliğinde Apple Watch ve Apple TV'de Doom'u çalıştırmayı başardılar!

Tubi'nin iş arkadaşı Mehdi Mulani ise Doom'u Apple TV'de çalıştırmayı başardı. Bu platformdaki deneyim ise donanımın daha güçlü olması ve Apple TV'nin uzaktan kumandası sayesinde çok daha iyi görünüyor.

Projelerin kodları yayınlanmayacağından, yalnızca videoları izlemekle yetinebileceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Nekadar aptal. Kim okadar kucuk seyde oyun oynar???

Bu işin şeyini çıkardılar artık...

Herhangi bir android cihazda zaten doxbox ile birakin Doom u Diablo2 bile calisiyor. Apple biraz geri mi ne bu konularda. XD :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir