En korsan TV dizisi, yine aynı isim!

2012'yılının "korsan olarak en çok indirileni", bu sene de tahtını kimseye kaptırmadı!

Game of Thrones, 2013'ün de korsan şampiyonu oldu!

2012'nin en çok "korsan" yolla indirilen TV dizisi, TorrentFreak'e göre Game of Thrones idi. Sitenin son yayınladığı istatistikler, 2013'te de durumun değişmediğini, Game of Thrones'un korsan tahtından inmediğini gösterdi.

"Herkese açık BitTorrent tracker'larının raporladığı indirme istatistiklerini" kaynak alan TorrentFreak raporuna göre Game of Thrones'un sezon finali bölümü, 5.9 milyon kez BitTorrent üzerinden, yasadışı olarak indirildi. Böylece Game of Thrones, listenin ikincisi olan ve tek bölümü 4.2 milyon kez indirilen Breaking Bad'e fark atmış oldu.

HBO'nun ana şirketi Time Warner'ın CEO'su Jeff Bewkes, geçtiğimiz aylarda bu durumun sanıldığının aksine, kablolu ağın işine geldiğini, bu sayede daha çok müşterinin kabloya üye olduğunu söylemişti.

2013'ün korsan olarak en çok indirilen TV dizilerinin ikincisi olan Breaking Bad'i The Walking Dead, The Big Bang Theory ve Dexter takip etti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

TV Dizilerinin indirilmesi her ne kadar yasa disi gorunse de buna bulastiklarinda cok genis tabanli bir problem ortaya cikacaktir ayrica haberde soylendigi gibi reklam oluyor ayni zamanda, islerine geliyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir