Elektronik devi Pioneer'dan şok TV kararı

En büyük plazma TV üreticilerinden olan Pioneer'ın aldığı şok karar, hayranlarını çok üzecek...

  • Ümit Öncel
Bir dönemin efsanesi Pioneer TV'den çıkıyor
Pioneer rekabete dayanamadı.

İngilizce pioneer kelimesinin Türkçe karşılığı olan "öncü" ya da "çığır açan", gerçekten de Pioneer firmasına oldukça yakışan bir isim. Çünkü uzun yıllar boyunca özellikle televizyon konusunda pek çok yenilik getirdi ve sektörde öncü firmalar arasında yer almayı başardı. Fakat son zamanlarda zor günler geçiren Pioneer resmi olarak TV sektöründen ayrılacağını açıkladı.

Japonya'nın en önemli iş dünyası portallarından biri olan Nikkei'nin haberine göre Pioneer, yakın zamanda plazma TV üretimini durdurduğunu açıklamış; plazma panel üretiminde rekabet etmekte zorlandığını söyleyerek, bu kararına açıklık getirmişti. Fakat en son açıklama Pioneer'ın tek zorlandığı konunun plazma panelleri değil, genel olarak tüm TV sektöründe var olmak olduğunu ortaya koydu. Pioneer, TV dışında elektronik üretimlerine ise devam edecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

pıoneer bi pc seskartı 7.1 hoporlorseti uretse yoksatar bence tv yerinede pc lcd veya oled yönelmeli.

İsabet olmuş zaten plazmaya talep az lcd aldı başını gitti. Birçok dezavantajı var plazmanın. Bide bunlara kriz etkilenince en kaliteli plazmayı üreten firma çekildi.

iyi olmamış kalitede üst sıralarda yer alan bi üretici için tüketici adına üzüldüm

aşırı pahalı tv yaparsan tabiki diğer markalarla yarışamazsın.

Korsan cd satsın.

Ben Pioneer'ın ses kalitesini en iyi yakalamış elektronik firması olduğuna inanıyorum.Kenwood,Sony,Technics vs. hepsi hikaye.1990 senesinde bir Pioneer müzik seti aldık.6 katlı.Bir araba fiyatındaydı.Hala ben o müzik setinin üstüne tek bir müzik seti bile göremiyorum.Tek bir arıza vermedi.Seste kalite arayanlar yanlızca Pioneer kullanmalı.Bu gün bilgisayarlarınızdaki, araba ses sistemlerindeki, home cinema sistemlerindeki, müzik setlerindeki birçok özelliğin mucidi Pioneer'dır.Doğru bir karar.Pioneer sadece sese yönelmeli.Bana eşsiz zevkler yaşatmış bir firma o.Kapanırsa çok üzülürüm.

ilk yorum yazan arkadaşıma katılıyorum aynı müzik seti 6 katlı bendede var alalı yıllar oldu maşallah bir sorun yok pionner firması bence sese yönelmeli.

Mini müzik setleri bile bir gün piyasadan çekilebilir. Şİmdi neler var biliyorsunuz.Minnacık şeylerden binlerce sayıda müzik dinleyebiliyorsunuz hatta FM radyoluları var interneti bile izleyebiliyorsunuz herşey öyle ufaldıki minnacık bir şeyi bir yere takıyorsunuz mini müziksetinin kolonlarını çalıştırıyor tv bağlantısıyla küçücük şeyden vidyo seyredebiliyorsunuz.Hatta neredeyse ev tv sinema hizmetini bile sunuyor...Ancak ekranlı 8gb depolu ana parça cep telefonu fiyatında sunuluyor....diğer parçalarıyla mükemmel oluyor.

Çerçevesiz LCD ekranı üretebilirlerdi.Önemli gelişme olurdu rulo yapardık istediğimiz zemine yapıştırıp kullanabilir dik...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play